Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Не съм сигурен дали темата е за тук,но тъй като не знам къде да пиша, пиша тук.Та проблема ми е следния. Искам да си преинсталирам W7'мицата,но след като нямам DVD-RW в момента ми се налага да ползвам флашка.Правя си bootable флаш слагам я рескам и компютъра забива.Където и да е в момента в който сложа флашката забива. Пробвах да я слагам отпред отзад не става. Пробвах флашката на друг компютър и всичко е чук. Докато не започне да loadva Wina компютъра забива в момента в който пъхна флашката. Някакви идеи ? Благодаря предварително :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното поддържа ли boot от флаш памет.

Ако да слагате флашката на USB 2.0 порт. Трябва да направите първо бутващо устройство флашката, или да извикате бързото меню за бутване (мисля, че беше F12).

Но трябва да видите за вашето дъно кой от F-овете е.

Вижте и дали е включено USB Legacy от BIOS.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да разбера дали дъното ми поддържа boot от флаш памет ? И какво значи USB 2.) порт ? (съжалявам,но не съм много наясно).USB Legacy би трябвало да е включено или изключено ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажете модела на дъното.Или ако е лаптоп точният модел.

Иначе, като влезнете в BIOS v Boot менюто (като първо бутващо устройство), трябва да има опция да се смени на USB ...

Ако има значи дъното поддържа бутване/инсталиране на ОС от флашка.

USB 2.0. USB 3.0 - син цвят (излезна преди няколко години, и не присъства във старите дъна и лаптопи).

USB Legacy, трябва да е включено.

Ако не знаете как се преинсталира ОС, по-добре помолете някой приятел познат или се обърнете към сервиз, за да не стане мазало накрая (да си изгубите ценното инфо)

Редактирано от ieenso (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното е Foxconn G31MX. Като първо буутващо устройство ми е USB-CDROM. Това нещо USB Legacy така и не го намерих. ЗНАМ как да го преинсталирам проблема е в това,че компютъра забива при слагането на флашката. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното е Foxconn G31MX. Като първо буутващо устройство ми е USB-CDROM. Това нещо USB Legacy така и не го намерих. ЗНАМ как да го преинсталирам проблема е в това,че компютъра забива при слагането на флашката. :)

Дъното не е толкова старо и би трябвало да има бутване от флаш памет.

Докато не започне да loadva Wina компютъра забива в момента в който пъхна флашката.

Преди да зареди ОС, се слага флашка в USB порт. Влиза се в BIOS и се прави да е първо бутващо устройство (First Boot Device). Запаметяват се промените.

Или се извиква бързото BIOS меню и оттам се избира да бутва първо тя.

Със каква ОС е бил до сега компютърът?

Опитайте и с друга читава бутваща флашка за всеки случай, ако горните съвети не помогнат.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното не е толкова старо и би трябвало да има бутване от флаш памет.

Преди да зареди ОС, се слага флашка в USB порт. Влиза се в BIOS и се прави да е първо бутващо устройство (First Boot Device). Запаметяват се промените.

Или се извиква бързото BIOS меню и оттам се избира да бутва първо тя.

Със каква ОС е бил до сега компютърът?

Опитайте и с друга читава бутваща флашка за всеки случай, ако горните съвети не помогнат.

Аз дори не мога да стигна до BIOSA, ако флашката е вътре. Забива в момента в който се включи компютъра. До сега бях с W7 и ще слагам абсолютно същия. Флашката я тествах на друг компютър и работи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз дори не мога да стигна до BIOSA, ако флашката е вътре. Забива в момента в който се включи компютъра. До сега бях с W7 и ще слагам абсолютно същия. Флашката я тествах на друг компютър и работи.

за да не можеш да стигнеш до биос-а с включена флашка, проблема трябва да е на хардуерно ниво, в което много се съмнявам...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Флашката я тествах на друг компютър и работи.

Наистина ли е бутваща флашката. защото и това ме съмнява. С този инструмент ли е направихте бутваща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наистина ли е бутваща флашката. защото и това ме съмнява. С този инструмент ли е направихте бутваща.

Да. Пробвах и с друг - същата история. П.С Пробвах я на друг компютър и всичко е наред :)

Редактирано от Денислав Ангелов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според инструкцията за дъното, опитайте следното: Влезте във БИОС, и във Advanced BIOS feastures/

First/Second/Third Boot Device, правите като първо да е флашката (USB HDD, USB, каквото ви дава от падащото меню). И запаметявате прoмените със F10.

Вижте и във настройките за USB-та Integrated Peripherals, в под менютата дали има нещо като USB Lеgacy,

Ако трябва снимайте или препишете каквото има написано.

След което, като сте направили флашката първа, Рестартирате компютъра и е слагате в някой от задните портове/чакате да бутне ОС.

Другото  за което се сещам е, ако клавиатурата е на USB, да опитате с такава която е PS/2 накрайник или със USB/PS/2  преходник със сегашната.

И като последен вариант (за мен) е да заредите стандартните настройки от BIOS: Load Optimized Default

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според инструкцията за дъното, опитайте следното: Влезте във БИОС, и във Advanced BIOS feastures/

First/Second/Third Boot Device, правите като първо да е флашката (USB HDD, USB, каквото ви дава от падащото меню). И запаметявате прoмените със F10.

Вижте и във настройките за USB-та Integrated Peripherals, в под менютата дали има нещо като USB Lеgacy,

Ако трябва снимайте или препишете каквото има написано.

След което, като сте направили флашката първа, Рестартирате компютъра и е слагате в някой от задните портове/чакате да бутне ОС.

Другото  за което се сещам е, ако клавиатурата е на USB, да опитате с такава която е PS/2 накрайник или със USB/PS/2  преходник със сегашната.

И като последен вариант (за мен) е да заредите стандартните настройки от BIOS: Load Optimized Default

Това да правя USB'то като първо го пробвах и не става.https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/v/1012260_535945576442330_1171271276_n.jpg?oh=9bec2a2b6184a733b807f0c4eb91a229&oe=51F858AC&__gda__=1375281182_4edc7b601e55a7e3b2da09251e584ab6 Това са опциите които намерих за USB в БИОСА. Като Loadna Defaults също не става.

Редактирано от Денислав Ангелов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това да правя USB'то като първо го пробвах и не става.https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/v/1012260_535945576442330_1171271276_n.jpg?oh=9bec2a2b6184a733b807f0c4eb91a229&oe=51F858AC&__gda__=1375281182_4edc7b601e55a7e3b2da09251e584ab6 Това са опциите които намерих за USB в БИОСА. Като Loadna Defaults също не става.

Все си мисля, тогава (щом сте пробвали всичко), флашката бутваща ли е.

На друг компютър започва ли да бутва, като е сложите,

Може ли снимка на флашката като е поставите на USB порт е  (в прозореца Компютър) и вътре какво има в нея.

Идеите ми се изчерпват, Възможно и да има проблем със хардуера или версията на BIOS, да не бутва от флашка...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.