Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Just Human..

Въпрос за HD 3850 и захранване.

Препоръчан отговор

Привет народе. Директно на въпроса:
Както някой от вас знаят ме сполетя лошата съдба да ми изгори видеото. Сега работя и до вторник ще имам около 120 лева за карта и евентуално "ново" захранване. Харесал съм си видеото 3850. Видеото ще ми е предостатъчно за CS 1.6, Warcraft 3, League of Legends и fifa 13. Та съм "харесал" и захранване ВТОРА ръка... Макар да знам, че не е хубаво да се взимат такива захранвания аз просто нямам избор защото ми идва и рожден ден и трябва да почерпя. Та има едно захранване RexPower 400W:
Публикувано изображение

PL-400 както виждаме има 20А на 12V линия. Те ще са достатъчни ли за това видео? Че в интернета има доста противоречиви мнения. Някой викат 26-27А други казват, че и с 17А ще върви без проблем. Та видеото е 40лв, а захранването е 11лв... общо 51. Ако успея да спазаря видеото за 35 лева ще цената ще стане 46. С доставката на двата компонента около 60лв. Мисля да отделя за компоненти най-много около 70лв. Знам, че не е изгодно да се набиват пари в конфигурацията ми (от подписа), но просто нямам възможности за друго освен да сея части втора ръка и това е. 
ПП: Захранването още в Еконт ще го отворя и ще го прегледам за думнати кондензатори, както и за бушончето на платката дето е. Сега ще потърся и мултицет, за да премеря и волтажите на захранването дали са в нормата и чак тогава ще го взимам :)

Видеото е PCI-Express 512mb DDR3 256bit

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бих ти казал че захранването е пълен боклук , слагано някога в готовите конфигурации а видеото което си избрал е лакомо .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За това видео са достатъчни и 350W.......да речем Forton...............И със това ще запали,но при първа възможност го разкарай това захранване.................!Понеже не се знае как ще се държи под товар.......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За това видео са достатъчни и 350W.......да речем Forton...............И със това ще запали,но при първа възможност го разкарай това захранване.................!

Аз не съм го взимал... Та да търся някой фортрон втора ръка?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със какъв бюджет разполагаш за захранване?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Фортроните им търсят 25/30 + но и те са дърти и най вероятно със изсъхнали/надути кондензатори - сменявал съм даже и на внесени от чужбина .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със какъв бюджет разполагаш за захранване?

Около 20-25 лева. Като максимума е 30лева. За това какво мислите?

Публикувано изображение

Дават го за 30лв, но мисля, че мога да смъкна малко от цената

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мога да кажа ,че старият ми пц е с Rexpower още от сглобяването му преди 10 години и още работи! Не знам мненията на други с тези захранвания, но моето е отлично за работата му.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако имаш 120лв то за захранване http://www.risk.bg/store/hipro-e400w-bul0-psu-v2.2-atx-400w.html и остават около 70лв видеокарта, а за тези пари може да се търси АМД 4850!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аа, далече съм .... пък и във Перник първо бият и тогава питат за какво си дошъл :)

Майтап , да не се засегнеш :beer:

ПП. Новото си е ново - погледни това на колегата Daredevil_666

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам втори комп. с такава карта след като при токов удар изгоря 400W  фортрон го замених с 300W пак фортрон,  работи с него вече 3 или може би 4 години.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако имаш 120лв то за захранване http://www.risk.bg/store/hipro-e400w-bul0-psu-v2.2-atx-400w.html и остават около 70лв видеокарта, а за тези пари може да се търси АМД 4850!

Благодаря дяволе, но мисля, че 3850 ще ми върши перфектна работа. Ще видя какво ще отговори човека с фортрона и евентуално, ако го е продал ще взема твоето предложение :) @jonov - Няма как да се засегна! :D То не е баш така ама бият доста из Перник, ако не внимават с походката и физиономиите е така. Колкото до почерпката живот и здраве ако ходиш към София/Благоевград се отбии и ще пиеме по биричка :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали знаеш че 3850 е много голяма и дълга :( да не се чудиш как ще я събереш като мен в една малка кутия :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали знаеш че 3850 е много голяма и дълга :( да не се чудиш как ще я събереш като мен в една малка кутия :)

Знам че е дълга. Кутията ми е малко тясна, но пък за това е дълга. Сега ще взема да я премеря като хората да видя дали ще се побере.. Е то ако не се побере ше се кърти де :D

330мм от болта за завинтване до местата за харда. Би трябвало да са достатъчни

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моята май е тази

Публикувано изображение

До сега никакви проблеми , загряване , проблем с вентилатора - не знам колко години я ползвам вече но доста отдавна когато беше актуална :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Това е бъдещата ми карта.. Живот и здраве човека каза, че ми я запазва и съм му супер благодарен :)
Сега и захранването да видя и всичко е ток и жица :P

И последен въпрос за захранването, тъй като още нямам отговор от човека:
http://prodavalnik.com/prodavam-zahranvane-fortron-350w-za-kompyutr-i16416349 това също ще стане нали?

ПП: Гледам вашата карта е AGP?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е бъдещата ми карта.. Живот и здраве човека каза, че ми я запазва и съм му супер благодарен :) Сега и захранването да видя и всичко е ток и жица :P

И последен въпрос за захранването, тъй като още нямам отговор от човека: http://prodavalnik.com/prodavam-zahranvane-fortron-350w-za-kompyutr-i16416349 това също ще стане нали?

ПП: Гледам вашата карта е AGP?

Ха , не съм обърнал внимание , моята е с такова охлаждане и на такава снимка попаднах в нета :D

Захранването ще стане , аз я карам с 480 вата .... това :ph34r:

Да ти даде собственика на картата и преходника за допълнителното захранване на картата а ако няма ще трябва да си купиш .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ха , не съм обърнал внимание , моята е с такова охлаждане и на такава снимка попаднах в нета :D

Захранването ще стане , аз я карам с 480 вата .... това :ph34r:

Да ти даде собственика на картата и преходника за допълнителното захранване на картата а ако няма ще трябва да си купиш .

Знам попитал съм го за преходника за картата сега трябва да ми каже дали я има... Дано утре да мога да си взема кинтите и да я поръчвам, че съм почивка утре и да се надяваме за рождения ми ден да пристигне и да и се накефя добре :)

Благодаря много за помощта на всички! :) Взех картата и захранването и съм много доволен и от двете. Сега благодарение на това захранване съм клокнал процесора си на стабилни 2.4 гхз, което го равнява на 4600+, за по-нагоре зимата ще се товарим, че сега е жега, а съм с бокса. За видеото, всички игри които играя вървят безотказно на максимална резолюция и в зависимост от играта си настройвам medum/high/very high настройките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.