Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

fackir

Неизвестни уреди?!

Препоръчан отговор

Добър ден,

Искам да ми помогнете отново ако не ви затруднявам. И така, подариха ми един уред за електрожен (човека, който ми го даде не разбира от такива работи) за да се уча да заварям, но очевидно уреда не е електрожен. Никой не може да ми каже какъв е този уред и за какво се използва.Има едно бяло копче с две позиции. На 1-ва степен от копчето=5,55 волта променливо, 2-ра степен 6,23 волта променливо?! Някой да ми помогне, моля!

post-218157-0-56992800-1373959637_thumb.

post-218157-0-78549500-1373959768_thumb.

Благодаря предварително за вниманието.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

електро

Добър ден,

Искам да ми помогнете отново ако не ви затруднявам. И така, подариха ми един уред за електрожен (човека, който ми го даде не разбира от такива работи) за да се уча да заварям, но очевидно уреда не е електрожен. Никой не може да ми каже какъв е този уред и за какво се използва.Има едно бяло копче с две позиции. На 1-ва степен от копчето=5,55 волта променливо, 2-ра степен 6,23 волта променливо?! Някой да ми помогне, моля!

Публикувано изображение1.jpg

Публикувано изображение2.jpg

Благодаря предварително за вниманието.

електрожен си е,но по-съвременен.

Отвори му капака отгоре и ще видиш макара за тел(не заваряваш с електроди а със специална тел)навита на руло.Телта минава през тръбата и със спусъка се "пуска" телта

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен ми прилича на телоподаващо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами не е телоподаващо на 1000%. Свако ми се занимава с железа повече от 30 години (заварчик) и каза, че такова нещо не е виждал с тези данни. Приличало му малко на апарат за плазмено рязане, но не е било такова. Днес разглобих ракохватката. Няма нищо в нея като дупки и др. което ме навежда на мисълта, че може да не е оригинална. Метална част за която се хваща кабела-празна медна или бронзова трабичка-отпред нещо като захващаща муфа, на която задната част е плътно желязо.Оф, стана едно обяснение....Ще ви сложа снимки.

post-218157-0-98738600-1374078669_thumb.

post-218157-0-46848500-1374078866_thumb.

Снимка

И последна снимка, за съжаление имам още снимки но не ми дава повече да качвам. Казва ми, че нямам право да качвам повече от 2 МБ?! Защо???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най вероятно е уред за заваряване от такъв тип - 

https://en.wikipedia.org/wiki/Gas_metal_arc_welding

Понеже като написах в google това което пише на апарата ми излезе тази тема от форум -

http://www.mig-welding.co.uk/forum/showthread.php?t=17061

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е за CO заварки. Акo няма място за бутилка значи работи със специална тел която съдържа газ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е за CO заварки. Акo няма място за бутилка значи работи със специална тел която съдържа газ.

Би ли ми дал линк на сайт където мога да си купя такава тел с газ в нея? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Soviet Soldier
      Всички знаем, колко много търговски марки се подвизават на българския пазар, предлагащи най-различна битова техника. Голяма част от тях, дори се опитват да изкарват стоките си българско производство. Истината е, че 99% от тях просто поръчват на едро продукти, които са конструирани и произвеждани в огромни фабрики в Китай. По този начин цената на един и същ продукт, продават в една и съща страна, но под две различни търговски марки, цената може да се различава в 3-4 пъти. На скоро попаднах на електрически смесители, които са правени в един завод в Китай, но са поръчки на няколко различни фирми и се продават под различни марки и на коренно различни цели.

Пример: 

Кауфланд ги предлага под марка "Crown" на цена от 34,99лв.: 

Emag ги предлага под марката "My Domo", но тук цената вече е различна 47,99лв: 

Друга известна марка на българския пазар "Sapir" Не остават по-назад с цена от 79,99лв.:

Но черешката на тортата е един силно рекламиран по българските телевизии бренд с подвеждащо италианско наименование "Delimano" предлагащ този евтин китайски смесител на цена от 99,90лв.:

Аз само мога да ви посъветвам, да не се хвърляте да купувате разни продукти импулсивно. Първо проверете добре, какво се предлага на пазара, но в крайна сметка е ваш избор, дали да си харчите парите разумно. Това е само един дребен пример, но същите порочни практики и огромни разлики в цените на един и същ продукт, са забележими и при по-крупни и далеч по-скъпи уреди. Тук виждате, как чрез една бърза проверка в интернет, преди покупка на даден уред, може да спестите от (на пръв поглед) евтин и дребен уред до 65лв. 
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.