Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър ден,

Искам да ми помогнете отново ако не ви затруднявам. И така, подариха ми един уред за електрожен (човека, който ми го даде не разбира от такива работи) за да се уча да заварям, но очевидно уреда не е електрожен. Никой не може да ми каже какъв е този уред и за какво се използва.Има едно бяло копче с две позиции. На 1-ва степен от копчето=5,55 волта променливо, 2-ра степен 6,23 волта променливо?! Някой да ми помогне, моля!

post-218157-0-56992800-1373959637_thumb.

post-218157-0-78549500-1373959768_thumb.

Благодаря предварително за вниманието.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

електро

Добър ден,

Искам да ми помогнете отново ако не ви затруднявам. И така, подариха ми един уред за електрожен (човека, който ми го даде не разбира от такива работи) за да се уча да заварям, но очевидно уреда не е електрожен. Никой не може да ми каже какъв е този уред и за какво се използва.Има едно бяло копче с две позиции. На 1-ва степен от копчето=5,55 волта променливо, 2-ра степен 6,23 волта променливо?! Някой да ми помогне, моля!

Публикувано изображение1.jpg

Публикувано изображение2.jpg

Благодаря предварително за вниманието.

електрожен си е,но по-съвременен.

Отвори му капака отгоре и ще видиш макара за тел(не заваряваш с електроди а със специална тел)навита на руло.Телта минава през тръбата и със спусъка се "пуска" телта

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами не е телоподаващо на 1000%. Свако ми се занимава с железа повече от 30 години (заварчик) и каза, че такова нещо не е виждал с тези данни. Приличало му малко на апарат за плазмено рязане, но не е било такова. Днес разглобих ракохватката. Няма нищо в нея като дупки и др. което ме навежда на мисълта, че може да не е оригинална. Метална част за която се хваща кабела-празна медна или бронзова трабичка-отпред нещо като захващаща муфа, на която задната част е плътно желязо.Оф, стана едно обяснение....Ще ви сложа снимки.

post-218157-0-98738600-1374078669_thumb.

post-218157-0-46848500-1374078866_thumb.

Снимка

И последна снимка, за съжаление имам още снимки но не ми дава повече да качвам. Казва ми, че нямам право да качвам повече от 2 МБ?! Защо???

Редактирано от fackir (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най вероятно е уред за заваряване от такъв тип - 

https://en.wikipedia.org/wiki/Gas_metal_arc_welding

Понеже като написах в google това което пише на апарата ми излезе тази тема от форум -

http://www.mig-welding.co.uk/forum/showthread.php?t=17061

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е за CO заварки. Акo няма място за бутилка значи работи със специална тел която съдържа газ.

Редактирано от izabel1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е за CO заварки. Акo няма място за бутилка значи работи със специална тел която съдържа газ.

Би ли ми дал линк на сайт където мога да си купя такава тел с газ в нея? 

Редактирано от fackir (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.