Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Vladov

Балансирана ли е тази конфигурация?

Препоръчан отговор

Здравейте колеги,

налага ми се да сглобя една нова кошница за офиса, която ще се ползва основно за графичен дизайн (с много големи файлове до 1,5GB psd).

Ще се взима от Плесио (не ме питайте защо и не ми предлагайте по-изгодни цени от никем и т.н.).

Бюджета е около 1000лв (+-100, 200). Платформа - Интел. Хард има купен.

Наковал съм нещо тук и Ви моля да метнете едно око, бива ли го, нещо ще се сменя ли....

Мерси предварително.

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеокартата е напълно излишна. Дори да решиш да взимаш такава тази не е добър избор а и тогава вградената графика може да си я спестиш.

Лошото е че в Плесио нямат наличен I5-3350P та моя съвет е просто да премахнеш видеокартата. Избраното дъно има и трите вида изходи та други промени не са нужни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е ли по-добре 8 ГБ Рам? Фотошопа гълта доста при големи файлове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е ли по-добре 8 ГБ Рам? Фотошопа гълта доста при големи файлове.

8 e, 2 X 4 GB е.

Видеокартата е напълно излишна. Дори да решиш да взимаш такава тази не е добър избор а и тогава вградената графика може да си я спестиш.

Лошото е че в Плесио нямат наличен I5-3350P та моя съвет е просто да премахнеш видеокартата.

ОК, махам я. Мислех че е от помощ, но щом става и с вграденото я затривам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASROCK H87 PRO4 /1150 

Обща стойност - 1 019.26 лв. с ДДС

Нещо такова би трябвало да свърши работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

8 e, 2 X 4 GB е.

ОК, махам я. Мислех че е от помощ, но щом става и с вграденото я затривам.

Опс, сега видях, извинявай.

Защо му е K процесор, едва ли ще клоква.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опс, сега видях, извинявай.

Защо му е K процесор, едва ли ще клоква.

Не е казал дали ще или нямам да клоква. НО все пак ако реши да клоква, ще може да го направи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ОК, само дето проца е безсмислен малко с това дъно. Писах, че трябва да е от ПЛЕСИО :( за съжаление. А, и да добавя -  сокет 1155, че в наш'та фирма има практика да се ротейтват понякога чарколяците :))))) Все пак мерси много за труда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ОК, само дето проца е безсмислен малко с това дъно. ...

Не е безсмислено. Вградената карта на този е много добра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е казал дали ще или нямам да клоква. НО все пак ако реши да клоква, ще може да го направи.

Няма да има възможност да го направи: Intel блокират овърклока на Haswell-K върху по-евтините чипсети.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вградената графика в Хасуел е една и съща. Тук няма разлика като в Айви но така или иначе е безсмислено да се дават стотина лева заради това.

По-скоро да вземе най-евтиния Хасуел ако иска по-добра. Но каквото и да вземе все ще му върши работа та тия спорове за излишни.

Може да вкара спестените пари от видеокарта във едно SSD. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да има възможност да го направи: Intel блокират овърклока на Haswell-K върху по-евтините чипсети.

... Имам странното чуство, че Intel скоро ще стъпят на гнило. Защо ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вградената графика в Хасуел е една и съща. Тук няма разлика като в Айви но така или иначе е безсмислено да се дават стотина лева заради това.

По-скоро да вземе най-евтиния Хасуел ако иска по-добра. Но каквото и да вземе все ще му върши работа та тия спорове за излишни.

За да взема хасуел, трябва да минем на 1150. Нека да останем на 1155. Друго си мисля...все пак външно видео ще е от ползва, тъй като понякога се налага да се кепчват клипове и да се сглабят флашчета. Ако смяташ, че вграденото ще върши тази работа да не взимам външно. Но ако се налага тогава каква да външна да дръпна? До към 150-200лв?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам ще се включиш до 1200 от Плесио:

Обща стойност - 1 147.49 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Задели парите настрана. Като дойде машината експериментирай дали вграденото ти върши работа. 

Ако не ти допада взимаш най-евтината Nvidia с gddr5 която е 630 и струва 134 лв. Ако пък ти върши работа взимаш някво SSD.

Третия вариант е с колежките да си дигнете купонче.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... Имам странното чуство, че Intel скоро ще стъпят на гнило. Защо ли?

Ще усетят гнева на потребителите...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Задели парите настрана. Като дойде машината експериментирай дали вграденото ти върши работа. 

Ако не ти допада взимаш най-евтината Nvidia с gddr5 която е 630 и струва 134 лв. Ако пък ти върши работа взимаш някво SSD.

Третия вариант е с колежките да си дигнете купонче.  

купонче и аз искам, но е мечта..здрава х'американско-пресметлива политика ;) чудех се дали с 2 ГБ ДДР 3 или 1 ГБ ДДР 5, говорим за видео, не за игри.

