Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Избор на система за домашно кино

Препоръчан отговор

• Отговори 58
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Ще рече, че просто е грешна информацията, 5.1 си е системата.

Падсивни са колони които имат нужда от усилвател/ресивър, активните си имат вграден. Официален сайт- най-евтините рещения http://www.adam-audio.com/en/multimedia/products сега ще изнамеря и ценова лис

Ами веднага изпозвах чичко Гугъл и ми показа това  http://www.pazaruvaj.com/aktivni-koloni-c4060/microlab/fc-360-p26909949/  -мисля за това ,,говориш,, Благодаря ,че се включи в темата  ПП---добре си

И така...Понеже има едно неписано ,,правило,,запитващия да се докладва какви ги е наносал всъщност,та...За известно време бях пренебрегнал тази ми прищявка за доозвучаване и най после се реших,та в петък получих новата си продобивка.Докладвам се сега защото в събота я инсталирах и ден два добивам впечатления,а те са,че напълно задоволява претенциите ми за добро озвучаване (поне за моите потребности) Благодаря на включилите се в темата и макар и не точно каквото ми бяха предложили все пак ми дадоха някаква насока! Придобивката ми е тази...

MICROLAB H-600 Optical Публикувано изображение

Благодаря Ви още веднъж и за сега една виртуална почерпка :beer:  :headphones:

аз имам домашно кино нео тое на принципа на 5.1 системата 2 предни 2 задни 1среза и 1 суфбуфер всичките колони сами 10вата а буфера е 50вата това мойто е добро решение

Към рашето : ти шегуваш ли се ? Да сравняваш твоя боклук на нео със микролаба на колегата, който е класи над твоето менте !

И между другото ! Този модел, който скалата е избрал не е никак лош... Вътре се използва мощен тероиден трансформатор. Хората са използвали кросоувър филтри във фронталните/задните/центъра, а не както пластмасовите миниатюрни ментета със по 1 хартиен говорител.  Говорителите вътре са магнитно-екранирани, субуфера да речем,че се справя перфектно. Единствените кусури са, че няма пищялки в предните колони, тонкоректора променя звука само на предните и няма цифров вход, но такъв не ни и трябва - аналогово също ще звучи доста добре ! Особенно ако кабела не е от тънките, неекранирани кабели за 2 лева !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, искам да попитам каква е разликата между 5.1 домашно кино и 3D 5.1 такова?

Замислил съм да си оборудвам телевизора със съраунд система и като разгледах по магазините разбрах че има и 3D вариант...

Телевизора ми е 3D и предполагам че има логика и музиката да е също,но незнам каква е разликата.

Редактирано от kocegeorgiev (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, искам да попитам каква е разликата между 5.1 домашно кино и 3D 5.1 такова?

Замислил съм да си оборудвам телевизора със съраунд система и като разгледах по магазините разбрах че има и 3D вариант...

Телевизора ми е 3D и предполагам че има логика и музиката да е също,но незнам каква е разликата.

Aми можеш от нета да понаучиш това-онова,но.....в,,нормални домашни условия,,трудно ще усетиш разлика.Казвам това ,защото съм бил на гости на един приятел,който има такава система,но едно ,че е пластмасарка,второ предвид разположението на мебели и прочее така безобразно беше разположил колоните,че лично аз останах доста разочарован от това,,чудо,,! Едни добри колони 5.1 с  истински DTS  звук ще се доближат до това ,,изживяване,,! Иначе предполагам си ходил на 3D кино и това ,когато например звука го,,усещаш,,как преминава от дъното на киносалона и минава покрай ушите ти---нещо такова е изживяването при този звук.Все едно преминава покрай тебе....Например гледаш един самолет ,който идва от далечината на екрана и приближава-----усещаш така и звука....Нещо такова :) Малко разговорно го ,,преразказах,, но такова нещо трябва да се чуе и усети.

Например като звука от това топче...http://vimeo.com/25288904 ...Абе---трябва да се усети :)

Аз например също оглеждах такъв вариан,но в краина сметка се спрях на обикновенно 5.1 и не съжелявам.Въпрос на избор :)

Редактирано от skalata_73 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Aми можеш от нета да понаучиш това-онова,но.....в,,нормални домашни условия,,трудно ще усетиш разлика.Казвам това ,защото съм бил на гости на един приятел,който има такава система,но едно ,че е пластмасарка,второ предвид разположението на мебели и прочее така безобразно беше разположил колоните,че лично аз останах доста разочарован от това,,чудо,,! Едни добри колони 5.1 с  истински DTS  звук ще се доближат до това ,,изживяване,,! Иначе предполагам си ходил на 3D кино и това ,когато например звука го,,усещаш,,как преминава от дъното на киносалона и минава покрай ушите ти---нещо такова е изживяването при този звук.Все едно преминава покрай тебе....Например гледаш един самолет ,който идва от далечината на екрана и приближава-----усещаш така и звука....Нещо такова :) Малко разговорно го ,,преразказах,, но такова нещо трябва да се чуе и усети.

