Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
Андрей Лашев

Странно влачене на мишката докато съм на декстопа !

Препоръчан отговор

Значи докато играя игри няма такова влачене, но като съм на декстопа или в интернет, се вижда едно влачене ! моля за помощ !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи докато играя игри няма такова влачене, но като съм на декстопа или в интернет, се вижда едно влачене ! моля за помощ !

Коя ОС? Нещо пипал ли си в настройките за мишката? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Коя ОС? Нещо пипал ли си в настройките за мишката? 

не бях с XP пак имаше този проблем реших да сложа 7-ца и пак е така мм нищо несъм пипал на мишката :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема според мен идва от другаде. Например ако температурите са високи по време на игра компютъра лагва и мишката почва да влачи. И вторият вариант според мен е натоварване на ЦПУ - то и от там да се появвява това лагване.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и на мен ми се е случвало да бяга показалеца,но когато използвам мишката без подложка,директно върху ПДЧ-то,затова досега не съм му обръщал внимание

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не бях с XP пак имаше този проблем реших да сложа 7-ца и пак е така мм нищо несъм пипал на мишката :(

От контролен панел- хардуер и звук - Устройства и принтери-мишка 

в това меню виж дали я има отметката на "показвай следите на показалеца" и ако има такава я махни. Щом проблема е от преди със друга ОС значи прочети коментара на колегата над мен. :) 

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема според мен идва от другаде. Например ако температурите са високи по време на игра компютъра лагва и мишката почва да влачи. И вторият вариант според мен е натоварване на ЦПУ - то и от там да се появвява това лагване.

значи в игрите нямам проблем единствено извън игрите влачи ... а процесора ми е : AMD Athlon X2 64 4400+ 2.31GHz.

От контролен панел- хардуер и звук - Устройства и принтери-мишка 

в това меню виж дали я има отметката на "показвай следите на показалеца" и ако има такава я махни. Щом проблема е от преди със друга ОС значи прочети коментара на колегата над мен. :)

Публикувано изображение

Дам тази настройка винаги я махам, доста полезна за ЦС е ;)

и на мен ми се е случвало да бяга показалеца,но когато използвам мишката без подложка,директно върху ПДЧ-то,затова досега не съм му обръщал внимание

мишката ми е доста добра, даже имам подложка на X7- A4TECH :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах предвид първия отговор. На него да обърнеш внимание. Когато се получава това влачене процесора натоварен ли е? Температурите какви са. Най вероятно машината е слаба за 7 ... Кажи цялата конфигурация. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах предвид първия отговор. На него да обърнеш внимание. Когато се получава това влачене процесора натоварен ли е? Температурите какви са. Най вероятно машината е слаба за 7 ... Кажи цялата конфигурация. 

Тя машината ако е слаба значи и за XP ще е слаба защото и там имаше този проблем .. температурата на процесора ми е 30-35 38макс при натоварване

Тя машината ако е слаба значи и за XP ще е слаба защото и там имаше този проблем .. температурата на процесора ми е 30-35 38макс при натоварване

РАМ - 3ГБ 800херца Видео - Nvidia geforce 7300GT 256мб 128бита - то е слабичко :) Хард диск - 80ГБ Процесор - AMD Athlon 64 X2 4400+ 2.31GHz

Редактирано от Андрей Лашев (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко трудно температурата ти ще е 38 градуса под натоварване та дори и водно да имаш. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко трудно температурата ти ще е 38 градуса под натоварване та дори и водно да имаш. 

Нямам намерение да ви лъжа :)

погледни снимката

post-306392-0-50583600-1374584335_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отговарям така мишката когато се държи на неравна повърхност (тук се има и в предвид и цвета на повърхността и шарките за лазерните) се появява този ефект имало го и при мен както с лазерните така и със сколерите. Тук не взимайте процесора за причина и др. чипове. Тук се наблюдава само чипа на мишката да ли е в изправност и дали оптиката е стабилна (точно ли попада лазера в интегралката).

Редактирано от ST305 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мишката не трябва да е на лакирана или грапава повърхност. Пробвайте дали ако я дигнете във въздуха ще се движи така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мишката не трябва да е на лакирана или грапава повърхност. Пробвайте дали ако я дигнете във въздуха ще се движи така.

същата работа

Отговарям така мишката когато се държи на неравна повърхност (тук се има и в предвид и цвета на повърхността и шарките за лазерните) се появява този ефект имало го и при мен както с лазерните така и със сколерите. Тук не взимайте процесора за причина и др. чипове. Тук се наблюдава само чипа на мишката да ли е в изправност и дали оптиката е стабилна (точно ли попада лазера в интегралката).

мишката ми е супер нищо и няма и подложката е направена за самата мишка :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай с друга мишка и ако резултатите са същите- предлагам на колегите да преместят темата в HJT отдела, пък там може да открият нещо.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
погледни снимката

Тази температура е във покой я му пусни един стрес тест и погледни тогава температурите

Редактирано от amd World (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази температура е във покой я му пусни един стрес тест и погледни тогава температурите

В натоварено полужение температурата стига към 35-40 максимум !!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В натоварено полужение температурата стига към 35-40 максимум !!

Ти къде живееш бе момче? На северния полюс ли? За да са такива температурите на процесора, температурата в стаята ти трябва да е -10 градуса поне и пак е съмнително дали ще има този резултат. Водно охлаждане не видях да си споменавал... Я сложи AIDA и кажи как са температурите и пусни стрес тест от там. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.