Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте мисля да си купувам нов компютър  цената е между 1200-1300 лв.Ще се използва за игри.Предпочитания към проиводители нямам.Не смятам да го клоквам или ъпграйтвам в бъдеще.В момента съм в Англия и мога да си взема от Ebay  процесора, видео картата и рамта защото  пускат доста добри оферти.

Примерно това си харесах от там:

intel Core i5 4670 172,98 паунда - 389,2 лв.

MSI Nvidia Geforce GTX660 Twin Frozr 159.98 паунда -359,95лв.

Patriot Viper Xtreme 8GB (2x4gb) DDR3 Dual Channel 1600mhz  54,99 паунда -123,72лв

Останалите части смятам да ги взема от България но нищо не сам избрал.

Не е необходимо да са точно тези процесор видео карта и рам просто в момента са с отстъпка.

Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесора излиза 20 лв. по-евтино от колкото ако го вземеш тук но въпроса с гаранцията е сложен ако машината ще се ползва в България.

За видеокартата също не е лоша офертата както и за паметта.

Хубаво захранване сертифицирано за Хасуел е SEASONIC SSR-550RM GOLD и тук струва 169 лв. 

Добра кутия с включени три вентилатора е Fractal Design Core 3000 USB 3.0 и тук струва 115 лв.

Щом няма да клокваш спокойно взимай най-евтиното дъно. Примерно ако искаш 4 слота за рам ASROCK B85M PRO4 за 145 лв. 

Количка

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми те цените почти като в България, ама от ebay гаранция дават ли и коя фирма ги продава? Ето предложение от Български магазин: ASRock B85M, Socket 1150 131лв. Intel® Core i5-4570, 3.20GHz, Haswell, Socket 1150, Box 365лв. Dual Channel Kingston 8192MB (по 2 в комплект, с по 4096MB всяка), DDR3, 1866MHz 108лв. Western Digital Blue, 1TB, 64MB, 7200rpm, SATA 3 115лв. MSI nVidia GeForce GTX660, 2048MB, GDDR5, DVI, PCI-E 372лв. Cooler Master GX Bronze, 450W 86лв. Thermaltake Versa II, ATX, Mid Tower, без захранващ блок, Черна 80лв.

Общо 1257лв. За 100лв. отгоре(около 1357лв. общо) може да смениш видеокартата с Gainward nVidia GeForce GTX760, 2048MB, GDDR5, 256bit, DVI, HDMI, PCI-E  472лв.

С това захранване също ще може да си ползваш спокойно компютъра, но няма да може да ползваш новите енергоспестяващи функции, по-специално C7, "загубата" от което е някакви 5-10W по-висока консумация, или няма и за една бира месечно. 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

naruto,разправят,че са пуснали възможност за клок с В85 и Н87.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Асрок си го имат от край време и даже бях пускал клипче в една друга тема понеже се коментираше че Хасуел не се клокват. 

Само че е обратно. Вместо скъпо дъно и заключен процесор ти трябва отключен и евтино дъно. За това се казва No-Z вместо No-K.  ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ясно ще си порачвам от българия чатите, но възниква друг въпрос тъй като съм от русе сам ли трябва да си го сглобя или има възможност да ми го доставят сгобен всмисъл www.emag.bg или http://nikem-bg.net предлагат ли такава услуга и дали се заплаща и колко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ясно ще си порачвам от българия чатите, но възниква друг въпрос тъй като съм от русе сам ли трябва да си го сглобя или има възможност да ми го доставят сгобен всмисъл www.emag.bg или http://nikem-bg.net предлагат ли такава услуга и дали се заплаща и колко.

Двете фирми предлагат тази услуга . Щом ти се обадят да заявиш поръчката им кажи да ти го сглобят и ако не е проблем си поискай кутийте от съответните части . Услугата е безплатна .

