Премини към съдържанието
lpa

Въпрос относно хостинг.

Препоръчан отговор

Имам някоко въпроса по тази тема. Искам да кача някаде един сайт, но нямам никаква идея как и къде? Доколкото разбрах трябва да си купя хостинг. Някои може ли да ми обясни какво точно означава това и да ми разясни самият процес. Друг въпрос - е как мога да си направя и предлагам хостинг? Общо взето да ми дадете някои упътвания, сайтове където да намеря подробна информация за това. Мерси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки по голям/сериозен интернет доставчик предлага към услугите си и Хостинг.

Иначе www.host.bg, www.dir.bg etc. Пусни в google-а едно търсене за hosting и ще ти излязат доста страници.

За правенето и предлагането, най малкото ти трябва едно подходящо PC, на което да качваш заявените сайтове, дали ще са с asp, php или perl ще прецениш сам, като е възможно и да са в комбинация, след това трябва да подсикуриш непрекъсваем интернет с достатъчно добър входящ и изходящ капацитет. Не напоследно място трябва да се погрижиш да имап и непрекъснато захранване към ПЦ-то, също и някакъв защитен софтуер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да намерих доста предлагащи, но идеята ми е да се опитам да го направя сам. ПОчвам от самото начало, така че ми трябва някакво подробно упътване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Да намерих доста предлагащи, но идеята ми е да се опитам да го направя сам. ПОчвам от самото начало, така че ми трябва някакво подробно упътване.

<{POST_SNAPBACK}>

Еми и аз не разбрах точно какво искаш...,но ако ти ще предлагаш Хостинг ти трябат доста неща !

1. Реално IP

2. Някаква машина за Server ! ( PC с ГОЛЯМ Твърд Диск )

3. На машината да имаш инсталирани - Apache, PHP, MySql, (примерно)

4. Да имаш бърза Интернет връзка към този сървър (Препоръчително на неограничен трафик)

5. Сериозно отношение по сигурността на сървъра !!! (За тва тря да прочетеш доста дебели книги)

6. Банкова сметка (Която да побира доста парички) на която клиентите да ти превеждат паричките за хостинга който им предоставяш :wors: (Това в кръга на шегата) :wors:

Според мен това са по важните неща които ти тряяат

Искам да подчертая че нищо не разбирам от хостинг... и ако някаде бъркам някой да ме поправи cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Osven 4e trqbva da ima mashina.

Tq trqbva da e dosta dobra ako 6te pravi ne6to globalno :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Имам някоко въпроса по тази тема. Искам да кача някаде един сайт, но нямам никаква идея как и къде? Доколкото разбрах трябва да си купя хостинг. Някои може ли да ми обясни какво точно означава това и да ми разясни самият процес. Друг въпрос - е как мога да си направя и предлагам хостинг? Общо взето да ми дадете някои упътвания, сайтове където да намеря подробна информация за това. Мерси.

<{POST_SNAPBACK}>

Ако става дума само за една страница+ тогава е най-добре да се разтърсиш в google. Можеш да си намериш веб пространство и да си поставиш страничката там и готово. Разбирасе можеш да избереш платено (с повече екстри като MySQL, неограничен трафик и др.) или безплатно (с по-малко екстри). Примерно Тук има страници които предлагат безплатно веб пространство. Избираш си според това какво и колко ти трябва.

Ако искаш да си правиш свой сървър и да правиш хостинг тогава е вече друго ... и е свързано с много пари.Работя като администратор и знам че един "добър" сървър струва не по-малко от $ 7000 - 8000. Така че сам си прецени какво искаш и какво ти трябва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Закупих едно име в домейн ***.com, но без хостинг. Сега имам един сайт и искам да го свържа с този адрес, та след като напишеш ***.сом и да влизаш в сайта. Идеята ми е да не купувам хостинг, а да си направя един сървър и да го кача там. Нямам чак такива намерения да предлагам хостинг услуги и прочие. Просто ми е интересно как става и ако не е доста трудно бих опитал да го направя. Имам добра машина, нет и т.н Дори и да не стане, задължително ли трябва да купувам хостинг или мога да го направя и без? А и ако закупя каква е самата процедура по качването на този сайт. Мерси.

Редактирано от lpa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи ако си на Виндовс можеш да си инсталираш почти най-новото Апачи 2.0.55, след което трябва да имаш:

1. Реално IP (пр. 62.213.185.XX)

2. Домейн "www.XXXXX.com"

3. Дупка във firewall-а на порт 80 или 8080 (зависи от Апачито)

4. Настройваш в контролния панел на домейна (който ти дават при покупката на същия) твоя реален IP адрес да се отваря при набиране на съответното име "XXXXX.com" или "www.XXXXX.com".

5. Вече имаш собствен сайт който се вижда от всички към които имаш upload.

ENJOY !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тръгвам да инсталирам апачето и в самото начало има настройки (име на домейн, име на сървър). Какво трябва да напиша там? На самото апаче има ли специфични настройки? Може ли малко по-подробно, мерси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Тръгвам да инсталирам апачето и в самото начало има настройки (име на домейн, име на сървър). Какво трябва да напиша там? На самото апаче има ли специфични настройки? Може ли малко по-подробно, мерси.

<{POST_SNAPBACK}>

Прочети документацията за индианеца за да добиеш представа как да го ползваш и как да го конфигурираш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.