Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте,не съм много на ''ТИ'' с техниката та да попитам:Имам тв http://electron.bg/42lw4500-p-196408.html и другата седмица ще купувам http://www.ciao.co.uk/Productinforma...GHC58__6558944 (само буфер и колони,без двд)!Свързал съм и xbox към тв-то,та мисълта ми е,ще мога ли да изкарам звука от всяка колона да се чува различно,а не от всички едновременно и ако да какво ми трябва ? Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.....какво ми трябва ? Публикувано изображение

Телевизора ти колко канала има за звука?

Има ли усилвател в буфера? Къде свързваш всичките колони, към него ли?

Редактирано от ice_lion__01 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Телевизора ти колко канала има за звука?

Има ли усилвател в буфера? Къде свързваш всичките колони, към него ли?

ами буфера е маи с вграден усилвател,а тв-то има некакво там component in(каде е пуснат булсатком) и още едно av in където има video/L mono/audio R .

и да,всички колони се връзват към буфера,то е от домашно кино, и искам буфера да вържа към тв-то 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намерих опътване http://www.lg.com/bg/poddryjka-product/lg-42LW4500# дано е това.

На 87-ма страница се вижда какво има отзад и пише кое за какво е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намерих опътване http://www.lg.com/bg/poddryjka-product/lg-42LW4500# дано е това.

На 87-ма страница се вижда какво има отзад и пише кое за какво е.

да,този е

но незнам дали буфера ще има този optical audio in

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да,този е

но незнам дали буфера ще има този optical audio in

Мисля, че единствения начин е да използваш изхода за слушалки посочен на долната страница.

Но там има само два канала, а не 5+1.

Конзолата ти няма ли изходи за звук, защо не вземеш сигнал от нея?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че единствения начин е да използваш изхода за слушалки посочен на долната страница.

Но там има само два канала, а не 5+1.

Конзолата ти няма ли изходи за звук, защо не вземеш сигнал от нея?

ами гледам има там само hdmi и нещо s/pdif

ами гледам има там само hdmi и нещо s/pdif

но искам и като вкарам флашка към тв-то и си пусна филма да се чува 5.1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви входове имаш на аудио системата? С какъв кабел се свързва?

Не съм сигурен, но може да е със стерео кабел и усилвателя в буфера да си го преобразува в 5+1.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви входове имаш на аудио системата? С какъв кабел се свързва?

Не съм сигурен, но може да е със стерео кабел и усилвателя в буфера да си го преобразува в 5+1.

незнам братле,другата седмица ще я купувам ...

виж това дали ще помогне http://prodavalnik.com/photos/ad/25790169/2/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според това упътване, има възможност за виртуално 5.1

а виртуално ще рече,че само си прави 5.1 или ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а виртуално ще рече,че само си прави 5.1 или ?

Да. Но все пак, щом ще го купувате от човек, попитайте го дали наистина е така.

т.е. като се свърже само на AUX входа (например), който е 2.0 (стерео), виртуално го преобразува на 5.1

Редактирано от ieenso (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да. Но все пак, щом ще го купувате от човек, попитайте го дали наистина е така.

Ами каза ,че не му знае много функциите,било чисто ново ,внос от англия,било стояло на витрина.Пускал го е само да види дали работи...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди няколко седмици и аз се мъчих с решението на същия проблем. Искам и в другата стая да сложа система 5.1 за качествен звук от тв-то. В едната стая съм със система 5.1, която има същите входове и изходи като тая на която си дал линк в продавалника.

На нея качествен звук изкарвам само когато гледам филми от компа. Когато сигнала е от тв-то, си е просто едно стерео.

Та като се поразчетох из нета  и се поразходих по магазините на оглед, се оказа че за другото тв, такава система няма да ми свърши работа. Тв-то е с оптичен изход и следователно и системата трябва да има такъв за ефекта  от 5.1

В технополис имаха такава, която ще свърши идеална работа за целта, но за в момента сумата от 699 лв. не ми е по силите.

Имаше и още един вариант, да взема комплект домашно кино с плеъра, който задължително трябваше да е 3D и да го ползвам просто като усилвател, защото филми 3D имам само на компа смъкнати от нета.

Този вариант не ме устройва, защото и без това гледам през мултимедиен плеър от компа, а и цените пак са от 600 лв. на горе.

Та основната ми мисъл е да не бързаш, а да проучиш добре нещата за да не се окажеш прецакан.

Успех!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще ги взема братле,те на двд-ти и на ексбокса ще станат,защото имат опция 5.1 ,но незнам за телевизора и булсаткома затова питам ...

гледам телевизора има нещо ''infinity surround'' и ''simplink'' нещо от това няма ли да ми е от полза ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

гледам телевизора има нещо ''infinity surround'' и ''simplink'' нещо от това няма ли да ми е от полза ?

infinity surround e система за подобряване на звука от производителя. Но предполагам работи само с вградените говорители.

simplink - за използване на едно дистанционно, на продукти/техника които имат тази функция.

До колкото ми е известно звукът от изхода за слушалки (който ще ползвате) от телевизора не е много добър. Даже бях чел подобна тема, но не мога да я намеря.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

infinity surround e система за подобряване на звука от производителя. Но предполагам работи само с вградените говорители.

simplink - за използване на едно дистанционно, на продукти/техника които имат тази функция.

До колкото ми е известно звукът от изхода за слушалки (който ще ползвате) от телевизора не е много добър. Даже бях чел подобна тема, но не мога да я намеря.

но както казах от двд-то и от ексбокса ще вади 5.1 звук нали ? 

и немога ли да ги свържа към двд-то и да си свирят от телевизора когато не е цъкнато двд-то ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

но както казах от двд-то и от ексбокса ще вади 5.1 звук нали ? 

и немога ли да ги свържа към двд-то и да си свирят от телевизора когато не е цъкнато двд-то ?

Системката има възможност за свързване към няколко източника едновременно: DVD, TV, AUX и т.н. Като имате възможност да превключвате към всеки от тях.

Но има само един вход, който е 5.1.

Да обобщим: Може да имате истинско 5.1 само към един от източниците на звук.

За другите ще трябва да се задоволите със стерео или  виртуално 5.1 (в най-добрият случай,ако е възможно).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Системката има възможност за свързване към няколко източника едновременно: DVD, TV, AUX и т.н. Като имате възможност да превключвате към всеки от тях.

Но има само един вход, който е 5.1.

Да обобщим: Може да имате истинско 5.1 само към един от източниците на звук.

За другите ще трябва да се задоволите със стерео или  виртуално 5.1 (в най-добрият случай,ако е възможно).

ахам,благодаря,а ще ми трябват ли някакви по специални кабели за свързването или са си стандартните-имам предвид за тв-то,бокса и двд-то 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ахам,благодаря,а ще ми трябват ли някакви по специални кабели за свързването или са си стандартните-имам предвид за тв-то,бокса и двд-то 

Във комплекта на аудио системата трябва да има поне един комплект кабели.

Ако не, във всеки магазин за електроника или компютри продават необходимите.

Редактирано от ieenso (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.