Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

dimbadboy

Мнение за характеристики на лаптоп

Препоръчан отговор

Здравейте, скоро искам да си купувам лаптоп, но искам някак си да намеря средната граница между добри характеристики и цена. Ще съм Ви благодарен, ако погледнете и споделите мнение относно модел, на който съм се спрял. Възнамерявам да го използвам за ежедневна работа(работа, игри и т.н.). Благодаря Ви предварително.

ACER ASPIRE V3-772G NX.M9VEX.001 GOLD

---ПРЕНОСИМ КОМПЮТЪР
---DISPLAY 15.6" (39.6 CM) 1366X768 LED
---CPU INTEL CORE I5-3230M, 2.60 GHZ, 3M CACHE
---RAM 6GB DDR3 (1600MHz)
---HDD 1 TB SATA 5400 RPM
---VGA NVIDIA GEFORCE 710M, 2GB DDR3
---DVD RW SUPER MULTI DL
---WIRELESS 802.11 B/G/N, BLUETOOTH 4.0+HS
---HD WEBCAM
---OS FREE DOS, MCAFEE PLUS 2013-ЕДНОГОДИШЕН ЛИЦЕНЗ
---ТЕГЛО: 2.3KG

ПС: Ако може също така да изразите мнение относно кои марки лаптопи са най-добрите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ориентирай се към нещо или без или с по-добра видеокарта. От тази полза нямаш и ти е само разход.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както е казал колегата, тая видеокарта не струва. 

За ежедневна работа, по-добре да вземеш лаптоп с вградено видео.

За игри... не е препоръчитлено да се ползва лаптоп, но все пак зависи и от игрите и на какви настройки смятате да ги играете. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кои марки лаптопи са най-добри? Е това е сериозен въпрос. Иначе бюджет има ли? Балансирано с цената, ама може и за 3000лв да е балансирано. Около какви цени балансираме. Много ме притеснява думичката "игри" във въпроса ти при условието за балансиране на цената.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, скоро искам да си купувам лаптоп, но искам някак си да намеря средната граница между добри характеристики и цена. Ще съм Ви благодарен, ако погледнете и споделите мнение относно модел, на който съм се спрял. Възнамерявам да го използвам за ежедневна работа(работа, игри и т.н.). Благодаря Ви предварително.

ACER ASPIRE V3-772G NX.M9VEX.001 GOLD

---ПРЕНОСИМ КОМПЮТЪР

---DISPLAY 15.6" (39.6 CM) 1366X768 LED

---CPU INTEL CORE I5-3230M, 2.60 GHZ, 3M CACHE

---RAM 6GB DDR3 (1600MHz)

---HDD 1 TB SATA 5400 RPM

---VGA NVIDIA GEFORCE 710M, 2GB DDR3

---DVD RW SUPER MULTI DL

---WIRELESS 802.11 B/G/N, BLUETOOTH 4.0+HS

---HD WEBCAM

---OS FREE DOS, MCAFEE PLUS 2013-ЕДНОГОДИШЕН ЛИЦЕНЗ

---ТЕГЛО: 2.3KG

ПС: Ако може също така да изразите мнение относно кои марки лаптопи са най-добрите.

Къде си видял тези характеристики за този модел на Ейсър?Доколкото знам този модел е с 17 инчов дисплей,процесор i7-4702MQ и видео Nvidia GeForce GT 750M.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всички(тоест повечето) марки имат както отлични, така и посредствени и дори откровено лоши модели, така че няма най-добра марка, има най-добър модел според цената му и за какво ще се ползва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

dimbadboy, виж сега, какво ще ти кажа, въпреки че Людмил с когото сме мнооооого големи приятели може да не се съгласи с мен, НО ако не искаш да береш ядове - Леново и всички останали!При лаптопите взимаш Леново или Дел...не казвам, че не се случва да дефектират, но просто свеждаш риска до минимум.За лаптоп специално си струва да се вложат повече пари, щото си държат цена. Колкото и да остаряват все можеш да им вземеш някакви пари, докато настолната машина се обезцинява тотално с времето.Гледай да е с Коре процесор, диска поискай да ти го сменят с 7200rpm, щото иначе съвсем ще го спъва процесора.Рамта те съветвам да е на 1600 щото 1333 вече старее.Ще взимаш актуална машина, като си даваш парите, поне да си в крак с времето.Аз тези дни си закупих Таблет на Престижио 10.1 инча и повече за лаптоп не искам да помисля.Лаптопа е тежка машина, обемиста и е трудно да се придвижваш с нея. Таблетът ми тежи 600гр.слагам си го под мишничката и е с мен навсякъде.Таблетче не искаш ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

dimbadboy, виж сега, какво ще ти кажа, въпреки че Людмил с когото сме мнооооого големи приятели може да не се съгласи с мен, НО ако не искаш да береш ядове - Леново и всички останали!При лаптопите взимаш Леново или Дел...не казвам, че не се случва да дефектират, но просто свеждаш риска до минимум.За лаптоп специално си струва да се вложат повече пари, щото си държат цена. Колкото и да остаряват все можеш да им вземеш някакви пари, докато настолната машина се обезцинява тотално с времето.Гледай да е с Коре процесор, диска поискай да ти го сменят с 7200rpm, щото иначе съвсем ще го спъва процесора.Рамта те съветвам да е на 1600 щото 1333 вече старее.Ще взимаш актуална машина, като си даваш парите, поне да си в крак с времето.Аз тези дни си закупих Таблет на Престижио 10.1 инча и повече за лаптоп не искам да помисля.Лаптопа е тежка машина, обемиста и е трудно да се придвижваш с нея. Таблетът ми тежи 600гр.слагам си го под мишничката и е с мен навсякъде.Таблетче не искаш ли?

Тия таблети хич да не ги хвалиш. Разликата от лаптоп до таблет е от земята до небето и изобщо не говоря за размера. Ябълката правят добри, но престижиото ти има възможностите на смарфон с малко по-голям дисплей. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На Леново някои от G и Y сериите такива дървета излязоха, че не ти е у памет. :-D За сметка на това ThinkPad T-серията са много здрави. За Делл същата работа - много проблемни Инспирон 5ххх и много здрави Востро и Латитюд. При HP Павилион са дървета, G-серията да не говорим, още по-зле, Пробук са много сполучливи, а Елитбук са едни от най-добрите лаптопи изобщо, за това не съм съгласен да се генерализира, че едикоя си марка е желязна и няма никакви проблеми с нея. Един- два лаптопа не са показател, даже и 20 бройки не са показател за качество на даден модел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.