Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Sobieskimania

Настолен компютър до 650 лева.

Препоръчан отговор

Здравейте,

сегашната ми машина за жалост вече почва да здава, отново почна да прегрява и изключва и се чудя дали има смисъл да я оправям, тя е на 9 години, не съм на нея и не мога да дам какви са и характеристиките, но издържа доста за тези 9 години... :) Последни и сменях видео картата, но ми казаха че тъй като дънната платка е много стара е доста трудно да се ъпдейтва тази машина. Все пак за 9 години какво ли не се е случило на този пазар :)))

Честно казано съм малко изненадат от цените на настолните компютри, в един момент май излиза че лаптопите, в които са набутани най-новите процесори, видео карти са по 1000 лева, а настолните са доста по-скъпи. Не разбирам защо е това, но ми се струва доста странно :D

Основно си ползвам компютъра за интернет, е и диабло 2 цъкам, ама при положение че на машината от 9 години върви като лудо, едва ли на някоя от сегашните няма да тръгне.

Обаче имам идея поне да се провбвам да подкарам диабло 3 (други игри не играя, цъкам си онлайн игрички, ама за по новите онлайн игрички старата машина вече се тормози.. те са едни графики едни чудесии са набутали по тия сайтове :) ), едва ли ще я играя много, тъй като нямам време, но ще ми се иска поне да я пробвам. Намерих и характеристиките тук.

Минимални системни изисквания за Windows:

Операционна система: Windows XP, Vista или Windows 7 с Direct X 9.0c Процесор: Intel Pentium D 2.8GHz или AMD Athlon 64 4400 Видео карта: NVIDIA GeForce 7800 GT или ATI Radeon X1950 Pro Оперативна памет: 1GB RAM за Windows XP; 1.5GB RAM за Vista и Windows 7 12 GB свободно дисково пространство. DVD drive За Multiplay: Интернет връзка. Монитор: Резолюция 1024x768

Препоръчителни системни изисквания за Windows

Операционна система: Windows Vista или Windows 7 с последния Service pack. Процесор: Intel Core 2 Duo 2.4GHz или AMD Athlon 2.8GHZ Оперативна памет: 4GB RAM Видео карта: NVIDIA GeForce 260 или ATI Radeon HD 4870

естествено тези характеристики, нищо не ми говорят. Таа много се чудя какво да правя.. дайте съвет какво мога да си взема, да търся втора ръка (Но къде?) :) да се прави конфигурация, но не знам каква, или да си купя, която и да е от машините по 500 лева в техномаркет, полист и т.н.т.

Кое е по-оферта според вас. Честно казано не ми се дават много пари, тъй като този компютър се ползва само вечер и то не винаги, но си ми е нужен все пак, тъй като на работа по цял ден кисна през лаптоп, друго си е като се прибера да пусна гОлемия монитор :)) И да влезна във филма...

Предварително благодаря за изразените мнения по-въпроса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

BB код:

Обща стойност - 421.64 лв. с ДДС Линк към количката http://nikem-bg.net/cart/47066p1r48733p1r1051p1r43848p1rf.html + дъно MSI FM2-A55M-E33, обща стойност - 501,73лв. Тази конфигурация е много по-добра от която ще ти предложат в техно бакалиите. На тази конфигурация ще ти върви перфектно Diablo 3 :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам записвачка на стария компютър, а тези части къде и как могат да се сглобят?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще трябва ти да си го сглобиш или някой приятел или да го занесеш на сервиз, ако искаш в магазина да ти го сглобят ще трябва от тях да купиш дъно :) Но ще се ускъпи конфигурацията с 25лв. 

BB код:

Обща стойност - 525.79 лв. с ДДС Линк към количката http://nikem-bg.net/cart/47066p1r48733p1r1051p1r43848p1r47463p1rf.html Като направиш направиш поръчка и като ти се обадят от магазина им казваш да ти сглобят конфигурацията, безплатно е :) Цялата конфигурация е от 1 магазин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А аз искам да попитам, може и да ми е глупав въпроса, но вентилатори и такива работи дето има, захранваща система ли, като отделен компонент ли е или всичко нужно си го има към отделните компоненти

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А аз искам да попитам, може и да ми е глупав въпроса, но вентилатори и такива работи дето има, захранваща система ли, като отделен компонент ли е или всичко нужно си го има към отделните компоненти

Не те разбрах много добре, но в конфигурацията която аз ти предложих си има всичко необходимо за да си върви компютъра без проблеми :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За всеки случай ще прикача характеристиките на моя сегашен компютър, за да кажете има ли шанс за ъпдейт или си е най-добре да премина към изцяло нов.

Мерси предварително :)

post-95672-0-21037600-1372435904_thumb.j

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма смисъл всичко е доста старо :) Този компютър може да си го ползваш само за музика,интернет и филми. По-добре нова конфигурация, и за 500лв. ще усетиш доста висока производителност като 9 години си се мъчил с тоя смотан процесор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма смисъл всичко е доста старо :) Този компютър може да си го ползваш само за музика,интернет и филми. По-добре нова конфигурация, и за 500лв. ще усетиш доста висока производителност като 9 години си се мъчил с тоя смотан процесор.

