Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, имам следния проблем:

Използвам електронен подпис Charismathics от B-Trust. До сега го ползвах на Windows XP без проблем, но от 2 дни съм с Windows 7 и не мога да подкарам тоя подпис. Свалих от сайта на B-Trust инсталационното CD и инсталирах всичко от него - драйвери и CSSI 4.7, но когато включа CSSI ми показва, че смарт картата не е поставена. Слагах, махах драйвери, преинсталирах всичко поне 5 пъти, сменях портове, в които слагам USB-то, махах, слагах, натисках картата, но без успех. Все си показва, че картата не е поставена. В Device Manager-a си е разпознато устройството четец на смарт карти - по телефона ми казаха да сменя с Windows-ки драйвери, но и с тях нямах успех. От обаждането до екипа ме караха няколко пъти да преинсталирам, да слагам и махам картата, да сменям USB, но нищо не помага. Все си показва, че не е поставена смарт картата.. Не знам какво да правя. Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем, имате ли представа на какво може да се дължи и как да се справя с него? Всякакви идеи и помощ биха ми били от полза, давайте идеи - как мога да се справя?  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. С какъв B-Trust карточетц си - стандартен или  SIM формат?

2. С каква версия на Windows 7 си? - Home, Pro, 32bit или 64бит. Ако сте погледнали тук, би трябвало да сте видели че

Charismathics CSSI v.4.7 не поддържа 64бит версии на Windows 7. При 64 битов Windows 7 препоръчват Cryptovision
CV interface v.5.1 .

3. За коректна инсталация, компонентите следва да се изпълнят с права на локален администратор. За Windows 7 при включен UAC(User Acount Control) Charismathics се изтегля, след което с десен бутон се избира Run as administrator. С какви права си?

4. Charismathics - мисля че има и по-нова версия от 4.7- 5.х.

5. Каква е версията и видът на Вашият браузър? Надявам се не e Internet Explorer 8.0.

Дай малко инфо за да се ориентираме и ние.

Редактирано от DoGa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Не знам точно какъв е карточетеца - като флашка, в който се слага картата - това http://www.b-trust.org/img/cr2.jpg

2. Версията на Windows e Ultimate 7, 32-bit.

3. Компютърът е с администраторски права, UAC е спрян.

4. Charismathics ползвам версия 4.7 по причината, че по-новата 5.0 не можах да намеря от къде да я сваля.. мъчих се, но не можах да я намеря.

5. Браузърът, който ползвам е Internet Explorer 9.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А пробвано ли е с Cryptovision CV interface v.5.1  вместо Charismathics?

Устройството разпознава ли се нормално в Device Manger? Като правите инсталацията на Charismathics софтуера стартирате ли инсталацията с Run as Administrator?

Редактирано от DoGa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спирането на UAC води до неизпълнение на трето-повикани приложения с админ права,

спирането му е изключително голяма грешка от страна на потребителя

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Решението - връщане на XP.... Мерси за помощта, но така и не успях да го подкарам - слагах всякакви драйвери, програми, версии - сложих всичко, което намерих и не ще... Може би е от самата версия на 7-цата, не знам... Минах отново на XP и подписа си тръгна без никакви проблеми.. :)

Редактирано от svetlioddd (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И при мен се получава същото.

Само, че зависи от ел. подпис.

Работя с два - при единия всичко е наред (CHS14BP15P...), а при другия (CHJCOPP...) проблема е както при вас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.