Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

Търся начин да преведа игра. По-точно търся необходимия софтуер за тази цел. Срещал съм в сайтоев готови преводи, само сваляш, слагаш и играта е готова на български.

Ще се радвам, ако ми препоръчате програма за това нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не всяка игра може да бъде преведена свободно. Ако може, много често това ще се свежда до пренаписване на определен текстов файл, т.е. няма да ти трябва нещо повече от текстов редактор. Дай пример с конкретно заглавие!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-ефективният начин е да се съберете екип от хора, интересуващи се от това и да пишете на създателите да ви упътят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всяка игра е различна като архитектура на файловете. Някои игри имат един или повече архиви, в които се складират файловете ѝ, затова е нужно да се напише специална програма, чрез която тези архиви да бъдат разархивирани, за да се стигне до главния файл с всеки един официален език на играта. След това въпросния файл, ако не е обикновен TXT, XML или друг такъв елементарен за редакция, трябва да се напише втора програма, с която той да бъде отворен и превърнат в нормален текстов вид, за да може да се редактира текста. След това са нужни още две програми или просто добавки към вече създадените две, съответно за превръщане на файла с езика към такъв, какъвто играта разчита и съответно архивиране на всички файлове така, както главния EXE файл разчита оригиналния архив.

След това имаш възможност за проблеми с изкарването на текста в играта - може шрифтовете да не поддържат кирилица, затова трябва или да намериш кирилизирани такива, или ти самия да си ги промениш и кирилизираш, което ще ти коства още поне една програма, с която това да бъде реализирано.

С други думи: превеждането на игри е сложен процес, който изисква доста труд и търсене в интернет за вече създадени инструменти от изброените по-горе (някои игри вече имат създадени такива).

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Винаги ли файла е в инсталационната папка 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Търси материали за това по руските сайтове. Така, ако не друго, поне проблема с шрифтовете и кирилизацията ще ти бъдат решени. 

Те имат много известни групи за преводи на игри. Предполагам, че ако се обърнеш към тях, ще ти помогнат. 

Можеш също да потърсиш помощ и от ТУК и ТУК

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Търся начин да преведа игра. По-точно търся необходимия софтуер за тази цел. Срещал съм в сайтоев готови преводи, само сваляш, слагаш и играта е готова на български.

Ще се радвам, ако ми препоръчате програма за това нещо.

Каква игра искаш да преведеш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.