Премини към съдържанието
pr0gressiv3

ASRock > 775i65GV с какъв процесор?

Препоръчан отговор

Забелязах, че в сайта им на въпроният модел пише Presler за ядрото, докато на моето пише Prescott 800. Гледам тук: http://www.asrock.com/mb/Intel/775i65GV/?cat=CPU , та въпросът ми е дали ще мога да му сложа Presler, без да ползвам метода проба-грешка за да разбера дали ще тръгне?

Редактирано от pr0gressiv3 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човек или аз нещо не успявам да те разбера или въпроса ти е "дали можеш да вярваш на сайта на производителя на дъното"?

След като производителя е описал въпросния процесор с това дъно коя версия на биоса му е нужна що за въпрос е дали ще тръгне?

Ако не си разбрал Prescot и Presler са различни процесори, твоя е Pentium 4 докато другия е Pentium D.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човек или аз нещо не успявам да те разбера или въпроса ти е "дали можеш да вярваш на сайта на производителя на дъното"?

След като производителя е описал въпросния процесор с това дъно коя версия на биоса му е нужна що за въпрос е дали ще тръгне?

Ако не си разбрал Prescot и Presler са различни процесори, твоя е Pentium 4 докато другия е Pentium D.

ти само се заяждаш и така поставено от теб, да не разбирам. Въпроса ми е, дъното с модела който съм написал го водят D, обаче както казах въпросното вместо Presler са му написали Prescott, та на номера на модела ли да вярвам или на наименоването на ядрото отгоре и щом питам значи все пак се чудя дали да сложа 1физическо-2 логически или "D" и дали въобще ще тръгне второто

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да си провериш версията на платката за да си сигурен дали ще тръгне Pentium D 

The CPU with "*" mark are only supported with PCB version R1.04 or higher, and Bios version P1.90 or higher.

Като гледам тука http://www.bakelit.hu/portal/static/upload_apro/2010-06-26/457221_orig0.jpg надписа е където пише 775i65GV между двата PCI слота. Редактирано от ined (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да си провериш версията на платката за да си сигурен дали ще тръгне Pentium D  Като гледам тука http://www.bakelit.hu/portal/static/upload_apro/2010-06-26/457221_orig0.jpg надписа е където пише 775i65GV между двата PCI слота.

линка нещо не работи, но да точно там е. И как се проверява версията на платката, ако мога да попитам, трябва да е по дъното някъде сигурно? Ще го огледам. Благодаря предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ти само се заяждаш и така поставено от теб, да не разбирам. Въпроса ми е, дъното с модела който съм написал го водят D, обаче както казах въпросното вместо Presler са му написали Prescott, та на номера на модела ли да вярвам или на наименоването на ядрото отгоре и щом питам значи все пак се чудя дали да сложа 1физическо-2 логически или "D" и дали въобще ще тръгне второто

:Ми то трябва и малко да се мисли.

Защо ли в сайта на производителя няма две версии на това дъно. Отговор- защото не се различават.

Просто дъното е правено преди да се появят вероятно Presler ядрата и след появата са го написали, че дъното поддържа и новите ядра и да е видно от самолет. Също така и старите ревизии поддържат въпросните ядра с подходящия биос.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

линка нещо не работи, но да точно там е. И как се проверява версията на платката, ако мога да попитам, трябва да е по дъното някъде сигурно? Ще го огледам. Благодаря предварително

Странно при мен си работи, точно под надписа 775i65GV трябва да пише rev 1.02 или rev 1.04 или rev 1.05.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Странно при мен си работи, точно под надписа 775i65GV трябва да пише rev 1.02 или rev 1.04 или rev 1.05.

1.05, за биоса не знам, ама май ще трябва да го ъпдейтвам... а нямам флопи, гледам има начин чрез подлъгване с оригинален диск с биос под уиндоус... ама не съм го правил. някакви съвети?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.