Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Mishi_Z

Проблем с Nvidia

Препоръчан отговор

Здравейте! Това е първият ми пост във форума. През 1 минута се появява един прозорец от Nvidia за части от секундата долу в taskbar-a и за тази една секунда зацепва всичко (примерно ако се появи, докато пиша нещо, буквата/знакът не излиза). Дори понякога, докато пиша и се появи този прозорец, екранът става черен, дава грешка и затваря всички игри, които имам отворени (защото аз по принцип играя много игри и винаги имам някоя отворена :) ). А понякога след като се появи черният екран, затвори всички игри и т.н. (всичко, което описах), се показва един прозорец, който дава пътя на грешката (тя e в папката на Nvidia в C-то), но не знам какво да направя. Моля за съвети и помощ от някой, който разбира.  :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. С лаптоп или PC си?

2. Каква по-точно ти е Nvidia картата, защото има стотици различни модели...

3. Какви са ти останалите компоненти на машината?

4. Направи скрийншот на грешката и го качи тук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. С лаптоп или PC си?

2. Каква по-точно ти е Nvidia картата, защото има стотици различни модели...

3. Какви са ти останалите компоненти на машината?

4. Направи скрийншот на грешката и го качи тук.

С лаптоп съм, картата е Nvidia GeForce GT 525M, процесорът е Intel® Core i3-2310M CPU @ 2.10 GHz, 64 битов е, RAM - 4 GB; . Скрийншот не мога да направя в момента, защото се появява само понякога, но при първа възможност ще го кача. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С лаптоп съм, картата е Nvidia GeForce GT 525M, процесорът е Intel® Core i3-2310M CPU @ 2.10 GHz, 64 битов е, RAM - 4 GB; . Скрийншот не мога да направя в момента, защото се появява само понякога, но при първа възможност ще го кача. 

Може да ъпгрейднете драйвера не видеото до последната версия, ако това не оправи нещата върнете до по-стара Final версия. А и то хубаво играете на тоя лаптоп, но мислите ли за здравето му?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да ъпгрейднете драйвера не видеото до последната версия, ако това не оправи нещата върнете до по-стара Final версия. А и то хубаво играете на тоя лаптоп, но мислите ли за здравето му?

Ако ми кажеш как да го ъпгрейдна, много ще съм ти благодарна. А колкото до здравето на лаптопа... какво имаш предвид?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Nvidia Control Panel -> Help -> Updates -> Check for Updates 

Ако има ъпдейт го слагай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ми кажеш как да го ъпгрейдна, много ще съм ти благодарна. А колкото до здравето на лаптопа... какво имаш предвид?

Ами лаптопа не е предназначен за игри особено ако цената му е под 2000 лева. Няма така нужната добре охладителна система и частите при натоварване с игри започват да греят, а трудно се охлаждат. А компонентите колкото по-горещи са толкова по-кратък е техният живот. Обаче това се отнася за тежките игри (Crysis 3, COD Black Ops, и т.н) а не за игрите, които играете през браузера си. Та какви игри игратете? Операционната Ви система каква е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами лаптопа не е предназначен за игри особено ако цената му е под 2000 лева. Няма така нужната добре охладителна система и частите при натоварване с игри започват да греят, а трудно се охлаждат. А компонентите колкото по-горещи са толкова по-кратък е техният живот. Обаче това се отнася за тежките игри (Crysis 3, COD Black Ops, и т.н) а не за игрите, които играете през браузера си. Та какви игри игратете? Операционната Ви система каква е?

С Win 7 съм, иначе колкото до игрите - досега само веднъж ми се е затоплял и го спрях. Така че нямам подобни проблеми. Да чукам на дърво вече втора година го ползвам без абсолютно никакви забележки освен тази в момента. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най лесно можеш да си обновиш драйвера, като посетиш тази страница:

http://www.nvidia.com/Download/Scan.aspx?lang=en-us

Пусни да ти сканира системата.Ще  се появи прозорец на Java натискаш ОК.

Ако обаче Java Не е обновена, ще се наложи първо да я обновиш.

Когато приключи сканирането, и ти трябва нов драйвер, ще ти го предложи.

Ще трябва да си го изтеглиш и след това, инсталираш.