Процесора не е смотан, просто остаря :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

отново съм аз.

Искам да благодаря на VipKokata за отделеното време :).

Така аз все още не съм поръчал компютъра.

Мисля да си увелича бюджета до 650 лева.

Има теми за подобни бюджети и предполагам че ще кажете да погледна от там, но аз имам няколко въпроса като цяло.

Този компютър ще го използвам да гледам някой филм.. като това обикновенно са до 5 филма на месец :) Нямам особено време

И както бях писал с идеята да може да покрие изискванята на Диабло 3 :))) Ако се зарибя да го играя въобще.

Ии да инсталирам някой счетоводен продукт ако ми се доработи в нас :))

Така това до тука е добре.

Вече се чудя много тъй като за 600-700 лева виждам предложени от другите потребители компютри с отделни видео карти.

Въпроса ми е кое според вас е по-добре процес с вградена видеокарта (тъй като доколкото разбрах се получавали доста производителни по този начин) или отделна видеокарта.

Предложението на VipKokata много ми допада, единствено се притеснявам от това че е minitower, не знам какво представлява даже това нещо.

Ще съм благодарен на коментари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да се насочиш към 6800К ако искаш процесор с по-добро видео.

Количка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чакай бре, не сме видели темата. Спокойно сега ще налазят с (без)умни предложения и т.н. :P

ASROCK FM2A55M-VG3 /FM2 ATHLON X4 750K /BOX/FM2 2X2G DDR3 1600G A-DATA 500GB TOSHIBA SATA 6G/7200/32M TUL AX7770 1GBD5-HE PSU FORTRON FSP350-60APN 85+ DAOTECH X5 MIDDLE ATX Обща стойност - 656.60 лв. с ДДС

С това ще играеш Diablo III на макс без никакви проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И трите варянта много ми харесват, благодаря и за идейте, но аз все още не мога да си обясня, кое е по-добре.

Процесов с вградена видео карта или отделно процесор+видеокарта. Като говориме в моя случая за този бюджет, а не глобално :))))

Благодаря :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако беше за игри предложението на Людмил щеше да е за предпочитане. В твоя случай се коментират филмчета и Диабло та е без значение кое ще вземеш дори да беше с FullHD монитор.

По-добрия процесор е плюс за софтуера а липсата на видеокарта е плюс от към температури и тишина. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С Интел и по-добра видеокарта:

Обща стойност - 643.15 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

naruto, Diablo III е доволно тежка(играх я около година), че да не върви особено добре на иначе нелошата вградена карта и за това с външна карта ще е доста по-добре. А и за да си покаже възможностите вградената трябва скъпа и бърза памет в двуканален режим, иначе я скопяваш страшно много и няма да вървят добре нещата. За съжаление АМД с тия процесори 6800К и 5800К не уцелиха правилния ценови сегмент и по-изгодно и по-производително излиза процесор без вградено видео и външна видеокарта. Предложението на тахумба също не е лошо, понеже D3 върви отлично и на двуядрен процесор, но за сметка на това е наблегнал на по-хубава видеокарта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами щом е по-производително с отделна видеокарта, клоня към предложението на Людмил, тъй като е с 4-ядрен процесор, не знам има ли значение, ама ми звучи повече от 2 :D

Само за кутията се чудя.

Или в крайна сметка няма значение от вида на кутията? :)

Това предложение на Людмил от друга тема също много ме изкефи

Си инстална диабло 2, диабло 3, Counter Strike и warcraft 3 с гарена :D на ссд-то + windows, ще цепи ли? :) :) :)

ASROCK B75M-DGS BULK 1155 G1620 /2.7/2M/BOX/1155 2GB DDR3 1600 A-DATA 64GB SSD S50 SATA SILICON PWR 500GB TOSHIBA SATA 6G/7200/32M GB R777OC-1GD CORSAIR 350W VS350W VS CP-9020052 CM ELITE 335U BLACK NO/PSU Обща стойност - 772.10 лв. с ДДС

Само че тия процесори по 90 лева на Intel ме притесняват да не са по-слаби, не е ли по-добре а amd 4-ядрес.. или много ще се дигне цената :))

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От всичко до тук.

Така може би се спрях на ето такава комбинация

http://nikem-bg.net/cart/47525p1r45645p1r47479p1r48730p1r46704p1r46848p1r1106p1r45236p1rf.html

вярно е над бюджета.. ама ако смятате че е по-добре така? :)

Обаче не съм сигурен че частите са съвместими добре, ако може да кажете? :)))

Вече въпроса е дали си заслужава, основно тука оскъпяването идва от ssd-то но щом ще е много по-бързо всичко ако игритие, който общо са 10 гб и windowsa са на ssd-to :)

Благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само замени дъното с това понеже това дето си го избрал е за интел и е несъвместимо.

И вземи този комплект. Аз поне не намирам основателна причина да се дават 26 лв. повече за оная комбинация. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно за какво са ти 2 захранвания?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Идея си нямам какво съм включил :)))

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

К280 е със захранване, така че корсара го вадиш!

Обща стойност - 823.27 лв. с ДДС

Сменил съм ти дъното и съм извадил захранването! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.