Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Това е първият ми пост във форума. През 1 минута се появява един прозорец от Nvidia за части от секундата долу в taskbar-a и за тази една секунда зацепва всичко (примерно ако се появи, докато пиша нещо, буквата/знакът не излиза). Дори понякога, докато пиша и се появи този прозорец, екранът става черен, дава грешка и затваря всички игри, които имам отворени (защото аз по принцип играя много игри и винаги имам някоя отворена :) ). А понякога след като се появи черният екран, затвори всички игри и т.н. (всичко, което описах), се показва един прозорец, който дава пътя на грешката (тя e в папката на Nvidia в C-то), но не знам какво да направя. Моля за съвети и помощ от някой, който разбира.  :(

Редактирано от Mishi_Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. С лаптоп или PC си?

2. Каква по-точно ти е Nvidia картата, защото има стотици различни модели...

3. Какви са ти останалите компоненти на машината?

4. Направи скрийншот на грешката и го качи тук.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. С лаптоп или PC си?

2. Каква по-точно ти е Nvidia картата, защото има стотици различни модели...

3. Какви са ти останалите компоненти на машината?

4. Направи скрийншот на грешката и го качи тук.

С лаптоп съм, картата е Nvidia GeForce GT 525M, процесорът е Intel® Core i3-2310M CPU @ 2.10 GHz, 64 битов е, RAM - 4 GB; . Скрийншот не мога да направя в момента, защото се появява само понякога, но при първа възможност ще го кача. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С лаптоп съм, картата е Nvidia GeForce GT 525M, процесорът е Intel® Core i3-2310M CPU @ 2.10 GHz, 64 битов е, RAM - 4 GB; . Скрийншот не мога да направя в момента, защото се появява само понякога, но при първа възможност ще го кача. 

Може да ъпгрейднете драйвера не видеото до последната версия, ако това не оправи нещата върнете до по-стара Final версия. А и то хубаво играете на тоя лаптоп, но мислите ли за здравето му?

Редактирано от Just Human.. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да ъпгрейднете драйвера не видеото до последната версия, ако това не оправи нещата върнете до по-стара Final версия. А и то хубаво играете на тоя лаптоп, но мислите ли за здравето му?

Ако ми кажеш как да го ъпгрейдна, много ще съм ти благодарна. А колкото до здравето на лаптопа... какво имаш предвид?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ми кажеш как да го ъпгрейдна, много ще съм ти благодарна. А колкото до здравето на лаптопа... какво имаш предвид?

Ами лаптопа не е предназначен за игри особено ако цената му е под 2000 лева. Няма така нужната добре охладителна система и частите при натоварване с игри започват да греят, а трудно се охлаждат. А компонентите колкото по-горещи са толкова по-кратък е техният живот. Обаче това се отнася за тежките игри (Crysis 3, COD Black Ops, и т.н) а не за игрите, които играете през браузера си. Та какви игри игратете? Операционната Ви система каква е?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами лаптопа не е предназначен за игри особено ако цената му е под 2000 лева. Няма така нужната добре охладителна система и частите при натоварване с игри започват да греят, а трудно се охлаждат. А компонентите колкото по-горещи са толкова по-кратък е техният живот. Обаче това се отнася за тежките игри (Crysis 3, COD Black Ops, и т.н) а не за игрите, които играете през браузера си. Та какви игри игратете? Операционната Ви система каква е?

С Win 7 съм, иначе колкото до игрите - досега само веднъж ми се е затоплял и го спрях. Така че нямам подобни проблеми. Да чукам на дърво вече втора година го ползвам без абсолютно никакви забележки освен тази в момента. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най лесно можеш да си обновиш драйвера, като посетиш тази страница:

http://www.nvidia.com/Download/Scan.aspx?lang=en-us

Пусни да ти сканира системата.Ще  се появи прозорец на Java натискаш ОК.

Ако обаче Java Не е обновена, ще се наложи първо да я обновиш.

Когато приключи сканирането, и ти трябва нов драйвер, ще ти го предложи.

Ще трябва да си го изтеглиш и след това, инсталираш.

