Премини към съдържанието
CyberManiak

Въпроси относно Siemens CX70

Препоръчан отговор

Както сигурно разбирате от заглавието на темата, имам Siemens CX70 (за което много ме яд, тъй като не изчаках излизането на СХ75 sad.gif ).Имам 2 въпроса и се надявам да получа компетентен отговор:

1.Видях, че същестува тема, в която се е попитало дали може телефона да свири МР3.Ами, ако се качи МР3 плеър, ще чете.Проблема е, че вече дни наред търся и май не мога да открия sad.gif Намерих един плеър, но той беше на .sis файлов формат.Доколкото знам, .sis се разчита от SymOS, а CX70 не е със SymOS.Мисля, че тази идея може да се реализира, тъй като познавам 2-ма човека с Nokia 6600, който (доколкото съм запознат) няма вграден МР3 плеър.И двамата са си сложили UltraMp3 Player допълнително.Ако някой има идея какъв плеър да си кача на телефона, нека да пише.

2.Връзката между рс-то и телефона я осъществявам чрез IrDA със Mobile Phone Manager®, който съм го свалял от сайта на Сименс.Работата е там, че нито през рс-то, нито през File Manager на телефона в папка Applications не отчита никакъв софтуер, а имам две програми в телефона: Download Assistant & Picture Editor.Защо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По първия въпрос единствените допълнително mp3 плеари са само за телефони с Symbian OS (като Nokia 6600). А за втория сигурен ли си че копираш правилните файлове (първо трябва да пуснеш на GSM-a *.jad и от нея да се инсталира *.jar)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1.неможеш да просвирваш мп3 и аз съм се мъчил на ц75 има jar плеъри но те могат да просвирват мп3 само ако телефона ги подържа

2.при някой сийменси е така :angry:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре... благодаря ви момчета.Тези дни се порових още и разбрах, че това е наистина невъзможно, защото просто шибания телефон е базиран на J2ME.Anyway.Разбрах обаче, че може да просвирва .wav файлове ;) Сега обаче проблема е битрейта и честотата.Някой да има идея на какъв битрейт и на какви Hz трябва да конвертирам един .wav файл за да не ми покаже отново "Неуспешно възпроизвеждане" :angry: Предполагам, че ще трябва на по-ниски, но кои точно?Any ideas?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Добре... благодаря ви момчета.Тези дни се порових още и разбрах, че това е наистина невъзможно, защото просто шибания телефон е базиран на J2ME.Anyway.Разбрах обаче, че може да просвирва .wav файлове ;) Сега обаче проблема е битрейта и честотата.Някой да има идея на какъв битрейт и на какви Hz трябва да конвертирам един .wav файл за да не ми покаже отново "Неуспешно възпроизвеждане"  :angry: Предполагам, че ще трябва на по-ниски, но кои точно?Any ideas?

<{POST_SNAPBACK}>

Аз на моя Т230 качвам мп3-ките като *.amr - то ги разчита като звукозапис. Качеството е добро и в най-доброто качество на амр песента ти излиза 10 пъти по-малка.Конвертора можеш да свалиш от ТУК.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
Аз на моя Т230 качвам мп3-ките като *.amr - то ги разчита като звукозапис. Качеството е добро и в най-доброто качество на амр песента ти излиза 10 пъти по-малка.Конвертора можеш да свалиш от ТУК.

<{POST_SNAPBACK}>

Да, това ми е ясно.Компресията е 1:10, също както от .wav към .mp3 с 128kbps.Вече съм си качил към 10-на парчета на телефона като .amr.Работил съм с много програми една, от които е тази която ми препоръчваш.Btw върши работа, но Mp3ToRingtone Gold лично на мен ми свърши по-добра.Иначе все пак друго си е като чуеш .wav-a и като чуеш .amr-то :wors: Точно за това питам :)

Иначе мерси все пак :wors:

Едит: И така момчета, ето го дългоочакваният резултат!!! :nono:

Взимаме дадения звуков файл и го конвертираме на .wav със следните параметри: Hz: 16k; Channels: Mono; BPS: 4; WAV Format: ADPCM.

Единственият проблем е компресията на .wav файла, но.... заслужава си ;)

Сега е къде, къде по-добре от .amr-то ;)

P.S. Препоръчвам за конверсия да използвате Arial Audio Converter.

Който не знае: Arial Audio Converter

Редактирано от CyberManiak (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да разбера защо ви е да си слагате mp-3 на SIEMENS CX70 Аз в момента сам сас същия телефон и си конвертирам от mp3 към wav и качеството на звука не се различава по нищо от телефон със mp3.Дори сам си качил цели песни и си свирят много довре.Сега ако се сетя от каде си дръпнах конвертора ще ви пjava script:emoticon('laugh.gif', 'smid_15')иша

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

само едно ще ти кажа CyberManiak колкото по барзо имаш възможност го продай тоя сименс е голям боклук и аз имах и се уверих сам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
само едно ще ти кажа CyberManiak колкото по барзо имаш възможност го продай тоя сименс е голям боклук и аз имах и се уверих сам

Ами... да ти кажа за сега съм доволен от него и нямам намерение да го "чистя" cool.gif

Какъв е бил при теб проблема, че си го продал?

