Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Tihomir Tilev

Проблем с записване на игра върху DVD-R диск

Препоръчан отговор

Имам проблем при записване на DVD-R диск всичко правя както трябва но накрая пише че диска не може да бъде записан възможно ли е да не е съвместима записвачката ми с DVD-R защото досега съм записвал DVD+R и нямаше проблеми между другото сякаш имам спомен че съм записвал -R.

Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажете модела на записвачката да видим какви дискове поддържа.

Иначе, най лесното е да се тества с друга марка дискове +R или -R.

П.П.Между другото имал съм проблем със DVD+R TDK. Макар, че записвачката ги потдържаше заминаха за коша.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако правеше всичко като трябва - щеше да имаш записан диск, и тази тема нямаше да я има :) .

Грешиш някъде. Опиши подробно процеса на запис - марка и модел на диска, на записвачката, колко е стара, с каква програма записваш, в какъв режим, какъв формат е играта, колко е голяма ... Това като за начало.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

как мога да видя каква е марката и модела на записвачката иначе диска е pleomax 4.7GB DVD-R а играта е за пс2 около 4 ГБ а и пробвал съм много програми но само +R записва 

мисля че разбрах каква е май е тази Optiarc DVD RW AD-7173A

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

как мога да видя каква е марката и модела на записвачката иначе диска е pleomax 4.7GB DVD-R а играта е за пс2 около 4 ГБ а и пробвал съм много програми но само +R записва 

С десен бутон в Компютър Свойства/Хардуер и намирате коя е записвачката от списъка (пише и марката и модела там). Ако не може да се ориентирате коя е.

Правите скрийншот(снимка на екрана), на който се вижда моделите на хардуера в прозореца. И го пускате тук (във форума).

Или в програмата за запис. Трябва да пише каква записвачка е избрана( името и модела).

Другият вариант е чрез програмата AIDA64 инсталирате я и ще покаже.

П.П.Има и други начини но тези са най лесните.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Optiarc DVD RW AD-7173A е написах го вече но сигурно не сте го видели

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо тия Pleomax(Samsung) не са читави дискове! Второ, колко точно е голям файла, който искате да запишете?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

4,35GB а иначе до преди половин час записвах на същата марка дискове само че бяха "+" и свършиха и видях че имам цяла кутия "-" и реших да пробвам ама нестана

някой???

предложение???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1) Свали и инсталирай безплатната Nero Info Tool . Стартирай я, изчакай да тества устройството ти, и публикувай скрийншот от резултата. Ако имаш на компютъра инсталиран Nero пакет, тя трябва да е част от него. Така ще разберем какви видове дискове поддържа.

Скрийшотът е нещо такова:

Публикувано изображение

2) Дай точен размер на играта, която записваш. 

3) Купи си по-свестни дискове. Verbatim са за предпочитане. Ползвам и по-евтините LG, не съм имал проблеми и с тях.

4) Кажи коя програма за запис ползваш , и точната грешка, която ти дава (желателно със скрийншот) .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ето ги резултатите от нерото post-291372-0-41298100-1374223156_thumb. а ето грешката от едната от многото програми с които съм пробвал ashampoo post-291372-0-79109200-1374223240_thumb. иначе съм пробвал и с други приграми както вече написах но резултата е същия а и файлът е 4,464 мб поне така пишеше на една от многото програми мисля че беше astro burn 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пробвах последно и с тая вградената в уиндоуса програма за записване(с windows 7 съм) и ми пишеше че нещо фирмуеъра трябвало да бъде последна версия и че трябва да проверя дали е последната версия

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1.02 ти е версията на твоето устройство, най-новата версия е 1.04

п.п.

По време на флашването не трябва да има стартирани други програми и не трябва да има диск в записвачката, иначе може да се повреди.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

между другото преди малко намерих още един "+" диск и го записах и стана ама "-" не става защо ли ???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

между другото преди малко намерих още един "+" диск и го записах и стана ама "-" не става защо ли ???

Пробвахте с Nero info Tool.(както колегата Ви посъветва). Направете една снимка и е пуснете тук. Да не се окаже, че записвачкате не записва - (което е малко вероятно)

Също тествайте с друга марка - дискове. За препоръчване Verbatim.

По принцип + е по нов стандарт, и е за препоръчване. Той имаше проблем с прочитането от стари DVD системи. Но това беше преди 10 години.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мисля че разбрах каква е май е тази Optiarc DVD RW AD-7173A

Щом е Optiarc положението е неспасяемо - цяло чудо е, че вообще може да записва някакви дискове! 

Все пак опитай с ъпдейт на фърмуера.

