Премини към съдържанието
pasaden

Проблем с видео обработка

Препоръчан отговор

Хора имам много досаден проблем,който не мога да реша.Значи имам видеокамера (Sony HC-20),която работи с miniDV касети и реших да си сваля записите на компа и да ги запиша на DVD диск.Кепчнах видеото от камерата с Pinnacle studio 9.3,след това го export-нах и го вкарах в Virtual Dub,за да му вкарам опцията deinterlace,експортвам го и от там и всичко е 6.Обаче като реша да го конвертна видеото в DVD формат посредством WinAvi video convertor,готовия продукт лагва ужасно.Пробвах кво ли не и все същия дефект.А по принцип като конвертирам обикновени филми в DVD формат с WinAvi-то нямам този проблем.Някви идеи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хора имам много досаден проблем,който не мога да реша.Значи имам видеокамера (Sony HC-20),която работи с miniDV касети и реших да си сваля записите на компа и да ги запиша на DVD диск.Кепчнах видеото от камерата с Pinnacle studio 9.3,след това го export-нах и го вкарах в Virtual Dub,за да му вкарам опцията deinterlace,експортвам го и от там и всичко е 6.Обаче като реша да го конвертна видеото в DVD формат посредством WinAvi video convertor,готовия продукт лагва ужасно.Пробвах кво ли не и все същия дефект.А по принцип като конвертирам обикновени филми в DVD формат с WinAvi-то нямам този проблем.Някви идеи?

<{POST_SNAPBACK}>

И защо след кепчъра не си продължиш обработката с Pinnacle ? Програмата си има всичко необходимо, включително и да ти го запише накрая върху дискове в DVD формат.

:bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
И защо след кепчъра не си продължиш обработката с Pinnacle ? Програмата си има всичко необходимо, включително и да ти го запише накрая върху дискове в DVD формат.

:bye:

<{POST_SNAPBACK}>

Ами да ти кажа немога да нацеля кой кодек има опцията deinterlace.Би ли ме светнал ;):down:;)

Мерси предварително

Редактирано от pasaden (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

качи си Uleda Video Studio 7

мани ги тия знайни и незнайни "про" продукти

еднократно казваш че си на ПАЛ и от там нататъка всичко е автоматично

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
качи си Uleda Video Studio 7

мани ги тия знайни и незнайни "про" продукти

еднократно казваш че си на ПАЛ и от там нататъка всичко е автоматично

<{POST_SNAPBACK}>

Имах го,и да ти кажа незнам защо ама съм по-доволен от Pinnacle studio.Пробвах и AVID EXPRESS ,която определено е супер и има много опции(и естествено много по-сложна),но за нея ти трябва наистина здрава машина

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не виждам връзка между кодек и деинтерлеис.

А щом ще правиш DVD защо трябва да деинтерлейсваш?! Правилно е interlace, Lower field first. Ако деинтерлейснеш ще се скапе качеството на ТВ-то - картината при движение ще е размазана.

<{POST_SNAPBACK}>

ами незнам за DVD -затова питах.Но ако си вадил .avi от Pinnacle ще ти е ясно че без deinterlace филтъра на Virtual Dub,ще имаш едни гадни "лентички" по краищата на изображенията.А връзката между deinterlace и кодека е че имаш някъв кодек,който още при компресията на .avi-то в Pinnacle,можеше да задаваш тази опция и не се налагаше след това да го прекарваш през Virtual Dub

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Това назъбване се получава щотото .AVI (а това в същност е DV Stream) ти е интерлеиснато, а монитора ти не е.  На телевизора ти обаче не е така- той е interlace т.е. имаш презредова развивка. Единствено си заслужава да го правиш този фокус ако имаш плазмен или LCD телевизор и му подавиш сигнал през DVI или MDI входовете, но това значи че и ДВД-то ти трябва да ги поддържа. Също така се налага да го деинтерлейсваш ако ще гледаш материала само на монитора си. За нормално ДВД обаче си остава валидно това дето ти написах в предния пост.

Това дето му викаш кодек е филтър всъщност и всички кадърни програми за видеообработка си го имат.

Другото е, че за да експортваш пак в същия формат- DV Stream ти трябва DV кодек на Panasonic (за момента той се държи най коректно и затова точно той). DivX, XviD и т.н. не стават вече за  понататъшна обработка. В нормални условия обаче както ти написаха по-горе, всичко можеш да си правиш с Pinnacle или там която програма си избрал.

<{POST_SNAPBACK}>

Ясно.Мерси човече.Очевидно е че си много по-навътре с тези неща,отколкото аз.Аз преди пробвах да се зарибявам с AVID EXPRESS,която за мен лично е много по-добра от Pinnacle studio,но останах с впечатлението че машината ми не е достатъчно мощна за да използвам пълните възможности на AVID.Видеокартата ми GeForce 5200 sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.