@vasko__1 - Виж сега... каквото и да ми кажеш не можеш да ме убедиш, че един wav файл ще изкара по-добро качество на звука от mp3.Ако не забелязваш, по-горе съм споменал, че и аз си конвертирам мп3-ките на wav, но забележи с какви параметри.Само не ми казвай, че си качваш .wav файл на телефона с параметри от рода на 44kHz, 128kbps и PCM формат на качеството и ти свири, защото освен да ме накараш да се разсмея, друго няма да направиш.Ще ти докажа и защо:

1.Ако се осмелиш да направиш такава компресия, трябва да нямаш акъл в главата, защото файлът се преобразува с големина 1:10 в сравнение с оригиналната мп3-ка.Ако не вярваш - пробвай.

2.Ако кажеш, че правиш точно това, което казвам в точка 1-ва - е невъзможно е!Телефона няма толкова памет.От тук следва и точка 3.

3.И тъй като телефона няма толкова памет, само 10,8МБ трябва да направиш wav файла с по-ниски параметри, за да може хем телефона да го разчете, хем и да се побере, а като намалиш параметрите -> пада и качеството, тъй че другият път мисли преди да постнеш :)

П.П. Васе, нищо лично, но ме караш да се смея :bye1:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:huh: Всъщност е 10.32Мбайта. Ако трябва да сме точни, но какво им е на WAV файловете? Вади си достатъчно приличен звук. Аз си правих доста такива и съм доволен от качеството макар да е:

8000Hz, 64kb/s, mono

Между другото с каква Операционна Система е Simens CX70 някой знае ли?

ПП:

Правя си тук едни програми за нея, но май не са за тази Операционна Система с която е той. sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
:) Всъщност е 10.32Мбайта. Ако трябва да сме точни, но какво им е на WAV файловете? Вади си достатъчно приличен звук. Аз си правих доста такива и съм доволен от качеството макар да е:

8000Hz, 64kb/s, mono

Между другото с каква Операционна Система е Simens CX70 някой знае ли?

ПП:

Правя си тук едни програми за нея, но май не са за тази Операционна Система с която е той. sad.gif

Ми.. софтуера.. не знам точно sad.gif

А... btw, изрявам темата от дъното на океана :Р заради новото ми откритие (хехе cool.gif)

Та.. вместо да ги конвертирам на 16kHz, пробвах на 32kHz... ии.. О, чудо!Телефона ги прочете и то.. освен, че ги прочете изкара (т'ва съвсем сериозно) двойно по-добро качество, отколкото при 16kHz :) Та.. пак... със Arial Converter-a , пак със същите параметри само вместо 16kHz го променяте на 32 :)

Enjoy! biggrin.gif

Редактирано от CyberManiak (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи работещ кабел DCA510 трудно /почти невъзможно ще си намериш в BG/ иначе схемата която се използва е PL2303 но трябва преработка на второ краче се слагат два резистора по 10к и се запояват на 5 и 7 краче Rx и Tx целта на това нещо в по-долните материали.

Схема на DCA500-DCA510

DCA540 преработка

Разпиновката е следната:/говорим за телефона/

1 - POWER - POWER is needed for charging batteries and for supplying the accessories. If accessories are supplied by mobile, talk-time and standby-time from telephone are reduced. Therefore it has to be respected on an as low as possible power consumption in the accessories.

2 - GND

3 - TX/D+ - Serial interface USB-interface full-speed 12Mbit/s

4 - RX/D- - Serial interface USB-interface full-speed 12Mbit/s

5 - DATA/CTS - Data-line for accessory-bus. Use as CTS in data operation.

6 - RTS - Use as RTS in data-operation.

7 - CLK/DCD - Clock-line for accessory-bus. Use as DTC in data-operation.

8 - STEREO1_OUT Analog - driving ext. headset STEREO1_OUT and STEREO2_OUT differential mode

9 - GND

10 - STEREO2_OUT Analog - driving ext. right to PHANTOM_BUF_OUT with mono-headset STEREO1_OUT and STEREO2_OUT differential mode

11 - GND_MIC Analog - for ext. microphone

12 - MICEA_AC Analog - External microphone

Цитат: - Работещ кабел CSB Cable USB DCA510(PL2303)

Если у вас "CSB CABLE" кабель (см. приложение), но ваш телефон отказывается с ним (полноценно) работать или даже выключается при подключении, то вам придётся сделать следущее...

Вот чуть о самом кабеле:

Кабель 7-проводный, у него есть зарядка, но включатель не работает. Если починить включатель, то кабель будет заряжать х55, но не х65-75 (Может связано с напряжением?)... Нужно полагать, что кабель делался для х55...

Кабель довольно неплохой, работает на PL2303hx микросхеме и если его доработать, он станет совсем хорошим.

