Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Доколкото разбрах това е най-икономичният браузер. Аз съм с издъхващ стар комп и се мъча всячески да пестя ресурси така че минавам на Мозила. В една тема (вече не мога да я намеря) някой ме беше посъветвал да си сложа стара версия, за да бъде още по-икономична. Ориентирайте ме - колко стара да бъде горе-долу? Ако имате инфо за някои версии в които има грешки или дупки в сигурността също ще е добре дошла, да знам да ги избегна. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

Доколкото разбрах това е най-икономичният браузер. Аз съм с издъхващ стар комп и се мъча всячески да пестя ресурси така че минавам на Мозила. В една тема (вече не мога да я намеря) някой ме беше посъветвал да си сложа стара версия, за да бъде още по-икономична. Ориентирайте ме - колко стара да бъде горе-долу? Ако имате инфо за някои версии в които има грешки или дупки в сигурността също ще е добре дошла, да знам да ги избегна. :)

Колко стара, може да прецениш по начина на работа, а иначе трябва да спреш ъпдейта на Фокса, иначе ще се самообнови...

Редактирано от pataran (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв ти е компютъра? Аз бях сложил версия 3.6 на един комп с 256 мб рам и 700MHz процесор и си работеше перфектно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш да започнеш със тази версия.

http://www.kaldata.com/modules.php?modid=1&action=show&id=821

Ако имаш проблеми със нея, можеш от Помощ да и зададеш да се обнови.

Да уточня:

Няма да се обнови със последната версия.

Просто ще прескочи няколко версии нагоре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аха, мерси. Компа ми е: процесор Intel® Pentium® 4 CPU 2.66GHz, RAM DDR2 [PC2-4300] 512 MBytes Kingston, видео ATI RADEON XPRESS 200 Series 64 MBytes, Win XP SP3

A Хром-а има ли вариант без да го деинсталирам да си го оставя като резерва, но без да товари по никакъв начин системата - доколкото знам от Start-up процесите трябва да го изключа, може би и от  някъде другаде?

Редактирано от galidbul (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А опитвали ли сте да видите как ще се държи компа с Opera? А ако изключите JavaScript направо полита, но за някои сайтове може и да е проблем, но не са чак толкова. При мен един обикновен инструмент като Ghostery - насочен срещу следенето на рекламните мрежи ми върши чудно работа (а ми маха и някои рекламки и фейсбук и туитър бутоните). А вече и при Firefox има опция за задействане на приставките само при поискване - това означава, че сумати и дразнещи плаващи анимации и реклами няма да ви изскачат освен ако не пожелаете. А и блокърите за Лисицата са доста успешни. ...за разлика от Опера, където все ще има някъв дерт...

С Ghostery и plugins on-demand:

Публикувано изображение

Публикувано изображение

И без Ghostery и plugins on-demand:

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Но най-лесно - с деактивация на JavaScript. Ще видите къде ви трябва и къде не и така... А и махането на JavaScript всъщност обезмисля Ghostery и plugins on-demand - даже маха повече неща от тях...

Редактирано от Методи Дамянов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аха, мерси за инфото. То и Хром има опции бискритите и приставките да се изпълняват само ръчно (on-demand) и аз съм го задал така обаче чак AdSense не можеха да разкарат. А определено е нещо мнооого дразнещо. Javascripta чак не бих го махнал щото доста страници (най-малкото фейсбук-а а и струва ми се емотиконите тук) ще бъдат неизползваеми а това вече ще бъде прекалено за сметка на удоволствието от работата с компютъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма никакъв проблем, да си инсталирате и Хрома. Браузърите не черпят ресурси, когато не са стартирани.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма никакъв проблем, да си инсталирате и Хрома. Браузърите не черпят ресурси, когато не са стартирани.

хрома черпи - инсталира няколко сервиза за проверка за ъпдейти и отделно се стартира на заден план, но това може да се реши с autoruns

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава като пуснах тая тема си сложих версия 3.6 която обаче върви по-бавно и от хрома. сега се ъпдейтна на 12, още не съм я пробвал но излезе нещо, което ме притеснява - ето това: Публикувано изображение

Тези компоненти, които иска да махне, не са ли уеб защитата на антивирусната, именно заради което я държа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Темата е стара, но да не отрварям нова....

Искам да попитам, как да разреша инсталиране на флаш плеър в последната версия на Мозилката

Благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За кво ти е тоя насран флаш плеър ?

Даже млоумниците от гугъл вече по дефоут е спрян в Хром.

Флаша се инсталира нормално, обаче Мозила са достатъчно умни, за да забранят ползването му автоматично, освен ако не зададеш в опциите и да се ползва без да те пита.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.