Например като звука от това топче...http://vimeo.com/25288904 ...Абе---трябва да се усети :)

Аз например също оглеждах такъв вариан,но в краина сметка се спрях на обикновенно 5.1 и не съжелявам.Въпрос на избор :)

Хм...че то не би ли трябвало всяко 5.1 да го създава тоя ефект на преминаващи обекти,нали това е идеята уж?

Аз затова се чудя дали има някаква разлика като ще е 3D.

На кино съм бил :)там е трещене ,тресенее..майката си трака, ама вкъщи е ясно ,че ще е друга манджа.

Иначе за пластмасата си прав...кофти работа ама всичко е готово направено,бучиш жака,пускаш и кефиш (или поне се надявам да е така простичко),пък и най-важното ги дават на изплащане което е единствения начин да купя нещо струващо 600-700лв примерно.

А излиза и друг въпрос...например гледам ,че една система без въпросното 3D е на същата цена като друга със такова ,но е двойно по-мощна...как така,толкова ли променя нещата бе бати и екстрата?

Всъщност ето направо пример какво съм си харесал(на какво се чудя)

http://technomarket.bg/products/09127214/samsung-ht-f4550-en

http://technomarket.bg/products/09127211/samsung-ht-f455-en

...ммм "Саше Сашее" чак сега се загледах ,че втората не поддържа BD и MKV формати което всъщност ще се гледа основно,тъй като 3D-тата са основно такива съм забелязал(поне тия които си свалям).

Ама то пък реално дали има значение какви формати поддържа при положение ,че аз смятам да го карам да изкарва звука от телевизора и дали вообще тогава има смисъл да е 3D щом няма да се върти диск в него?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 година по-късно...

Здравейте на всички,

попрочетох вашата тема и предложения и съм впечатлен от това колко готини хора сте.

Имам един въпрос и ако има възможност lz4jw да се появи да ме посъветва ще почерпя!

Въпросът ми е свързан със закупуването на домашно кино за домашна употреба. Какво да си избера така че цена качество да съм доволен.И да си кажа, че съм доста зле в темата! Това което кометирате по-горе в темата ме устройва и харесва (има ли по нов модел?), защото гледам че поста е от 2013г?

Благодаря ви предварително,

Георги

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички,

попрочетох вашата тема и предложения и съм впечатлен от това колко готини хора сте.

Имам един въпрос и ако има възможност lz4jw да се появи да ме посъветва ще почерпя!

Въпросът ми е свързан със закупуването на домашно кино за домашна употреба. Какво да си избера така че цена качество да съм доволен.И да си кажа, че съм доста зле в темата! Това което кометирате по-горе в темата ме устройва и харесва (има ли по нов модел?), защото гледам че поста е от 2013г?

Благодаря ви предварително,

Георги

Георги, здравей и добре дошъл във форума. 

С две приказки! Много е важно ти с какви финансови средства разполагаш, за да коментираме някой модел.Тук, в този форум, освем мен има и други момчета , които много добре са запознати с аудиотехниката. Особено, ако си по Неограничен в бюджета, те съветвам да попиташ и "Evlampi" , който би те насочил за техника от по- висок клас в техният магазин. Това да не се взема като реклама. Ако се спреш на модела на "skalata" също е добро решение, но той най -добре ще ти каже за положителните и отрицателните му страни. Все пак, това е една много добра многоканална система за домашно кино от ниския бюджет (600-700 лева).Друг вариант е, ти да посочиш какво ти харесва и отново да се коментира модела.Не забравяй, че акустиката ти в помещението трябва да е на ниво и да намериш място на 5 тонколони в помещението, но така, че последните да ти вършат работа, а не да слушаш "пряка реч" От мен успех

Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Георги, здравей и добре дошъл във форума. 

С две приказки! Много е важно ти с какви финансови средства разполагаш, за да коментираме някой модел.Тук, в този форум, освем мен има и други момчета , които много добре са запознати с аудиотехниката. Особено, ако си по Неограничен в бюджета, те съветвам да попиташ и "Evlampi" , който би те насочил за техника от по- висок клас в техният магазин. Това да не се взема като реклама. Ако се спреш на модела на "skalata" също е добро решение, но той най -добре ще ти каже за положителните и отрицателните му страни. Все пак, това е една много добра многоканална система за домашно кино от ниския бюджет (600-700 лева).Друг вариант е, ти да посочиш какво ти харесва и отново да се коментира модела.Не забравяй, че акустиката ти в помещението трябва да е на ниво и да намериш място на 5 тонколони в помещението, но така, че последните да ти вършат работа, а не да слушаш "пряка реч" От мен успеЗ

Здравейте,

благодаря ви за бързият отговор. Ориентирах се в ситуацията. КАкто ми предложихте ще се допитам до "Evlampi" и евентуално бих се върнал в темата. Ще почерпя като взема машината!

Благодаря,

Георги

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 година по-късно...

Здравейте.Бихте ли ми помогнали да избера система за домашно кино до 1000 лв.Ще се използва предимно за филми.Тв - то ми е

SAMSUNG UE48H6400 48'' 3D LED SMART FULL HD. Благодаря предварително 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване