Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте, 

Преди няколко месеца си събрах следната конфигурация:

i7 3770k (клокнат на 4.2)

EVGA GTX 660 Ti Signature Edition

8 GB Kingston HyperX DDR3 RAM

Gigabyte UD3H motherboard, Z77 chipset

Raider 750W 80+ PSU

EVO 212 CPU Cooler

SSD 120 GB Kingston HyperX

HDD 1TB 

Thermaltake MS-I Commander Case

Публикувано изображение

(Кабелите съм ги преместил в задната част на кутията, така пристигна сглобен. След тази снимка добавих 3 вентилатора - отдолу, отгоре преди охлаждането на процесора и отпред, под предните USB портове, както и SSD-то, което сега лежи под HDD-то, но го няма на снимката)

Наскоро ми се отвори финансовата възможност за ъпгрейд и съм се насочил към новата EVGA 780GTX ACX, комбинирана с водно охлаждане на части.

Въпросите ми са:

1) Можете ли да ми препоръчате магазин за части за водно охлаждане, където да се продава воден блок за 780 GTX (в най- добрия случай български)

2) Чел съм във форуми, че водно охлаждане трудно се събира в тази кутия, има ли проблем някои части от него да стоят отвън?

Ето тази тема е полезна, http://forums.hardwarezone.com.sg/hardware-clinic-2/thermaltake-commander-ms-i-unboxing-installation-experiences-3350283-3.html

Можете да видите по - ясно как изглежда кутията и надолу има снимки как би изглеждало водно охлаждане в MS-I Commander. Възможно ли е радиаторът и помпите да бъдат сглобени отвън и това проблем ли се явява по - нататък? Самата кутия има дупки за преминаване на тръбите, но мястото между горния панел и дънната платка е изключително малко, не вярвам радиатор да може да се събере в обем с височина 2 сантиметра.

Засега не съм 100% убеден, че имам нужда от водно охлаждане, но подозирам, че новата карта ще ми прави проблеми с вътрешната температура. Ако някой от вас има опит с карти, които издухват въздуха надолу, а не отзад и как това влияе на температурата на останалите компоненти, моля да сподели.

Благодаря предварително!

Редактирано от ChefoSLR (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо няма да ти прави проблеми стига да си сложиш нормално охлаждане. Не ти трябва водно. Прекалено скъпо е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо няма да ти прави проблеми стига да си сложиш нормално охлаждане. Не ти трябва водно. Прекалено скъпо е.

Мерси за отговора. Какво охлаждане според теб да сложа за видео картата? В момента имам три вентилатора, но не са много мощни (1100 RPM), защото условията не позволяват шум.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси за отговора. Какво охлаждане според теб да сложа за видео картата? В момента имам три вентилатора, но не са много мощни (1100 RPM), защото условията не позволяват шум.

Сега с новата ли видеокарта си или със старата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента съм с 660-ката и поддържам температура от 63-70c, в зависимост от температурата навън. Новата карта смятам да поръчам в края на месеца.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, Аз не виждам смисъл на този етап от водно охлаждане с тази кутия. Може да се измисли нещо, но просто кутията е “леко“ недостатъчно и може да има спънки. Цената на истинските водни охлаждания варира от 400-500 лева. като минимум за добра работа. При положение, че не се гони рекорди с overclock, ако толкова само за шума, може да се вземе едно от ниско бюджетните псевдо водни блокове. Вариант които ме устройва е смяна на кутията с по-просторна, разбира се, допълнение на още охлаждащи вентилатори. т.е подобрение на въздушният поток, без излишни скъпи водни охлаждания.  До скоро имаше конфигуратор за водни охлаждания, в фирма като "искам компютър". От там може да си направите груба сметка, колко би излязъл като цена един качествен воден блок, както за процесора, така и за видеокартата. Пак казвам бих сменил кутията, хем ще има възможност за добър кабел мениджмънт, хем ще се отвори възможност за по-добър охладител, като масивност и така нататък. Но щом е за видеокарта, може да се разгледа ценовата листа на сайта, който предложих.  Поздрави! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, Аз не виждам смисъл на този етап от водно охлаждане с тази кутия. Може да се измисли нещо, но просто кутията е “леко“ недостатъчно и може да има спънки. Цената на истинските водни охлаждания варира от 400-500 лева. като минимум за добра работа. При положение, че не се гони рекорди с overclock, ако толкова само за шума, може да се вземе едно от ниско бюджетните псевдо водни блокове. Вариант които ме устройва е смяна на кутията с по-просторна, разбира се, допълнение на още охлаждащи вентилатори. т.е подобрение на въздушният поток, без излишни скъпи водни охлаждания.  До скоро имаше конфигуратор за водни охлаждания, в фирма като "искам компютър". От там може да си направите груба сметка, колко би излязъл като цена един качествен воден блок, както за процесора, така и за видеокартата. Пак казвам бих сменил кутията, хем ще има възможност за добър кабел мениджмънт, хем ще се отвори възможност за по-добър охладител, като масивност и така нататък. Но щом е за видеокарта, може да се разгледа ценовата листа на сайта, който предложих.  Поздрави! 

Мерси, обмислях смяна на кутията, вероятно ще го направя когато се реша да взема водно охлаждане. Предполагам ще ми е необходимо едва когато се реша на сериозен overclock на видео картата, което за игра на един монитор не мисля че ще се наложи скоро.

Тогава да задам такъв въпрос - в момента имам 3 Antec Truequiet 120 милиметрови вентилатора - един директно под видео картата, един отпред и един отгоре, който изкарва въздуха зад охлаждането на процесора. Мислите ли, че без да променям охлаждането си, мога да поддържам стабилна температура за 780 GTX ACX? (говоря приблизително 65-70 градуса). За справка, ето как изглеждат нейните вентилатори: http://www.legitreviews.com/article/2206/

Притеснявам се, че температурата вътре ще се покачи, понеже картата не издухва въздуха навън. Според вас трябва ли да сменям вентилаторите при нормално ползване? (никакъв overclock над factory settings).

Благодаря предварително! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава да задам такъв въпрос - в момента имам 3 Antec Truequiet 120 милиметрови вентилатора - един директно под видео картата, един отпред и един отгоре, който изкарва въздуха зад охлаждането на процесора. Мислите ли, че без да променям охлаждането си, мога да поддържам стабилна температура за 780 GTX ACX? (говоря приблизително 65-70 градуса). За справка, ето как изглеждат нейните вентилатори: http://www.legitreviews.com/article/2206/

Притеснявам се, че температурата вътре ще се покачи, понеже картата не издухва въздуха навън. Според вас трябва ли да сменям вентилаторите при нормално ползване? (никакъв overclock над factory settings).

Температурите за тези видеокарти е напълно нормално, и след като вече сте създали въздушният поток в кутията не би било проблем. Не смятам, че видеокартата ще надвиши температурите, който са показани из тестовете в линка. То ако сте чели по темата, тези видеокарти на GTX700 серия. Та тези видеокарти при завишена вече температури над 76 до 80 градуса, се смъкват честотите на ядрото, с цел понижаване на температурата. Предполагам вентилаторите са с разположение, долу на кутията- вкарващ, преден- вкарващ  и горе в кутията-изкарващ. Така, че няма място за притеснение. Така, че за нормална работа и играене на игри, температурите са добри. След overclock ще се наложи, явно подобрение на въздушният поток, или то било по-просторна кутия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Температурите за тези видеокарти е напълно нормално, и след като вече сте създали въздушният поток в кутията не би било проблем. Не смятам, че видеокартата ще надвиши температурите, който са показани из тестовете в линка. То ако сте чели по темата, тези видеокарти на GTX700 серия. Та тези видеокарти при завишена вече температури над 76 до 80 градуса, се смъкват честотите на ядрото, с цел понижаване на температурата. Предполагам вентилаторите са с разположение, долу на кутията- вкарващ, преден- вкарващ  и горе в кутията-изкарващ. Така, че няма място за притеснение. Така, че за нормална работа и играене на игри, температурите са добри. След overclock ще се наложи, явно подобрение на въздушният поток, или то било по-просторна кутия.

Мерси за информацията и да, вентилаторите ми са разположени по тази схема. Надявах се, че ще мога да вмъкна водно охлаждане в сегашната си кутия, но явно ще се наложи ъпгрейд в тази сфера. Само се надявам топлия въздух от новата карта да не повлияе на температурата на процесора и хард диска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Специално с тази Евга не вярвам да имате проблеми с температурите! Поне за самата карта! Има перфектно охлаждане! Ето и препоръка за кутия, когато решите да я сменяте: corsair-carbide-500r-gaming-case-midi-tower-white-black :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кутията ти не е много подходяща за това което си намислил!

Решил си даваш маса пари смени и кутията!

Тази е на добра цена за възможностите които предлага! CM Storm Scout 2 Advanced

А за 780-ка , защо направо не вземеш  EVGA nVidia GeForce GTX 780 Hydro Copper 2, 3072MB, GDDR5, 384bit, DVI, HDMI, 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кутията ти не е много подходяща за това което си намислил!

Решил си даваш маса пари смени и кутията!

Тази е на добра цена за възможностите които предлага! CM Storm Scout 2 Advanced

А за 780-ка , защо направо не вземеш  EVGA nVidia GeForce GTX 780 Hydro Copper 2, 3072MB, GDDR5, 384bit, DVI, HDMI, 

Мерси за предложението и да, наистина можех по - добре да обмисля избора си на кутия преди време. Не смятах, че ще ми се отвори възможност в близките месеци да ъпгрейдвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според вас каква разлика в performance-a мога да очаквам между 780 ACX и 780 Hydro с водно охлаждане? Имайки впредвид, че играя на един монитор, заслужава ли си да се прехвърля на водно-охладена система или мога да разчитам на стабилност с ACX версията? (говоря като цялостна температура на системата, не отделно на картата)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според вас каква разлика в performance-a мога да очаквам между 780 ACX и 780 Hydro с водно охлаждане? Имайки впредвид, че играя на един монитор, заслужава ли си да се прехвърля на водно-охладена система или мога да разчитам на стабилност с ACX версията? (говоря като цялостна температура на системата, не отделно на картата)

