Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Relic_hunter

Не ми работи микрофона след като сложих WIN7 Ultimate

Препоръчан отговор

Здравейте. Днес си сложих инсталирах нов Windows. Преди това бях със XP (service pack 3) а сега съм със Windows 7 Ultimate 64bit EN (пиратско - използвах активатор и изключих автоматичните ъпдейти). Всичко е наред - след инсталация на драйвърите и на антивирусна - си върви без никакви проблеми като цяло (с изключение на един): Не ми работи микрофона. Нито в скайп ме чуват, нито в TeamSpeak - никъде..
Проверих си всички налични инсталирани драйвъри - всички са последни. Няма по-нови.  Използвах програмата Driver Genius и ми показва че всичко е наред.

Просто като че не ми разпознава микрофона. Изкарвам и пак вкарвам жака отзад, отпред и пак нищо - както се вижда от снимката - розовата дупка където принципно е за микрофон - не ми светка като активна

Публикувано изображение

А на тази снимка долу ми пише "Not plugged in" ??

Публикувано изображение

На какво може да се дължи проблема ??

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен да ни покажеш и Диспечера на устройствата !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1.Виж си марката и модела на дъното и влезни в сайта на производителя да търсиш драйвери.

2. Ако горното не свърши работа дай точния модел на аудио чипа Device ID. VIA имат 15 модела чипове и виж кой е твоя или влез тука http://www.via.com.tw/en/support/drivers.jsp

3.Погледни  си настройките на скайпа дали ти вижда изобщо изхода за микрофона и ако се налага задай го ръчно.

4.Никога не ползвай програми като Driver Genius защото ефекта е пускане на теми за помощ  по форумите .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе ти пак виж дали розовата дупка е за микрофон , щото във розови дупки не само микрофон се ръга :)

Така се бутах и аз във службата с тая розова дупка , три микрофона сменях и не ще :)  та накрая сложих очилата и видях че не е тази дупка .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А най-вероятно ще е нещо в драйвърите, защото като бях с XP-то и пуснех програмата Еверест - като дам на дънна платка - изписваше FoxcoNN - това ми е дъното. А сега като съм със 7-цата и пусна евереста - на дънна платка като дам - ми изписва следното: Field  Value Motherboard Properties   Motherboard ID  64-0100-000001-00101111-012110-ATHLON64$9A5F1P02_BIOS DATE: 01/21/10 09:38:44 VER: 08.00.14 Motherboard Name  Unknown   Front Side Bus Properties   Bus Type  AMD K10 Real Clock  200 MHz Effective Clock  200 MHz HyperTransport Clock  1000 MHz North Bridge Clock  2000 MHz   Memory Bus Properties   Bus Type  Unganged Dual DDR3 SDRAM Bus Width  128-bit DRAM:FSB Ratio  20:6 Real Clock  667 MHz (DDR) Effective Clock  1333 MHz Bandwidth  21333 MB/s  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отвори си кутията и виж какво ти е дъното защото това дето си го постнал е абсолютно нищо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.