Редактирано от Richland (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В Ник_м ще го сглобят безплатно, но трябва да имаш в предвид доставката до Русе колко ще излезе!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето един вариант и от мен:

Обща стойност - 1 284.34 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GB H87-HD3 /1150 

Обща стойност - 1 469.55 лв. с ДДС

Над бюджета е, но ако искаш да имаш нещо актуално 2-3 години напред, не трябва да падаш под тези компоненти(всички са много качествени)! Макар че засега аз лично не съм си изяснил какво е предимството на Haswell.

Поздрави :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-производителен процесор и видео. Мисля че е близко до акъла че всяко ново поколение това са му предимствата.

Какво му е много качественото на Тошибата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тошиба купиха подразделението за дискове на Хитачи, така че това реално е Хитачи. Вече при съвременните дискове е въпрос на късмет колко ще издържи, без значение дали е Тошиба, Сигейт или УД. Иначе към конфигурацията имам забележки, ама това е друг въпрос.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали УД купиха Хитачи? То това не гарантира качество така или иначе. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, УД купиха Хитачи и го продадоха на Тошиба. Тоя диск реално е 7K1000.C или 7K1000.D с друг фърмуер, така че с нищо не е по-лош от УД или Сигейт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе питах в една CS верига, която не е нужно да знаете за компютърна конфигурация, която ще може да подкара GTA V както и настоящите игри и ми дадоха ето тази http://prikachi.com/...79/6339079e.png. Според вас достатъчно ли е добра или може да ми предложите някоя по добра. Не изисквам игрите да са ми на Ultra Settings, но да са с достатъчно добра графика и да няма лаг и цепене, а да върви гладко. Може и да ми даде ако искате и по добра...И не ми казвайте направи си тема неам време за тия глупости неколко часа чаках накрая ми пише заключена тема....Е нема да ти чета смотаните правила аз бързам тия искат правилата да чета....Ето казах ви кво искам - стабилна конфигурация предимно за игри. Най-важно е да тръгне GTA V без цепене и лаг. Давайте някакви конфигурации щом горната не е добре

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Чакай бе, GTA V не се знае дали ще я има за PC, ти характеристики искаш да знаеш.

2. Не, с тази карта няма да играеш на максимални настройки всичко.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тошиба купиха подразделението за дискове на Хитачи, така че това реално е Хитачи. Вече при съвременните дискове е въпрос на късмет колко ще издържи, без значение дали е Тошиба, Сигейт или УД. Иначе към конфигурацията имам забележки, ама това е друг въпрос.

Най накрая едно умно съждение! А като имаш забележки към конфигурацията не е лошо да ги споделиш за да се отсее възможно най-добрия вариант за автора, а не да си говорим с недомлъвки! Нито аз съм перфектен в анализите си нито пък ти, така че не е нужно да се правиш на нещо, което не си! Това че си форумен ''лъв'' за мен не значи абсолютно нищо! Иначе ми се струваш пич, така че забравям за думите ти както и за моите естествено! Всичко хубаво :D!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забележките са ми, понеже бюджета е ограничен на 1300лв:

1. За подобна конфигурация едно ASUS B85M-E ще е перфектно и ще се спестят малко пари.

2. Още малко средства може да се спестят от памет 2X4G DDR3 1600 GEIL DRAGON

3. Още малко надолу от захранването, като се вземе GX450, което за посочената конфигурация ще е предостатъчно.

Така крайната цена ще падне малко под 1400лв без да се губи от качеството и производителността.

п.п.

Одеве написах набързо, понеже се наложи да изляза за малко, а не че говоря с недомлъвки. Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не бих направил тези компромиси! При дъната разликата е 30лв., така че не бих избрал по-евтиното Б85! За рамта Гейла е CL11 та не бих я взел! За захранването ясно, че GX450 ще е достатъчно, но не ми харесва това, че е с един 6 пинов конектор за видеокарти(връзването с адаптари не ми се харесва)! Това е от мен. Знам, че съм прехвърлил бюджета, но това е моето виждане като препоръка към автора, а не нещо със задължителен характер!