П.П. Как така си се натресъл на най-калпавите записвачки?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами първо до сега не съм имал проблем с дискове освен този второ погледнете малко по нагоре и ще видите резултата от неро инфо туул е по нагоре в тази тема вече съм пуснал скрииншот и показва че записва но гледам сте ми е предложил да купя друга марка - но на мен не ми е толкоз до - или + просто сега имам - и незнам кво да ги правя   странно защо плеомакс + записва а - не ???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно е и да разберем, ако напишеш нещо повече за начина на запис. Както те бях помолил по-горе.

Например - дали даваш запис на multisession disk, или не. И дали не правиш вече втори или трети опит за запис върху една и съща бройка от "-" дисковете ;) .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

multi session е изключен правя всякакви опити и на чисто нови дискове и на използвани но всъщност аз като пробвам нищо не се запазва на диска така че "използвания" всъщност не е толкоз използван

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

забравих да кажа че се чува един странен звук като прескачане когато тръгне да записва смисъл все едно тъкмо го забърза и се спира и пак почва и се спира не знам все едно не го прочита или по точно не може да го завърти но не знам някой да има идеи освен купуване на нови дискове или купуване на нова записвачка 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мога да ти препоръчам да пробваш запис с Nero 7 . Ползвам го, откакто на времето смених XP с Vista. Опитвал съм и други програми, но в един или друг момент са ми правили проблеми, и пак съм се връщал към това Nero. Досега не ме е подвеждало. Поне, ако се получи грешка, диагностиката на проблема с него е по-лесна.

Ако вече и така не стане, проблемът е в дисковете, или записвачката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами ще пробвам и ще пиша но не знам защо не става уж пишеше че поддържа "-" моята записвачка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от AngryChichko
      Здравейте,
      За първи път ми се случи нещо толкова нелепо като настоящатата яростна битка, която водя за да си върна обратно звука на машината. Всичко започна след като Windows "подобри" аудио драйверите ми довеждайки до тотална загуба на звука; независимо дали ще да е колони или слушалки свързани с преден / заден аудио жак, резултатът е все същия - тишина.  Опитах какво ли не:
      Писах във форумите на Windows  Инсталирах най-новите Realtek драйвери Върнах старата версия на драйверите Рестартирах драйверите от диспечъра на устройства Проверих дали някъде звукът не е mute-нат Махнах подобренията на звука Направих Realtek High Definition Audio по подразбиране в панела "Звук" Активирах Stereo Mix Резултатът е все един и същ. След гореспоменатия troubleshooting, единствено и само ако махна Realtek драйверите имам звук но само от задния аудио жак. Преди всичко си работеше както трябва и сега не знам какво да предприема за да се преборя с този проблем.
      ПП: За да отхвърля всички питанки дали има проблем със слушалките / колоните - тествах на друга машина  и работят идеално. Няколко скрийншота направих за всеки случай. Ако ви интересува какво е дъното, то е ASUS PRIME H270-PRO. Ще съм ви много благодарен за съдействието!

• от iliqn marinovvv
      Проблема с моя Акаунт е следния: Добавях хора в моята Група в Фейсбук, и след около 2 мин. Сесията ви изтече. Изхвърли ме от Фейсбука, след това ми изискваше разпознаване на приятели, направих го. И стигнах до стъпка която ми изискваше. Смяна на парола ок! след това името ми в фейсбук. дава ми 2 имена но аз не съм нито с едното нито с другото. Писах на супорт в фейсбук но уви. от 26.11.2018 съм без Фейсбук и немога да си го възстановя. Моля кажете какво да направя? Ще пробвам да кача и снимки с проблема. Благодаря предварително!!!

• от Klin411
      Здравейте имам рутер TP-LINK Archer C2 AC900. Тази сутрин ми светна лампичката за интернета в оранжево и няма интернет... какво означава като светне в оранжево?

• от Valentin Monov
      Здравейте , купих си нов фотоапарат nikon colop и ми прави проблеми. Като направя снимка на някакъв обект, ръбовете на обекта са назъбени когато се гледа отдалечено снимката във Photoshop. Някой може ли да ми помогне. Благодаря предварително!

• от Ivailo Mihalev
      Здравейте! 
      От известно време имам проблем със зареждането на определени страници в интернет.Винаги ми излиза ''няма достъп до интернет'' а реално имам интернет. Имам втори компютър който е на същия интернет и при него няма никакъв проблем със зареждането на определени страници.Реших че имам някакъв вирус и сканирах с Malwarebytes Premium и той откри няколко заплахи след което ги изтрих но нямаше резултат.Долу-горе 50% от страниците не ми ги отваря.

Поздрави!

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.