Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Не знам дали ясно съм формулирал въпроса си, но тук ще уточня.

Направих няколко страници на блога си, като от widgets сложих и менюта със страниците. тъй като имам и различни категории ми дойде на ум да направя следното - страниците да не са статични, а автоматично да взимат информация (примерно линк и картинка) от категориите. Например страница спорт - като влезнете в нея да излизат 10-те последни поста и прилежащите им картинки. Някой може ли да даде едно рамо как да го постигна :)

ПП - за справка - сайта ми tabakoff.eu, измайсторените менюта са горе, в хийдъра.

ПП2 - може да е само линк, без прилежащата му картинка.

За отзовалите ще има почерпк а- бирена емоутиконка :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам с каква платформа си си правил сайта, но преди да си правиш страниците динамични оправи малко интерфейса. На места имаш смесица между български и английски текст. На места се появява HTML код, което означава, че имаш пропуснат таг или друга грешка в HTML кода. 

Иначе замисъла не е лош, но ще трябва да отделиш доста време и работа по самият сайт. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На уърдпресс е -то е голяма система ако посветиш време да я опознаеш сигурно ще направиш много неща на тая система -аз нещо не ги уважавам тези системи!

Една фавиконка можеш да си направиш  със някой онлайн инструмент ,че прави впечатление на нещо недовършено!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

cirrusCloudWidget - възможно най-тъпия облак в мрежата. това някой, да уцели категория трябва да е учил карате, но преди това трябва да е с супер браузър и комп. и този цвят на гомнолин ми спомни пребоядисания запорожец на Милко Кертиков.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам с каква платформа си си правил сайта, но преди да си правиш страниците динамични оправи малко интерфейса. На места имаш смесица между български и английски текст. На места се появява HTML код, което означава, че имаш пропуснат таг или друга грешка в HTML кода. 

Иначе замисъла не е лош, но ще трябва да отделиш доста време и работа по самият сайт. 

Приемам критиката, съвсем скоро инсталирах темата, сега работя върху него, така че - да, всичко е на дневен ред. Едно по едно, обаче. Сега на дневен ред е именно това - да оправя динамичните страници.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм направил така:

-създавам си категориите

-инсталирал съм си плъгин (Page Links To), който добавя възможност страница да пренасочва към линк, който си задал

-създавам си страница(празна), най-отдолу ми е полето за линк от плъгина, там си пиша пътя до категорията

-всички постове с категория книги (примерно) , ми се показват в страница Всички книги (примерно)

Дано съм те разбрал и помогнал :)

Off: Виж в подписа ми сайта на същия принцип са ми страниците.

Редактирано от peterst (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

както се казва - закова ме с тоя отговор. Точно това ми беше идеята, но не знаех, че плъгина се казва така. Благодарности!

Ако си нейде из софия освен бирена иконка може да имаш и почерпка бира! 

И малко офтопик, ще го направя и в отделна тема, за да е по-прилежно и по-лесно да се намира, но някой знае ли плъгин за 2 езикови версии на сайта.  Идеята ми е да преведа веднъж сайта на английски, но да използвам 1 инсталация, с 1 преведен темплейт и преведени постовете ми. Винаги може да бъде направено с 2 отделни инсталации, но търся по-елегантен начин. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз доста търсих за това решение,а било много просто.  Като имаш проблем друг път и ако чаткаш английски, пиши какво искаш в google на английски и ще излезнат много решения, особенно ако търсиш wordpress решение.

За двуезичен сайт, може да използваш плъгина (qtranslate), не съм го използвал, но е популярен и като гледам в интернет няма да есложен. Ето http://pengbos.com/blog/how-to-create-a-multi-language-wordpress-site, тук може да се запознаеш горе-долу, как действа плъгина.

Успех :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от OceanbE
      Здравейте, 
      вчера бях хакнат, казаха ми, че няма да имам интернет и до известна степен се получи.Когато съм през рутер не мога да влизам в сайтове като: facebook, zamunda, apple.com, twitch.coм, но мога да влизам в гоогле, vbox7, youtube и разни форуми, които пробвах от google.Обаче като  сложа кабела директно в PC, без да минава от рутера МОГА да влизам навсякъде и няма проблем.Какво по дяволите ми направиха на рутера, че ми забранява достъпа до определени сайтове?
      Пробвах с фактори ресет от рутера(копчето отзад) и с опцията от менюто на рутера.Преглеждах го 100 пъти и не открих да има добавен друг потребител или ИП или квото и да е било.
      Пробвах с многократни рестарти на рутера(TP-LINK) и модема, който е на Близу.Не става.
      Пробвах с различни антивирусни програми пак не става...
      Обаждах се на оператора, също не можа да помогне, каза че не е от тях проблема..
      Помагайте, моля..
    • от No To Acta
      Директорията е изградена по последните изисквания на Google и е изключително SEO Friendly! Освен директен dofollow линк към сайта си, ще можете да добавяте RSS емисия с последни новини и статии. Всеки добавен сайт излиза и в Sitemap-а на директорията. Сайтовете, които са ни пропоръчали на най-много хора, поставяйки линк към нас, излизат във VIP Сайтове Директория все още е нова и няма PR, но мога да гарантирам, че ще качи доста бързо. Добавяйте сайтовете си, докато все още е безплатно/без реципрочен линк.
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.