Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Спряла съм се на един лап топ с характеристики, които намирам за много добри, а и цената е нормална за тях.

Става въпрос за:

Pachard Bell Ente11

Искам да ви попитам какво ви е мнението за този вид лап топ на тази марка - съответно дали е от личен опит или от впечатления от форума. Ако нямате мнение точно за тази разновидност, може да ми помогнете като дадете мнение и като цяло за марката Pachard Bell, тъй като не съм чувала нищо за нея до сега.

Това са общите му характеристики:

Дисплей 15.6" HD LED Glare 1366x768

Процесор Intel® Core™ i3-2348M Processor (2.30 GHz)

Памет 8GB

Видео карта NVIDIA® GeForce® 710M with 2GB VRAM

Твърд диск 750 GB

Благодаря предварително, съфорумци.

Редактирано от zazaza (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Спряла съм се на един лап топ с характеристики, които намирам за много добри, а и цената е нормална за тях.

Става въпрос за:

Pachard Bell Ente11

Искам да ви попитам какво ви е мнението за този вид лап топ на тази марка - съответно дали е от личен опит или от впечатления от форума. Ако нямате мнение точно за тази разновидност, може да ми помогнете като дадете мнение и като цяло за марката Pachard Bell, тъй като не съм чувала нищо за нея до сега.

Това са общите му характеристики:

Дисплей 15.6" HD LED Glare 1366x768

Процесор Intel® Core™ i3-2348M Processor (2.30 GHz)

Памет 8GB

Видео карта NVIDIA® GeForce® 710M with 2GB VRAM

Твърд диск 750 GB

Благодаря предварително, съфорумци.

http://en.wikipedia.org/wiki/Packard_Bell По въпроса за посочения от вас модел: излишно много рам за сметка на по-слаба видеокарта и процесор! :)

Редактирано от XECUTIONER (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

като много други марки, това е само марка... хардуерно това си е acer (който също е само марка - хардуера се поръчва на compal electronics, quanta computer и clevo), както gateway и още няколко марки... според мен я избягвай, за разлика от acer тук липсва support (на драйвери, биоси...) ако не искаш проблеми след време най добре търси интел с видео в процесора. всички други варианти сдават багажа при прегряване - най често това е nvidia, но и атитата са тръгнали по тоя път...

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

XECUTIONER, а имал ли си пряк досег с такъв лап топ? Можеш ли да ми дадеш съвет каква трябва да е картата, за да е по-силна? Уточнявам, че няма да го използвам, за да играя игри.

като много други марки, това е само марка... хардуерно това си е acer (който също е само марка - хардуера се поръчва на compal electronics, quanta computer и clevo), както gateway и още няколко марки... според мен я избягвай, за разлика от acer тук липсва support (на драйвери, биоси...) ако не искаш проблеми след време най добре търси интел с видео в процесора. всички други варианти сдават багажа при прегряване - най често това е nvidia, но и атитата са тръгнали по тоя път...

the professor, имаш предвид интел процесор с видео карта, която да е на едно с процесора ли? Не те разбрах много добре. То по принцип прегряването кога започва, какво не трябва да му е наред на лап-топа и как така тогава сдава багажа и видео картата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да както е казал порфесора това е Ейсър ,но мисля че се произвеждаше в Тайван!Относно съпорта има си официален сайт можеш да провериш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да както е казал порфесора това е Ейсър ,но мисля че се произвеждаше в Тайван!Относно съпорта има си официален сайт можеш да провериш!

Здравей, ами кое да гледам сайта на acer или на pachard bell, защото за pachard bell не виждам да е изписана България? Какво означава това - че ако ми се счупи някоя част няма от къде да я поръчам ли???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей, ами кое да гледам сайта на acer или на pachard bell, защото за pachard bell не виждам да е изписана България? Какво означава това - че ако ми се счупи някоя част няма от къде да я поръчам ли???

Здравейте! Ако желаете може да напишете за какво ще ползвате лаптопа и бюджет за да ви препоръчаме някакъв сносен такъв?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Ако желаете може да напишете за какво ще ползвате лаптопа и бюджет за да ви препоръчаме някакъв сносен такъв?!

Няма да играя игри. Ще го използвам за работа - текстообработка, интернет, всичко стандартно. Този лап-топ искате да кажете, че не е сносен ли? Моля, бъдете по-конкретен. Питам просто дали ще мога да си закупя частите от някъде в БГ, ако има повреда. Моля, ако знаете това да ми кажете. Ако се откажа от него - ще Ви пиша да ми препоръчате сносен лап-топ и ще се обърна конкретно към Вас, пуснала съм темата така, защото наистина харесвам този лап-топ. Ако считате, че трябва да се откажа от него, кажете ми. Благодаря Ви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да играя игри. Ще го използвам за работа - текстообработка, интернет, всичко стандартно. Този лап-топ искате да кажете, че не е сносен ли? Моля, бъдете по-конкретен. Питам просто дали ще мога да си закупя частите от някъде в БГ, ако има повреда. Моля, ако знаете това да ми кажете. Ако се откажа от него - ще Ви пиша да ми препоръчате сносен лап-топ и ще се обърна конкретно към Вас, пуснала съм темата така, защото наистина харесвам този лап-топ. Ако считате, че трябва да се откажа от него, кажете ми. Благодаря Ви.

