Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте колеги. Имам GT430 Без вентилаторно  охлаждане и през летните жеги надвишава предела си от 96 градуса, следователно ПЦ-то забива.  Имам няколко идеи за понижаване на градусите, те са следните: Да си купа някакво вентилаторче или охлаждане за HDD и да го закача по някакъв начин или да махна радиатора и да си купя ново охлаждане и да го сменя, но не знам как става ,и дали изобщо ще стане. БЛАГОДАРЯ 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не може да е без вентилатор. Поне от снимките от които видях. Ако все пак е само с пасивно охлаждане си купуваш един вентилатор и го монтираш на радиатора на видеокартата. Температурата ще падне веднага.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не може да е без вентилатор.

Може и още как - пасивен охладител.

Въпрос към автора - в кутията въобще има ли някакъв въздушен поток ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отворел съм едната преграда и съм пуснал един вентилатор да духа вътре 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е с пасивно охлаждане аз монтирам вентилатор на видеокартата и проблема е разрешен. Може да не е правилно, но при мен върши идеална работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отворел съм едната преграда и съм пуснал един вентилатор да духа вътре 

Така не става въздушен поток. Трябват ти минимум два охладителя, но това е друга тема...

Ако е с пасивно охлаждане аз монтирам вентилатор на видеокартата и проблема е разрешен. Може да не е правилно, но при мен върши идеална работа.

Не винаги може да свърши работа. Все пак трябва да се свали пасивния охладител, да се почистят термопастите, да се сложи нова и тогава да се монтира новия охладител...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така не става въздушен поток. Трябват ти минимум два охладителя, но това е друга тема...

Не винаги може да свърши работа. Все пак трябва да се свали пасивния охладител, да се почистят термопастите, да се сложи нова и тогава да се монтира новия охладител...

Не, слагам вентилатор върху пасивния охладител. Не за видеокарта, а по-голям. Така видеокартата се охлажда доста добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

радиатора е свързан отстрани с платката и ме е страх де не я повредя 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, слагам вентилатор върху пасивния охладител. Не за видеокарта, а по-голям. Така видеокартата се охлажда доста добре.

Така вършиш наполовина нещата...

радиатора е свързан отстрани с платката и ме е страх де не я повредя 

Ако те е страх да не я повредиш, по-добре не се захващай да разглобяваш, а я занеси на някой който разбира да я почисти и да и смени термопастата. В тези жеги е нормално да прегряват компонентите, особено онези които са занемарени в кутията от самото сглобяване на машината...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако те е страх да не я повредиш, по-добре не се захващай да разглобяваш, а я занеси на някой който разбира да я почисти и да и смени термопастата. В тези жеги е нормално да прегряват компонентите, особено онези които са занемарени в кутията от самото сглобяване на машината...

Нищо не е занемарено ако ми беше да е нося някъде, досега щеше да е занесена и нямаше да питам 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напиши марка и модел на кутията, ако не ги знаеш, снимай отвън и отвътре и дай шот!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според зависи. Засега съм преправял 5 видеокарта и си работят перфектно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според зависи. Засега съм преправял 5 видеокарта и си работят перфектно.

Да де, но някак ми се струва наполовина работата. Както и да е да не спамим темата на автора.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За отговора с термопастата и смазването не мога да махна радиатора има си 1R0 и мисля че е споено отгоре с платката

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма какво да се вживяваш толкова. Връзваш един вентилатор със свински опашки и работата заспива. Ако няма ефект ( а то, ще има ) чак тогава смяна на пасти и прочие. Така и така, ще трябва да сложиш fan. На мойта лично и свалих 25 градуса по този начин.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.