Но може това да не ти е проблема.За това е хубаво да дадеш шот на грешката.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най лесно можеш да си обновиш драйвера, като посетиш тази страница:

http://www.nvidia.com/Download/Scan.aspx?lang=en-us

Пусни да ти сканира системата.Ще  се появи прозорец на Java натискаш ОК.

Ако обаче Java Не е обновена, ще се наложи първо да я обновиш.

Когато приключи сканирането, и ти трябва нов драйвер, ще ти го предложи.

Ще трябва да си го изтеглиш и след това, инсталираш.

Но може това да не ти е проблема.За това е хубаво да дадеш шот на грешката.

Скоро грешката не ми се е появявала, макар че този бъг или каквото е там продължава да ми се показва, но помня пътя й ( C: -> Program Files -> Nvidia corporation -> Display -> NvXDSync.exe). Другото, което мога да ви покажа е това: http://prikachi.com/images/537/6292537d.jpg (извинявам се за качеството, снимах го с телефон, защото не позволява да се направи скрийншот). Този бял екран с това съобщение се появява понякога, когато, докато пиша нещо, се покаже този едносекунден прозорец.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Скоро грешката не ми се е появявала, макар че този бъг или каквото е там продължава да ми се показва, но помня пътя й ( C: -> Program Files -> Nvidia corporation -> Display -> NvXDSync.exe). Другото, което мога да ви покажа е това: http://prikachi.com/images/537/6292537d.jpg (извинявам се за качеството, снимах го с телефон, защото не позволява да се направи скрийншот). Този бял екран с това съобщение се появява понякога, когато, докато пиша нещо, се покаже този едносекунден прозорец.

Направи една проверка. Пусни го този процес NvxDSync.exe във търсачката, която е долу във старт менюто.

Тук идеята ми е да се види само във Program Files ли го има.Или и на друго място.

Ако е само във Program Files то тогава, деинсталирай всичко свързано със nVidia. от контролен панел=>добавяне и премахване на програми.

След това от линка, който съм ти дал, сканирай и след като ти предложи драйвери, изтегли ги и си ги инсталирай.

Предполагам това не е сложно за теб, и ще се справи;.

Редактирано от ba4o_kiro64 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направи една проверка. Пусни го този процес NvxDSync.exe във търсачката, която е долу във старт менюто.

Тук идеята ми е да се види само във Program Files ли го има.Или и на друго място.

Ако е само във Program Files то тогава, деинсталирай всичко свързано със nVidia. от контролен панел=>добавяне и премахване на програми.

След това от линка, който съм ти дал, сканирай и след като ти предложи драйвери, изтегли ги и си ги инсталирай.

Предполагам това не е сложно за теб, и ще се справи;.

Никъде не го намери... дори там по посочения път.  :(  :ohmy:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никъде не го намери... дори там по посочения път.  :(  :ohmy:

При Windows 7 когато не може да намери нещо, над търсачката има един син натпис.

Нещо като разширено търсене. Избери го. И на следващата страница, задай да търси във Компютър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При Windows 7 когато не може да намери нещо, над търсачката има един син натпис.

Нещо като разширено търсене. Избери го. И на следващата страница, задай да търси във Компютър.

Намери го на МНОГО места. http://prikachi.com/images.php?images/386/6296386U.png (надолу продължава в същата последователност)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преинсталирахте ли си драйвера на видеокартата,ако не сте направете го!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намери го на МНОГО места. http://prikachi.com/images.php?images/386/6296386U.png (надолу продължава в същата последователност)

Този процес трябва да е само във Program File.

Поне така казват във интернет. В противен случай, говорим за вирус.Щеше ми се да минеш през антивирусният раздел, и ако всичко е наред тогава да продължим със драйверите.

Пусни си една тема тук: http://www.kaldata.com/forums/topic/132819-%D1%81%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BC%D0%B8-%D0%B5-%D0%B8%D0%BD%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D0%B0%D0%BA%D0%B2%D0%BE-%D0%B4%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D1%8F-%D1%81%D0%B5%D0%B3%D0%B0/

Например със заглавие: Съмнявам се че имам вирус.

Следвау всички стъпки, които са описани.И изчакай за да получиш отговор.

Винаги можеш да се върнеш във тази тема за да продължим.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.