Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Worried

Прегряване на Nvidia GF GT430

Препоръчан отговор

Здравейте колеги. Имам GT430 Без вентилаторно  охлаждане и през летните жеги надвишава предела си от 96 градуса, следователно ПЦ-то забива.  Имам няколко идеи за понижаване на градусите, те са следните: Да си купа някакво вентилаторче или охлаждане за HDD и да го закача по някакъв начин или да махна радиатора и да си купя ново охлаждане и да го сменя, но не знам как става ,и дали изобщо ще стане. БЛАГОДАРЯ 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не може да е без вентилатор. Поне от снимките от които видях. Ако все пак е само с пасивно охлаждане си купуваш един вентилатор и го монтираш на радиатора на видеокартата. Температурата ще падне веднага.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не може да е без вентилатор.

Може и още как - пасивен охладител.

Въпрос към автора - в кутията въобще има ли някакъв въздушен поток ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отворел съм едната преграда и съм пуснал един вентилатор да духа вътре 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е с пасивно охлаждане аз монтирам вентилатор на видеокартата и проблема е разрешен. Може да не е правилно, но при мен върши идеална работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отворел съм едната преграда и съм пуснал един вентилатор да духа вътре 

Така не става въздушен поток. Трябват ти минимум два охладителя, но това е друга тема...

Ако е с пасивно охлаждане аз монтирам вентилатор на видеокартата и проблема е разрешен. Може да не е правилно, но при мен върши идеална работа.

Не винаги може да свърши работа. Все пак трябва да се свали пасивния охладител, да се почистят термопастите, да се сложи нова и тогава да се монтира новия охладител...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така не става въздушен поток. Трябват ти минимум два охладителя, но това е друга тема...

Не винаги може да свърши работа. Все пак трябва да се свали пасивния охладител, да се почистят термопастите, да се сложи нова и тогава да се монтира новия охладител...

Не, слагам вентилатор върху пасивния охладител. Не за видеокарта, а по-голям. Така видеокартата се охлажда доста добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

радиатора е свързан отстрани с платката и ме е страх де не я повредя 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, слагам вентилатор върху пасивния охладител. Не за видеокарта, а по-голям. Така видеокартата се охлажда доста добре.

Така вършиш наполовина нещата...

радиатора е свързан отстрани с платката и ме е страх де не я повредя 

Ако те е страх да не я повредиш, по-добре не се захващай да разглобяваш, а я занеси на някой който разбира да я почисти и да и смени термопастата. В тези жеги е нормално да прегряват компонентите, особено онези които са занемарени в кутията от самото сглобяване на машината...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако те е страх да не я повредиш, по-добре не се захващай да разглобяваш, а я занеси на някой който разбира да я почисти и да и смени термопастата. В тези жеги е нормално да прегряват компонентите, особено онези които са занемарени в кутията от самото сглобяване на машината...

Нищо не е занемарено ако ми беше да е нося някъде, досега щеше да е занесена и нямаше да питам 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напиши марка и модел на кутията, ако не ги знаеш, снимай отвън и отвътре и дай шот!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според зависи. Засега съм преправял 5 видеокарта и си работят перфектно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според зависи. Засега съм преправял 5 видеокарта и си работят перфектно.

Да де, но някак ми се струва наполовина работата. Както и да е да не спамим темата на автора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За отговора с термопастата и смазването не мога да махна радиатора има си 1R0 и мисля че е споено отгоре с платката

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма какво да се вживяваш толкова. Връзваш един вентилатор със свински опашки и работата заспива. Ако няма ефект ( а то, ще има ) чак тогава смяна на пасти и прочие. Така и така, ще трябва да сложиш fan. На мойта лично и свалих 25 градуса по този начин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.