Предполагам ще се включиш до 1200 от Плесио:

Обща стойност - 1 147.49 лв. с ДДС

За Xeon даже не бях се сетил! :)  За жалост ти ми смяташ бюджета от никем (дъно -160лв), същото в Плесио - 240лв?!!! Обаче съм с вързани ръце и трябва да се поръчва от гърчетата. :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За такива огромни файлове задължително два диска в RAID 0 за работа заради високата линейна скорост на четене/запис. За това в случая за Фотошоп SSD не върши работа, освен за системен диск. Имай го предвид и ако не стигат парите за системен диск плюс два за RAID, на първо време вземи само два еднакви, например Toshiba DT01ACA050 500GB HDD 3.5" (32MB Cache, 7200RPM, Sata 6Gb/s) слагаш Win на единия, другия го ползваш за скрач диск, след време вземаш едно SSD за системно и пускаш двата диска в RAID 0. To и сега може да вземеш така, но ще трябва да поразвържеш кесията:

Gigabyte B75M-D3H (s1155/B75/DDR3)

ntel Core i5 3470 (s1155, 3.2 GHz, 6 MB)

Crucial RAM DDR3 4GB Dimm 1600MHz Ballistix

Samsung 840 Pro Series 128GB SSD (2.5", Sata 6Gb/s)

2x Toshiba DT01ACA050 500GB HDD 3.5" (32MB Cache, 7200RPM, Sata 6Gb/s) още 1 диск за RAID 0

Fazn A18 Piano Black - Midi (A1008)

Corsair VS Series 450W (CP-9020049-EU)

1225лв.

Общо около 1100лв.

Опа, сега прочетох, че хард има купен. В такъв случай цената отива със 100лв. надолу и да вземете още един такъв диск като вече купения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За такива огромни файлове задължително два диска в RAID 0 за работа заради високата линейна скорост на четене/запис. За това в случая за Фотошоп SSD не върши работа, освен за системен диск. Имай го предвид и ако не стигат парите за системен диск плюс два за RAID, на първо време вземи само два еднакви, например Toshiba DT01ACA050 500GB HDD 3.5" (32MB Cache, 7200RPM, Sata 6Gb/s) слагаш Win на единия, другия го ползваш за скрач диск, след време вземаш едно SSD за системно и пускаш двата диска в RAID 0. To и сега може да вземеш така, но ще трябва да поразвържеш кесията:

Gigabyte B75M-D3H (s1155/B75/DDR3)

ntel Core i5 3470 (s1155, 3.2 GHz, 6 MB)

Crucial RAM DDR3 4GB Dimm 1600MHz Ballistix

Samsung 840 Pro Series 128GB SSD (2.5", Sata 6Gb/s)

2x Toshiba DT01ACA050 500GB HDD 3.5" (32MB Cache, 7200RPM, Sata 6Gb/s) още 1 диск за RAID 0

Fazn A18 Piano Black - Midi (A1008)

Corsair VS Series 450W (CP-9020049-EU)

1225лв.

Общо около 1100лв.

Опа, сега прочетох, че хард има купен. В такъв случай цената отива със 100лв. надолу и да вземете още един такъв диск като вече купения.

Идеално Людмиле! Хайде обаче да махнем ССД-то за сметка на 2 харда от по 2ГБ райд? Има един купен, но мисля, че ще го засилят за някой от сървърите. Бих сменил само кутията-някоя с повече въздух, че там където ще се ситуира машината пече слънце от 12 до 17ч.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето от гърчетата , щом трябва от там да се пазари!

MSI B85M-P33 (1150, B85, m-ATX)

Intel Core i5 4570 (1150/ 3.2GHz/ 6MB)

Crucial DDR3 8GB (2x4) Kit 1600MHz Ballistix CL8

CoolerMaster GX Lite 500W 

Corsair Carbide 200R 

Общо 865лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Идеално Людмиле! Хайде обаче да махнем ССД-то за сметка на 2 харда от по 2ГБ райд? Има един купен, но мисля, че ще го засилят за някой от сървърите. Бих сменил само кутията-някоя с повече въздух, че там където ще се ситуира машината пече слънце от 12 до 17ч.

Добре, но RAID 0 е малко рисков масив относно сигурността на данните. Имате ли отделно устройство за бекъп? Може вместо SSD спокойно да се сложи един нормален диск за системен и втори 2ГБ за работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, но RAID 0 е малко рисков масив относно сигурността на данните. Имате ли отделно устройство за бекъп? Може вместо SSD спокойно да се сложи един нормален диск за системен и втори 2ГБ за работа.

Да, може да сложим един сис и всичко друго да се пише в 2ТБ (объркахме се с тия Г и Т) ;) Тогава остава да взимам само един от 2ТБ-другият е налице

Само дето ми искат да е 1155 :( 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лошото е че в Плесио нямат наличен I5-3350P та моя съвет е просто да премахнеш видеокартата. Избраното дъно има и трите вида изходи та други промени не са нужни.

Този 3350Р не беше ли без вградена графика?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно. По-евтин с по-ниско tdp и по-високи честоти от 3330. Ако се взима видеокарта е по-добрия избор но в Плесио не е наличен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.