Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Искам да си купя вентилатори от тези които движат въздушния поток в кутията. Въпроса ми е как да разбера колко mm вентилатор да си купя. Мерси предварително  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напиши модела на кутията или дай снимка като е отворена ,там където ще слагаш вентилатора.И колко пари би дал за вентилатор.

Редактирано от SLI™ (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Повечето кутии имат място за няколко вентилатора. Там, където искаш да го монтираш има отвори за закрепващи винтове. С рулетка измерваш точно разстоянието между отворите и по него определяш какъв размер е вентилатора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Повечето кутии имат място за няколко вентилатора. Там, където искаш да го монтираш има отвори за закрепващи винтове. С рулетка измерваш точно разстоянието между отворите и по него определяш какъв размер е вентилатора.

Колкото и да е странно, размерите всъщност са стандартизирани по квадрата, в който трябва да се побере вентилаторът, а не по разстоянието между отворите:

Публикувано изображение

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Модела на кутията не знам къде да го видя, но ето снимка post-274650-0-69660900-1374674222_thumb. и на съответните места искам да сложа вентилатори. Измерих разстоянието между дупките за болтове и то е 80 мм

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитай да организираш цялата тази плетеница от кабели - много от тях могат да се скрият зад стената, на която е монтирано дъното. Харддискът може да се вдигне няколко позиции по-нагоре - ако остане така, ще спира част от потока на вкарващия вентилатор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега, не съм сигурен, че тази кутия позволява мениджмънд на кабелите! Към автора: вдигни DVD то на най-горна позиция, махни флопито ако не го ползваш и си оправи кабелите! 

П.П. Според мен кутията е JNC, но не съм 100% сигурен!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колкото и да е странно, размерите всъщност са стандартизирани по квадрата, в който трябва да се побере вентилаторът, а не по разстоянието между отворите:

Публикувано изображение

Размерите на отворите са реални, докато квадрата е "виртуален" и на кутията може да се измерят точно те. И дали е необходимо да се разполага с всички типоразмери на вентилатори, за да се определи точният? Определено НИКЪДЕ не съм написал, че размерът между отворите е равен на размера на квадрата на вентилатора. Случайно и аз съм виждал тук-там вентилатор за кутия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква е причината да искаш да закупиш допълнително вентилатори, високи температури ли? Дай да видим какви са те!Бюджета е важен, но аз си мисля, че имаш нужда и от нова кутия.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква е причината да искаш да закупиш допълнително вентилатори, високи температури ли? Дай да видим какви са те!Бюджета е важен, но аз си мисля, че имаш нужда и от нова кутия.

Ми мисля, че причината е точно висока темп. ( не съм я засичал колко е ) защото след по дълго работене започва да насича а няма др. причина за това. И реших, че трябва да си купя вентилатор. А бюджета е някъде 10-15 лв за вентилатор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми мисля, че причината е точно висока темп. ( не съм я засичал колко е ) защото след по дълго работене започва да насича а няма др. причина за това. И реших, че трябва да си купя вентилатор. А бюджета е някъде 10-15 лв за вентилатор.

Засечете ги де.

Аз съм почти сигурен, че насичането ви няма общо с високи температури.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти хубаво ще сложиш вентилатори,ама защо аз имам тъпото чувство,че захранването ти е с 120 мм вентилатор над платката и някой идиот го е запушил,като го е сложил към тавана,на който нямаш перфорация.Ако съм прав-побързай да си обърнеш захранването и си пооправи малко кабелите,че изглеждат като прическата на жена ми.

Ето фанче (оф.сайт),едно пред харда да вкарва и едно под захранването-да изкарва.Тези без LED са около 3-4 лева,ако няма да се вижда светлинката сложи от тях.

Редактирано от johny01 (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.