Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Привет! Имам въпрос към вас, тъй като не съм много навътре в тази сфера. Мисля да сглобявам ново PC, но само видео успях да си избера - въпросната http://outmax.bg/dmz/index.php?_a=viewProd&productId=42856 За това ще помоля да ме ориентирате в избора на подходящи дъно и процесор (общо до 500 - 600 лв макс) за тази карта. Също така ще ми трябва ли и по-сериозно захранване? Тези компоненти са ми важните, а останалите ще ги мисля по-нататък. PC-то ще се ползва и за игри. Ако имате други предложения за видео в този ценови диапазон моля споделете.  Мерси предварително! Поздрави! :)  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет! Имам въпрос към вас, тъй като не съм много навътре в тази сфера. Мисля да сглобявам ново PC, но само видео успях да си избера - въпросната http://outmax.bg/dmz/index.php?_a=viewProd&productId=42856 За това ще помоля да ме ориентирате в избора на подходящи дъно и процесор (общо до 500 - 600 лв макс) за тази карта. Също така ще ми трябва ли и по-сериозно захранване? Тези компоненти са ми важните, а останалите ще ги мисля по-нататък. PC-то ще се ползва и за игри. Ако имате други предложения за видео в този ценови диапазон моля споделете.  Мерси предварително! Поздрави! :)  

Напишете в момента с какви компоненти разполагате(захранване, кутия, HDD, монитор и т.н.) за да преценим по-добре ситуацията! BTW картата, която сте избрал е на доста висока цена в този магазин - ориентирайте се към друг!

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

^ Мерси за инфото за цената :) Пак казвам, че сглобявам PC-то от нулата, т.е. не разполагам с никакви части. Единствено проучвах различни видео карти и мисля, че се спирам на тази.  Мога да кажа, че бих дал около 800-900 лв за видео, дъно и процесор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами само да ти кажа,че компютър без кутия, рам, хард диск,монитор,клавиатура,мишка и захранване няма да работи! Кажи си целия бюджет и колегите ще ти предложат нещо за тази цена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да допълня само колегата DeathSkull. Във форума вече има тема по този въпрос и може да я прочетеш ако имаш възможност и желание.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 907.35 лв. с ДДС

Ако се интересувате и от останалите части необходими за конфигурацията, питайте!

Поздрави! :)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

BB код:
ASROCK B85M-HDS /1150
I5-4670 /3.4G/6MB/BOX/LGA1150
4GB DDR3 1600 KINGSTON
500GB TOSHIBA SATA 6G/7200/32M
FD CORE 3000 USB3 ATX BLACK
CORSAIR VS550 550W ATX EU Version

Обща стойност - 863.10 лв. с ДДС

Първо караш с вграденото видео в процесора и после взимаш още 4гб рам и външно видео и си готов :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако се интересувате и от останалите части необходими за конфигурацията, питайте!

Има ли причина нарочно да предлагаш това видео, т.е. какво му е на GTX660 в сравнение с него? :) И още един въпрос относно RAM паметта: трябва ли да обръщам внимание дали ще е 2x4 GB или 8 GB (примерно). Иначе благодаря за предложенията които сте дали по-горе, (ще се радвам на още разбира се). Поздрави! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ли причина нарочно да предлагаш това видео, т.е. какво му е на GTX660 в сравнение с него? :) И още един въпрос относно RAM паметта: трябва ли да обръщам внимание дали ще е 2x4 GB или 8 GB (примерно). Иначе благодаря за предложенията които сте дали по-горе, (ще се радвам на още разбира се). Поздрави! :)

По-ново поколение, по-добро охлаждане, по-добро представяне в игри и различни бенчове, 256 битова шина срещу 192 и т.н.! За рама е добре да е 2 x 4, за да имаш работа в двуканален режим!   Ето сравнение на референтни карти: GeForce-GTX-760-vs-GeForce-GTX-660

Редактирано от XECUTIONER (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-ново поколение, по-добро охлаждане, по-добро представяне в игри и различни бенчове, 256 битова шина срещу 192 и т.н.! За рама е добре да е 2 x 4, за да имаш работа в двуканален режим!   Ето сравнение на референтни карти: GeForce-GTX-760-vs-GeForce-GTX-660

Т.е да считам, че GTX760 е във високия клас вече? А необходимо ли е по-мощен процесор от този, който си показал AMD FX-8320/3.5G/X8/BOX/AM3+ (за гладко вървене на игри) или е достатъчен? Thanks in advance ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Т.е да считам, че GTX760 е във високия клас вече? А необходимо ли е по-мощен процесор от този, който си показал AMD FX-8320/3.5G/X8/BOX/AM3+ (за гладко вървене на игри) или е достатъчен? Thanks in advance ;)

Достатъчен е! :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, интересувам се и от останалите части (за монитор - 20-22'' LCD мисля, че е достатъчно), но RAM, кутия и захранване не знам къде да се насоча. Бих заделил около 500 лв за тези части. Не знам дали и това е правилното място да питам за тях де (съжалявам предварително ако не е така).

Редактирано от eventim (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре! Ето една пълна конфигурация без монитор:

Обща стойност - 1 417.46 лв. с ДДС

Ако желаете си пуснете тема в раздела за нови конфигурации и части и ще получите доста варианти от колегите с различни платформи, но трябва точно и ясно да формулирате въпросите си!

П.П. За монитор препоръчвам този, тъй като на един от компютрите ми го ползвам и съм доволен(за цената си е добър)!

Редактирано от XECUTIONER (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.