Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

s4shk0

Член 60 алинея 2 въпрос

Препоръчан отговор

Здравейте може ли да ви попитам за какво става на въпрос, защото днес ми дойде призовка ей така от нищото и в нея пише следното: За явяване в качеството на свидетел по преписка №13689 по описа на ОД МВР На основание чл.60 ал.2 от ЗМВР. Това как трябва да го разбирам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте може ли да ви попитам за какво става на въпрос, защото днес ми дойде призовка ей така от нищото и в нея пише следното: За явяване в качеството на свидетел по преписка №13689 по описа на ОД МВР На основание чл.60 ал.2 от ЗМВР. Това как трябва да го разбирам?

Да ей така от нищото.Мен що не викат ей така полицайте за нищото.Помисли може да си направил нещо и да си забравил ,за да те разпитват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ей така от нищото.Мен що не викат ей така полицайте за нищото.Помисли може да си направил нещо и да си забравил ,за да те разпитват.

Еми не помня да е ставало нещо нередно, а това което написах .. нещо като свидетел ли ще ме викат?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

чл.60 от ЗМВР (Закон за министерството на вътрешните работи) гласи:

"Чл. 60. (1) Полицейските органи могат да призовават в служебните помещения граждани за изпълнение на определените им с този закон правомощия. (2) Полицейските органи писмено уведомяват гражданите за призоваването. В съобщението изрично се посочват целта на призоваването, часът и мястото на явяване. (3) В неотложни случаи призоваването може да се извършва по телефон, телекс или факс. Призоваването по телефон или факс се удостоверява писмено от длъжностното лице, което го е извършило, а по телекс - с писмено потвърждаване за полученото съобщение."

Написано е достатъчно ясно - на основание ... (виж почернения текст) те призовават да се явиш като свидетел по преписка №13689.

Кое не е ясно?

Еми не помня да е ставало нещо нередно, а това което написах .. нещо като свидетел ли ще ме викат?

Пише, че за свидетел. А за да те викат, значи все нещо е станало.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми не знам, защото ми е малко филм .. а и нз на скоро какво е станало и т.н ... затова се учидих .. а полицаят ми вика щял съм да си понеса последствията??? Какъв свидетел съм тогава :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не гадай, а се яви в посочения ден и час. Ако не идеш и нямаш основателна причина за това, ще те заведат принудително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах наскоро едно дело, щях да съдя един обаче така стана че заминах и не можах да отида на него .. да не да е заради това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах наскоро едно дело, щях да съдя един обаче така стана че заминах и не можах да отида на него .. да не да е заради това?

Бавно и полека взе да се сещаш :ph34r: 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бавно и полека взе да се сещаш :ph34r:

Да, но нз какви са последствията като не отида?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не гадай, а се яви в посочения ден и час. Ако не идеш и нямаш основателна причина за това, ще те заведат принудително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Защо не пробваш последствията. Давал си кръв и си си тръгнал без да си си вземал шоколада. Сега те викат, да ти го дадат!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В призовката би следвало да има текст, в който да пише нещо от рода на: "В случай на неявяване подлежите на ...". Провери за такъв текст, очаква се да е посочен някакъв член от НПК или друг нормативен документ. Нататък можеш и сам да си провериш административната санкция, на която ще бъдеш подложен след като те заведат принудително. А по пътя има куп опасности - може да се спънеш по някое стъпало или по невнимание да си удариш главата някъде, човещина е ...

Що си правиш експерименти, а не отидеш там, където и когато ти е наредено да се явиш? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В призовката би следвало да има текст, в който да пише нещо от рода на: "В случай на неявяване подлежите на ...". Провери за такъв текст, очаква се да е посочен някакъв член от НПК или друг нормативен документ. Нататък можеш и сам да си провериш административната санкция, на която ще бъдеш подложен след като те заведат принудително. А по пътя има куп опасности - може да се спънеш по някое стъпало или по невнимание да си удариш главата някъде, човещина е ...

Що си правиш експерименти, а не отидеш там, където и когато ти е наредено да се явиш? 

Аз че ще отида, ще отида .. но просто исках да знам за какво става на въпрос.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.