Производителността може да е в превес към тази с водният блок, но това е малко. Аз не разбрах, тишината или overclock ще се прави след време на такава видеокарта, защото ако е заради тишината се взима картата с водният блок. Като се има предвид, че картата идва само с този воден блок, май без маркучи и другите неща за водната система на видеокартата. Като цяло според мен, не си заслужава, освен само ако говорим за тишината, другото е без значение. Както казах ще са нормални температурите с въздушното охлаждане на самата видеокарта, и все пак ще се смъкват градусите при високата температура, както казах с понижаване на честотите на видеокартата, при постигане вече на 79 градуса. Е, все пак, ако разполагате с повече пари, си вземете тази с водният блок.  Поздрави! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Производителността може да е в превес към тази с водният блок, но това е малко. Аз не разбрах, тишината или overclock ще се прави след време на такава видеокарта, защото ако е заради тишината се взима картата с водният блок. Като се има предвид, че картата идва само с този воден блок, май без маркучи и другите неща за водната система на видеокартата. Като цяло според мен, не си заслужава, освен само ако говорим за тишината, другото е без значение. Както казах ще са нормални температурите с въздушното охлаждане на самата видеокарта, и все пак ще се смъкват градусите при високата температура, както казах с понижаване на честотите на видеокартата, при постигане вече на 79 градуса. Е, все пак, ако разполагате с повече пари, си вземете тази с водният блок.  Поздрави! 

Благодаря за отговора и да, картата включва допълнително само блока, ще трябва да доплатя за резервоара, помпите и радиатора. Звукът е проблем в моя случай, но съм чел добри отзиви за шума от новото охлаждане на EVGA. Интересувам се дали в случаите, когато не вдигам core честотата на картата, ще усетя разлика между въздушното и водното охлаждане. Тоест, игнорирайки шумът от картата и вероятни високи вдигания на честотата, бих ли достигнал момент, при който картата да се downclock-не автоматично с въздушно охлаждане?

Не съм много на "ти" с водно-охладените системи и затова се чудя трябва ли ми такава, ако не искам повече от картата си от това, което ми е предложено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора и да, картата включва допълнително само блока, ще трябва да доплатя за резервоара, помпите и радиатора. Звукът е проблем в моя случай, но съм чел добри отзиви за шума от новото охлаждане на EVGA. Интересувам се дали в случаите, когато не вдигам core честотата на картата, ще усетя разлика между въздушното и водното охлаждане. Тоест, игнорирайки шумът от картата и вероятни високи вдигания на честотата, бих ли достигнал момент, при който картата да се downclock-не автоматично с въздушно охлаждане?

Не съм много на "ти" с водно-охладените системи и затова се чудя трябва ли ми такава, ако не искам повече от картата си от това, което ми е предложено.

Щом това "donwclock-не" го има при въздушното охлаждане, какво остава за водното такова. Все пак, ако наистина се цели по-ниският шум, бих предложил да огледате за карта на Asus, те се славят с техните охлаждания и ниският шум. Все пак още няма подробно ревю на водният блок на това охлаждане, за да мога да твърдя кое е по-добре и кое не. Но държите на шума или водното охлаждане или карта на Asus. Друг е въпросът, че са по-качествени от към изработка, но производителността не им е толкова висока, колкото на Evga. Тук става въпрос на личен избор на дадена марка, примерно.  На мен лично ми се струват доста парите за тези водни блокове, маркучи, помпи и резервоари, но ако имате толкова налични пари, може и този вариант да изберете. Както казах, ниският шум се постига и с въздушно охлаждане. Шумът на картата може да я намалим с повече вентилатори в кутията, та да на не се налага тя да увеличава своите обороти. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом това "donwclock-не" го има при въздушното охлаждане, какво остава за водното такова. Все пак, ако наистина се цели по-ниският шум, бих предложил да огледате за карта на Asus, те се славят с техните охлаждания и ниският шум. Все пак още няма подробно ревю на водният блок на това охлаждане, за да мога да твърдя кое е по-добре и кое не. Но държите на шума или водното охлаждане или карта на Asus. Друг е въпросът, че са по-качествени от към изработка, но производителността не им е толкова висока, колкото на Evga. Тук става въпрос на личен избор на дадена марка, примерно.  На мен лично ми се струват доста парите за тези водни блокове, маркучи, помпи и резервоари, но ако имате толкова налични пари, може и този вариант да изберете. Както казах, ниският шум се постига и с въздушно охлаждане. Шумът на картата може да я намалим с повече вентилатори в кутията, та да на не се налага тя да увеличава своите обороти. 

Мерси отново за помощта, ще разгледам ревюта на версията на Asus. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси отново за помощта, ще разгледам ревюта на версията на Asus. 

Освен Асуса , разгледай и MSI lightning варианта и Evga ACX!

За шума кутията също играе голяма роля - помисли за смяна с добре изолирана кутия като FD Define R4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.