Щом ще се ползва за всичко стандартно ще ви свърши добра работа! Аз лично нямам преки впечатления от тази марка, тъй като е рядко срещана на българския пазар! Съдех за него по характеристиките му, които не биха били достатъчни за по-натоварващи програми! А за частите не се притеснявайте - ако се повреди няма вие да си ги купувате а си има гаранционен сервиз тук в BG само не мога да се сетя името, но ще го открия и ще ви дам линк! Въпреки всичко ако споделите за какви парички ще го вземете може да се предложи предполагам нещо по-добро!

http://laptop1.eu/pages/%D0%B7%D0%B0-PACKARD-BELL.html

Редактирано от XECUTIONER (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом ще се ползва за всичко стандартно ще ви свърши добра работа! Аз лично нямам преки впечатления от тази марка, тъй като е рядко срещана на българския пазар! Съдех за него по характеристиките му, които не биха били достатъчни за по-натоварващи програми! А за частите не се притеснявайте - ако се повреди няма вие да си ги купувате а си има гаранционен сервиз тук в BG само не мога да се сетя името, но ще го открия и ще ви дам линк! Въпреки всичко ако споделите за какви парички ще го вземете може да се предложи предполагам нещо по-добро!

957 лв. на изплащане за преференциални клиенти на мобилен оператор с включен интернет. Не го казвам, тъй като не знам дали не е против правилата на форума да споменавам мобилен оператор. :))) Моят лап-топ сега е с видеокарта около някакви си мегабайти, та затова този на мен ми се вижда някакво чудо. Не съм си купувала от 5 години лап-топ. :) Паметта ми също е страшно по-малка, много стар модел е. Какво имате предвид под натоварващи програми, за да преценя дали има значение за мен?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

957 лв. на изплащане за преференциални клиенти на мобилен оператор с включен интернет. Не го казвам, тъй като не знам дали не е против правилата на форума да споменавам мобилен оператор. :))) Моят лап-топ сега е с видеокарта около някакви си мегабайти, та затова този на мен ми се вижда някакво чудо. Не съм си купувала от 5 години лап-топ. :) Паметта ми също е страшно по-малка, много стар модел е. Какво имате предвид под натоварващи програми, за да преценя дали има значение за мен?

Еми например ако се ползва за графичен дизаин(3d max и тн.) За Фотошоп или подобни няма да има проблеми!

П.П. Предположих, че е от Vivac_m, не знам, за мен тази компания не е коректна, но пък коя ли е?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам приятел( комшия) който си закупи от Англия преди 4-5 години лаптоп на Пакард Бел за скромната сума от 200 паунда който е много далеко назад като характеристики от този и въпреки това и до ден днешен лаптопа си работи без да е дал какъвто и да било дефект. Ползва се за скайп,браузване,музика,филми и офис пълния пакет. Ако и вие ще го ползвате за подобни цели и цената ви отърва като лихви  спокойно може да си го закупите.  Процесора е достатъчно бърз  за ежедневна работа и видеото е достатъчно производително за всички нови видео формати както и за фотошоп и подобни на него програми за обработка на снимки . Капацитета на хард диска  е повече от достатъчен и едва ли ще го запълните скоро с информация. Осем гигабайта рам памет е  повече от достатъчна за всяко съвременно приложение ползващо се от нормален потребител. Ако го почитате и пазите ще му се радвате поне 5 години и евентуално след 2-3 години  да се наложи да си купите батерия.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Личното ми впечатление от Пакард Бел и особено от по-евтините им модели е лошия дизайн и недоизпипаните охлаждащи системи. Като цяло изработката им куца, но това е така при почти всички марки и евтините им модели. Щом е за работа бих се ориентирал към Дел или HP.

Редактирано от cyborg_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам приятел( комшия) който си закупи от Англия преди 4-5 години лаптоп на Пакард Бел за скромната сума от 200 паунда който е много далеко назад като характеристики от този и въпреки това и до ден днешен лаптопа си работи без да е дал какъвто и да било дефект. Ползва се за скайп,браузване,музика,филми и офис пълния пакет. Ако и вие ще го ползвате за подобни цели и цената ви отърва като лихви  спокойно може да си го закупите.  Процесора е достатъчно бърз  за ежедневна работа и видеото е достатъчно производително за всички нови видео формати както и за фотошоп и подобни на него програми за обработка на снимки . Капацитета на хард диска  е повече от достатъчен и едва ли ще го запълните скоро с информация. Осем гигабайта рам памет е  повече от достатъчна за всяко съвременно приложение ползващо се от нормален потребител. Ако го почитате и пазите ще му се радвате поне 5 години и евентуално след 2-3 години  да се наложи да си купите батерия.

Благодаря ви за коментарите. За мен изводът е - че човек какъвто и лап-топ на горе-долу евтина цена да купува трябва да има едно на ум, че може винаги да се прецака нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам Packard Bell MIT-COU-A от 6 години и още работи. Желязна машинка която се ползва по цял ден за офис документи и Интернет сърфиране.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.