Оригинальная распайка этого кабеля:

1 пин - жёлтый провод (зарядка)

2 пин - зелёный (земля)

3 пин - белый (ТХ)

4 пин - синий (RX)

5 пин - ораньжевый

6 пин - красный

7 пин - чёрный

Чтобы кабель начал работать более полноценно, придётся отпаять провода с 5, 6 и 7 пинов и припаять резисторы на 2-5 и 2-7 (как это делается смотрим выше). Провод на 1ом пине можно оставить, он не мешает:

CSB Cable

За сега това е от мен дано съм бил полезен и успех с търсенето!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най накрая успях да си направя кабел за телефона с който да мога да си сменям софта и да си слагам пачове. Незнам каде но някъде гледах че със кабел DCA-500 не става да се слагат пачове- ама аз съм на друго мнение.След като си направих кабела трявваше да си сменя версията на софтера три пъти докато уцеля тази със българско меню. После си сложих пач с който вече мога да правя запис на видеото до 1 минута. Кабела ми излезе точно 6 лева.А най хубавото е че не трябваха никакви драйвери защото кабела не е USB а на COM порт

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди около 2 месеца си купих Siemens AX72! Обиколих целия град( Сливен), но така и неуспях да намеря работещ кабел за данни! :) След като се поразрових малко из нета разбрах че ми трябва кабел DCA-510. Не е проблем да реализирам схемата която показа FoxHound но изниква един проблем - от каде да намеря букса за телефона на която са всички пинове? Ако се наложи да купувам неработещ кабел само заради буксата май няма смисъл защото това са излишни 15-20 лв. само буксата, а отделно другите компоненети! някой може ли да ми каже продават ли се такива букси отделно и от каде мога да я закупя? благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направи като мен: Купи си хендсфри от магазините "Всичко по 1 лев" и му използвай само буксата.В Шумен струва 2лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега се сетих че има готов кабел за 5 лева в тия магазинчета. С Малка преработка ( слагат се два резистора ) става за СХ70.Вчера пробвах и вече имам 2 кабела които стават за смяна на софт и пачване. А между другото SIEMENS-а ми вече прави видеоклип до 4 минути и 22 секунди с помоща на един пач. Не знам дали да не почна да продавам кабели за по 10лв. :)))

:computer2:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Сега се сетих че има готов кабел за 5 лева в тия магазинчета. С Малка преработка ( слагат се два резистора ) става за СХ70.Вчера пробвах и вече имам 2 кабела които стават за смяна на софт и пачване. А между другото SIEMENS-а ми вече прави видеоклип до 4 минути и 22 секунди с помоща на един пач. Не знам дали да не почна да продавам кабели за по 10лв. :)))

;)

Можеш ли да ми продадеш 1ббр. кабел - DCA-510 - или подобен - имам ах72 и не мога да намера кабел? 10х Алекс alexrangelov-mail.bg 0885614813

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Добре... благодаря ви момчета.Тези дни се порових още и разбрах, че това е наистина невъзможно, защото просто шибания телефон е базиран на J2ME.Anyway.

Малко е късно, но.. тук не си права съвсем. Може да просвирва mp3-ки с една програма, но тя ги превръща в wav и ги просвирва, а и незнам дали понеже, я човърках просвири една mp3-ка и нещо се бъгна, но на практика е възможно.

ПП:

Пък и то при толкова малко памет не си струва и да блъскаш mp3-ки. Аз с чистене на всички неща, игри, шрифтове за езици различни от Анг. и Бг. Телефонният Пилот, Редактора на картинки, Download Menager успях да освободя 9.41Мбайта. Е, останаха някой неща като новата ми тема и иконки която му набутах. :baby: Та сега е по уникален и скоро май ще си сложа съвсем нови и нестандартни само да си избера някой. :wors:

Забравих нещо важно макар и не по темата за mp3-ките, а именно. Има една папка която може да сложиш в игри за Нокия с разширение jar и итрите да тръгнат на Siemens. Много полезно, но уви не всички игри тръгват но не малко сработват без проблем.

Редактирано от charmed311 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

charmed311, я кажи каква е тази програмка, че ми е интересно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просвирването на МП3 в х65 серия на сименс (с изключение на А серията) е напълно възможно...нужно е да се сложат необходимите пачове и МП3 елф.... :laughing5:

повече инфо ТУК

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Просвирването на МП3 в х65 серия на сименс (с изключение на А серията) е напълно възможно...нужно е да се сложат необходимите пачове и МП3 елф

10 МУНУТИ РАБОТА И ........ .......ТЕЛЕФОНА МИ ВЕЧЕ СВИРИ МР3 . МОЯТ Е СХ70 НО СТАВА И ЗА ТЕЗИ :

МР3- става за C65, СХ65, СХ70, М65, S65, SK65, SL65

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Пишете във този форум цък .

CyberManiak във форума ще намериш отговора на въпроса за мп3-то.

Редактирано от perer (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.