Поздрави и на теб!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На практика няма никаква разлика между CL9 и CL11. Аз също съм с Geil 1600 CL11 и съм тествал с игри, понеже се клоква много и разлика между 1600 CL9, CL10 и CL11 и 1900 CL10 няма. Единствено бенчмарковете като Cinebench, SuperPi и тестовете за памет на AIDA64 хващат някакви цифри, които в реални приложения не са важни. За дъното също не съм съгласен - никакво предимство не дава по-скъпото дъно в случая и тия 30лв. ще са дадени абсолютно напразно.

http://ark.intel.com/compare/75019,75004

Единствените разлики са 12 срещу 14 USB порта, 4 срещу 6 SATA 6.0 Gb/s и Intel® Rapid Storage Technology, която се поддържа само от H87. Не виждам причина да дава повече пари за нещо, което никога няма да ползва.

И ако може да даде тия пари, по-добре е за тях да вземе Seasonic Gold 550W за 169лв.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1 - GTA V ще я има на PC, защото ако не знаеше Rockstars бяха пуснали на техния сайт обява, че търсят опитен програмист или нещо от сорта беше, който да портне GTA V както и други стари заглавия като RDR на PC. 2 - Казах приблизително дали ще можете да ми кажете, но щом тази видео карта е слаба, моля препоръчайте ми нова или пък направо ми дайте цяла конфигурация ако ви е удобно. Не знам до колко пари, но както казах искам да подкарам текущите игри както и предстоящите като GTA V например...Вие изберете някаква, но да не е от сорта 2500лв....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При дъната има и още една разлика, а тя е технологията за кеширане, но то пък си има и допълнителен софтуеър за тая работа! Както и да е, все пак автора ще си определи приоритетите(какво ще ползва или не няма как ти или аз да преценим)! Благодаря ти за отговорите, мисля че се получи добра дискусия и е хубаво и занапред да изясняваме нещата, защото този форум е затова - да се помага на хората!

Успешен ден :D!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

харесах тази конфигурация

Ми те цените почти като в България, ама от ebay гаранция дават ли и коя фирма ги продава? Ето предложение от Български магазин: ASRock B85M, Socket 1150 131лв. Intel® Core i5-4570, 3.20GHz, Haswell, Socket 1150, Box 365лв. Dual Channel Kingston 8192MB (по 2 в комплект, с по 4096MB всяка), DDR3, 1866MHz 108лв. Western Digital Blue, 1TB, 64MB, 7200rpm, SATA 3 115лв. MSI nVidia GeForce GTX660, 2048MB, GDDR5, DVI, PCI-E 372лв. Cooler Master GX Bronze, 450W 86лв. Thermaltake Versa II, ATX, Mid Tower, без захранващ блок, Черна 80лв.

Общо 1257лв. За 100лв. отгоре(около 1357лв. общо) може да смениш видеокартата с Gainward nVidia GeForce GTX760, 2048MB, GDDR5, 256bit, DVI, HDMI, PCI-E  472лв.

С това захранване също ще може да си ползваш спокойно компютъра, но няма да може да ползваш новите енергоспестяващи функции, по-специално C7, "загубата" от което е някакви 5-10W по-висока консумация, или няма и за една бира месечно. 

като мисля да взема това захранване Cooler Master GX Bronze, 550W

относно видеокартата не е проблем да взема и по-скъпата въпреки че надвишавам 1300 лв.  двуомя се между gtx 760 и gtx760 Phantom на gainward разликата е 30 лв. коя да взема?

може ли да ми предложите друга кутия която няма охлаждане отгоре тъй като котката ми почти сугурно ще  спи върху компютара и ще се напълни с косми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

харесах тази конфигурация

като мисля да взема това захранване Cooler Master GX Bronze, 550W

относно видеокартата не е проблем да взема и по-скъпата въпреки че надвишавам 1300 лв.  двуомя се между gtx 760 и gtx760 Phantom на gainward разликата е 30 лв. коя да взема?

може ли да ми предложите друга кутия която няма охлаждане отгоре тъй като котката ми почти сугурно ще  спи върху компютара и ще се напълни с косми.

Взимай GTX 760 на Gigabyte ;)

За кутията - FD CORE 300 USB 3.0 ATX BLACK. Все пак не е желателно котката да лежи на компа.

Редактирано от sando99 (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.