Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
Stefan Troplev

Програма за записване на аудио дискове

Препоръчан отговор

Здравейте, търся програма за записване на аудио дискове на DVD. Използвам Burrrner, но тя май е само за CD-та. ОПитах се да запиша на DVD нещо, но ми идава грешка. По възможност да не е Неро, нещо безплатно или с trial. Благодаря ви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В какъв формат е аудиото, и на какво устройство ще възпроизвеждаш диска?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В какъв формат е аудиото, и на какво устройство ще възпроизвеждаш диска?

Човека пита за "Аудио CD"... Какъв ли може да е формата???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Във flac, ape, cue.... Свалил съм съм една компилация, която е от няколко диска, но искам да ги запиша всичките на едно DVD, за да не ги сменям постоянно.

ЕДИТ

Благодаря ви много сега ще ги пробвам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човека пита за "Аудио CD"... Какъв ли може да е формата???

Оказва се, както виждаш, че не е Audio CD :)

Ако ще се слуша на компютъра, няма проблем да бъдат записани като Data DVD, с някоя от изброените по-горе програми. Но за друго устройство може да се наложи прекодиране.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оказва се, както виждаш, че не е Audio CD :)

Ако ще се слуша на компютъра, няма проблем да бъдат записани като Data DVD, с някоя от изброените по-горе програми. Но за друго устройство може да се наложи прекодиране.

Извинявайте, аз си помислих, че може и така директно да се записват на DVD всичките. Намерих тук една

http://www.musicdvdmaker.com/

само че трябва да конвертирам от ape във wav/wma ли?  Качеството същото ли ще е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стефане, отговори ми на въпроса: На какво устройство ще възпроизвеждаш диска?

От това зависи дали трябва да прекодираш.

Както казах, не е проблем музика във FLAC формат да бъде записана на DVD диск, и после да бъде пускана оттам, но на компютър. Същият диск обаче няма да работи на DVD плеър.

В общия случай, ако преработиш музиката в MP3-ки с достатъчно висок битрейт, няма да усетиш сериозна разлика. Много зависи обаче от възпроизвеждащото устройство.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стефане, отговори ми на въпроса: На какво устройство ще възпроизвеждаш диска?

От това зависи дали трябва да прекодираш.

Както казах, не е проблем музика във FLAC формат да бъде записана на DVD диск, и после да бъде пускана оттам, но на компютър. Същият диск обаче няма да работи на DVD плеър.

В общия случай, ако преработиш музиката в MP3-ки с достатъчно висок битрейт, няма да усетиш сериозна разлика. Много зависи обаче от възпроизвеждащото устройство.

На DVD плеър. Аз исках да направя аудио DVD, за да мога да спестя пространство и да не превъртам дисковете сто пъти.

Редактирано от Stefan Troplev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На DVD плеър. Аз исках да направя аудио DVD, за да мога да спестя пространство и да не превъртам дисковете сто пъти.

DVD плеърът само чете дискове. За да стане устройство за слушане на музика, към него трябва да добавиш усилвател и озвучителни тела. От които много повече зависи качеството на звука. 

Ако те не са нещо качествено - просто си направи музиката на MP3-ки. Ще спестиш място :) 

Но ако действително имаш качествена аудиосистема, която ти дава добър звук, и искаш да го усещаш - безсмислено е да пестиш място. Цената на един CD носител, на който можеш да събереш един албум, е от порядъка на 0.20 лв., което е нищо. Прекодирай си записите в AudioCD формат, така няма да загубиш нищо, и ги запиши на CD-та.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.