Но може това да не ти е проблема.За това е хубаво да дадеш шот на грешката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най лесно можеш да си обновиш драйвера, като посетиш тази страница:

http://www.nvidia.com/Download/Scan.aspx?lang=en-us

Пусни да ти сканира системата.Ще  се появи прозорец на Java натискаш ОК.

Ако обаче Java Не е обновена, ще се наложи първо да я обновиш.

Когато приключи сканирането, и ти трябва нов драйвер, ще ти го предложи.

Ще трябва да си го изтеглиш и след това, инсталираш.

Но може това да не ти е проблема.За това е хубаво да дадеш шот на грешката.

Скоро грешката не ми се е появявала, макар че този бъг или каквото е там продължава да ми се показва, но помня пътя й ( C: -> Program Files -> Nvidia corporation -> Display -> NvXDSync.exe). Другото, което мога да ви покажа е това: http://prikachi.com/images/537/6292537d.jpg (извинявам се за качеството, снимах го с телефон, защото не позволява да се направи скрийншот). Този бял екран с това съобщение се появява понякога, когато, докато пиша нещо, се покаже този едносекунден прозорец.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Скоро грешката не ми се е появявала, макар че този бъг или каквото е там продължава да ми се показва, но помня пътя й ( C: -> Program Files -> Nvidia corporation -> Display -> NvXDSync.exe). Другото, което мога да ви покажа е това: http://prikachi.com/images/537/6292537d.jpg (извинявам се за качеството, снимах го с телефон, защото не позволява да се направи скрийншот). Този бял екран с това съобщение се появява понякога, когато, докато пиша нещо, се покаже този едносекунден прозорец.

Направи една проверка. Пусни го този процес NvxDSync.exe във търсачката, която е долу във старт менюто.

Тук идеята ми е да се види само във Program Files ли го има.Или и на друго място.

Ако е само във Program Files то тогава, деинсталирай всичко свързано със nVidia. от контролен панел=>добавяне и премахване на програми.

След това от линка, който съм ти дал, сканирай и след като ти предложи драйвери, изтегли ги и си ги инсталирай.

Предполагам това не е сложно за теб, и ще се справи;.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направи една проверка. Пусни го този процес NvxDSync.exe във търсачката, която е долу във старт менюто.

Тук идеята ми е да се види само във Program Files ли го има.Или и на друго място.

Ако е само във Program Files то тогава, деинсталирай всичко свързано със nVidia. от контролен панел=>добавяне и премахване на програми.

След това от линка, който съм ти дал, сканирай и след като ти предложи драйвери, изтегли ги и си ги инсталирай.

Предполагам това не е сложно за теб, и ще се справи;.

Никъде не го намери... дори там по посочения път.  :(  :ohmy:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никъде не го намери... дори там по посочения път.  :(  :ohmy:

При Windows 7 когато не може да намери нещо, над търсачката има един син натпис.

Нещо като разширено търсене. Избери го. И на следващата страница, задай да търси във Компютър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При Windows 7 когато не може да намери нещо, над търсачката има един син натпис.

Нещо като разширено търсене. Избери го. И на следващата страница, задай да търси във Компютър.

Намери го на МНОГО места. http://prikachi.com/images.php?images/386/6296386U.png (надолу продължава в същата последователност)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преинсталирахте ли си драйвера на видеокартата,ако не сте направете го!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намери го на МНОГО места. http://prikachi.com/images.php?images/386/6296386U.png (надолу продължава в същата последователност)

Този процес трябва да е само във Program File.

Поне така казват във интернет. В противен случай, говорим за вирус.Щеше ми се да минеш през антивирусният раздел, и ако всичко е наред тогава да продължим със драйверите.

Пусни си една тема тук: http://www.kaldata.com/forums/topic/132819-%D1%81%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BC%D0%B8-%D0%B5-%D0%B8%D0%BD%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D0%B0%D0%BA%D0%B2%D0%BE-%D0%B4%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D1%8F-%D1%81%D0%B5%D0%B3%D0%B0/

Например със заглавие: Съмнявам се че имам вирус.

Следвау всички стъпки, които са описани.И изчакай за да получиш отговор.

Винаги можеш да се върнеш във тази тема за да продължим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.