Премини към съдържанието
Oriona

Backup на цялото "С"

Препоръчан отговор

Ще съм благодарен ако някой каже как да го направя и дали има смисъл.....ако се омаже нещо ще си върна ли и системата и програмите?че не искам да преинсталирам а сега ми е направо супер.....търсих,но намирам само за разни други програмки....а искам с вградената?XP Pro SP2

Редактирано от Oriona (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гости Ghostface Killah

Ами теглиш Norton Ghost for DOS/NTFS, то ще ти направи дискетка, която сама се буутва по време на рестарт и от там нататък ще се оправиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По тази тема има доста изписано в тия форуми но все пак изтегли ТАЗИ програмка(Acronis True Image)и направи image фаил на С: с default настроиките и си готов

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз прочетох също доста тук,има да....въпроса е как да направя Backup с програмката дето си е в ХР то

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хмм,аз тази опция я забранявам веднага след инсталацията на ХП-то(ако имаш предвид system restore), и не съм много просветен как точно става защото не съм го правил,а аз за неща които не съм пробвал лично не давам съвети.Незнам какви са причините да не искаш да ползваш Acronis-a или Norton Gost,те са най-добрите за тая работа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
въпроса е как да направя Backup с програмката дето си е в ХР то

Start>All Programs>Accessories>System Tools>Backup>enter

Оттам нататък Wizard-а ще те води.Приготви си и дискета,по някое време ще ти я поиска.

П.С. Прави са другите като те съветват да направиш Backup-а я с Norton Ghost,я с Acronis True Image-много по-бързо става и имиджа и връщането му после. :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре...благодаря ви,ще ползвам Acronis True Image да видиме как е,систем рестор и аз я забранявам веднага....и до Wizard-а беше ясно как да стигна.Благодаря все пак!

Редактирано от Oriona (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Използвай Hiren's BootCD -> Download

Вътре има много инструменти за Backup. Включително Partition Magic; Acronis Disk Director.

Това е BootCD и няма инсталиране това му е хубавото.

:bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

М-да, Acronis True Image е много добра. Хубавото е,че след като я инсталираш можеш да си направиш с нея recovery disk и отук нататък да работиш само с него без да я имаш инсталирана. Правиш си перфектна нова инсталация на нов уин с прогрмаките които обичаино ползваш и веднага след това ползваш рековери диска. Аз само антивирусните не слагам, за да мога да си ги сменям когато си поискам. При този подход при пълен комплект на необходимите ми програмки image на "С" го прави за 3 минути и за толкова го възстановява при необходимост. Получава се около 1.5 GB. Много е удобно, даже не си играя да деинсталирам програми камо ли да инсталирам нов уин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
М-да, Acronis True Image е много добра. Хубавото е,че след като я инсталираш можеш да си направиш с нея recovery disk и отук нататък да работиш само с него без да я имаш инсталирана. Правиш си перфектна нова инсталация на нов уин с прогрмаките които обичаино ползваш и веднага след това ползваш рековери диска. Аз само антивирусните не слагам, за да мога да си ги сменям когато си поискам. При този подход при пълен комплект на необходимите ми програмки image на "С" го прави за 3 минути и за толкова го възстановява при необходимост. Получава се около 1.5 GB. Много е удобно, даже не си играя да деинсталирам програми камо ли да инсталирам нов уин.

Как евентуално би се възстановила информацията? Тоест ако скапя нещо например в системните файлове,какво следва да направя с получения Backup ?? Действа се като при sustem restore ili??Извинявай за може би глупавия въпрос ,но наистина не ми е ясно. получения File трябва да се запише на диск и евентуално при необходимост се използва ли? ако е така обясни моля те как по-точно става цялата операция? Благодаря !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.