Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

ixi

Рутерът прекъсва сигнала

Препоръчан отговор

Когато Utorrent'а ми е включен на seed и рутера ми прекъсва сигнала за секунда (излиза ми удивителна в жълт триъгълник на връзката) и след като прекъсна връзката и пак се свържа имам пак нет. Това става на различен интервал от време може през 5 минути може и през половин час... но когато не съм пуснал Uttorent'а няма такива засечки.. някой знае ли как се оправя този проблем?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах абсолютно същия проблем от доста време, само че аз като теглих ми спираше и интернета на всичкото отгоре и се оправяше само с рестарт на връзката. Пробвай така ако си на Windows 7:

Control Panel > Network and Internet > Network and Sharing Center > Manage wireless networks > Цъкаш на мрежата > Adapter Properties > Configure > Отиваш на таба Power Management > Махаш тикчето на Allow this computer to turn off this device to save power > OK.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато Utorrent'а ми е включен на seed и рутера ми прекъсва сигнала за секунда (излиза ми удивителна в жълт триъгълник на връзката) и след като прекъсна връзката и пак се свържа имам пак нет. Това става на различен интервал от време може през 5 минути може и през половин час... но когато не съм пуснал Uttorent'а няма такива засечки.. някой знае ли как се оправя този проблем?

Коя ОС? Какъв рутер? Кой е доставчика?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В торент клиента ограничете максималната скорост за теглене и сваляне, докато спре да забива. До колко - за конкретния случай се експериментира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В торент клиента ограничете максималната скорост за теглене и сваляне, докато спре да забива. До колко - за конкретния случай се експериментира.

Същото явление се наблюдава и когато конекциите са в повече.

Utorrent -> Preferences -> Bandwith -> Number of Connections

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах абсолютно същия проблем от доста време, само че аз като теглих ми спираше и интернета на всичкото отгоре и се оправяше само с рестарт на връзката. Пробвай така ако си на Windows 7:

Control Panel > Network and Internet > Network and Sharing Center > Manage wireless networks > Цъкаш на мрежата > Adapter Properties > Configure > Отиваш на таба Power Management > Махаш тикчето на Allow this computer to turn off this device to save power > OK.

Configure бутона не ми е достъпен (имам предвид не мога да щракам на него)

Коя ОС? Какъв рутер? Кой е доставчика?

Windows 7 (64), TP-LINK - TL-WR740N, Blizoo

явно опцията ми не работи или не знам как да си го обясня но му задавам 300 kb/s то си сиидва с колкото си иска 

Същото явление се наблюдава и когато конекциите са в повече.

Utorrent -> Preferences -> Bandwith -> Number of Connections

Няма ефект 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С друг рутер получава ли се проблемът?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам.. нямам втори :)

Обаче проблемът се появява само когато сеедвам  :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обаче проблемът се появява само когато сеедвам  :(

Тогава както каза колегата по-горе решението е да намалиш скоростта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен се появяваше и без да минавам през рутер....И след няколко поздрави на роднините на доставчика по телефона, вече не се появява ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На друг оператор е същото.. някакви идеи дали е от някоя настройка?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На друг оператор е същото.. някакви идеи дали е от някоя настройка?

Аз се чудя да не е станало нещо с драйвър/програмата. След преинсталиране на uTorrent-a пак ли е така?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз се чудя да не е станало нещо с драйвър/програмата. След преинсталиране на uTorrent-a пак ли е така?

дори след преинсталиране на windows'а е пак така  :(

пробвах с други торент клиенти - сиидва, сиидва и някъде до половин час нета спича и на всички закачени на рутера иконите им стават така post-83097-0-63209000-1375122534_thumb.j

и за да тръгне нета пак, на всеки лаптоп индивидуално трябва да си натиснеш "прекъсни връзката" и след това "свържи"  :black eye: 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами вземи назаем и пробвай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намали броя на сийдваните торенти и сподели резултат - тоест, не всичко изтеглено да се сийдва...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.