Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Zippy

Вентилатор за PC

Препоръчан отговор

Искам да си купя вентилатори от тези които движат въздушния поток в кутията. Въпроса ми е как да разбера колко mm вентилатор да си купя. Мерси предварително  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напиши модела на кутията или дай снимка като е отворена ,там където ще слагаш вентилатора.И колко пари би дал за вентилатор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Повечето кутии имат място за няколко вентилатора. Там, където искаш да го монтираш има отвори за закрепващи винтове. С рулетка измерваш точно разстоянието между отворите и по него определяш какъв размер е вентилатора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Повечето кутии имат място за няколко вентилатора. Там, където искаш да го монтираш има отвори за закрепващи винтове. С рулетка измерваш точно разстоянието между отворите и по него определяш какъв размер е вентилатора.

Колкото и да е странно, размерите всъщност са стандартизирани по квадрата, в който трябва да се побере вентилаторът, а не по разстоянието между отворите:

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Модела на кутията не знам къде да го видя, но ето снимка post-274650-0-69660900-1374674222_thumb. и на съответните места искам да сложа вентилатори. Измерих разстоянието между дупките за болтове и то е 80 мм

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитай да организираш цялата тази плетеница от кабели - много от тях могат да се скрият зад стената, на която е монтирано дъното. Харддискът може да се вдигне няколко позиции по-нагоре - ако остане така, ще спира част от потока на вкарващия вентилатор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега, не съм сигурен, че тази кутия позволява мениджмънд на кабелите! Към автора: вдигни DVD то на най-горна позиция, махни флопито ако не го ползваш и си оправи кабелите! 

П.П. Според мен кутията е JNC, но не съм 100% сигурен!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колкото и да е странно, размерите всъщност са стандартизирани по квадрата, в който трябва да се побере вентилаторът, а не по разстоянието между отворите:

Публикувано изображение

Размерите на отворите са реални, докато квадрата е "виртуален" и на кутията може да се измерят точно те. И дали е необходимо да се разполага с всички типоразмери на вентилатори, за да се определи точният? Определено НИКЪДЕ не съм написал, че размерът между отворите е равен на размера на квадрата на вентилатора. Случайно и аз съм виждал тук-там вентилатор за кутия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква е причината да искаш да закупиш допълнително вентилатори, високи температури ли? Дай да видим какви са те!Бюджета е важен, но аз си мисля, че имаш нужда и от нова кутия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква е причината да искаш да закупиш допълнително вентилатори, високи температури ли? Дай да видим какви са те!Бюджета е важен, но аз си мисля, че имаш нужда и от нова кутия.

Ми мисля, че причината е точно висока темп. ( не съм я засичал колко е ) защото след по дълго работене започва да насича а няма др. причина за това. И реших, че трябва да си купя вентилатор. А бюджета е някъде 10-15 лв за вентилатор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми мисля, че причината е точно висока темп. ( не съм я засичал колко е ) защото след по дълго работене започва да насича а няма др. причина за това. И реших, че трябва да си купя вентилатор. А бюджета е някъде 10-15 лв за вентилатор.

Засечете ги де.

Аз съм почти сигурен, че насичането ви няма общо с високи температури.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти хубаво ще сложиш вентилатори,ама защо аз имам тъпото чувство,че захранването ти е с 120 мм вентилатор над платката и някой идиот го е запушил,като го е сложил към тавана,на който нямаш перфорация.Ако съм прав-побързай да си обърнеш захранването и си пооправи малко кабелите,че изглеждат като прическата на жена ми.

Ето фанче (оф.сайт),едно пред харда да вкарва и едно под захранването-да изкарва.Тези без LED са около 3-4 лева,ако няма да се вижда светлинката сложи от тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.