Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, искам да попитам защо някой канали (btv,btv action и др.) , са на цял екран HD Ready , а другите канали не са на цял екран (HD Ready).? Когато дам на бутона на дистанционното "Screen" , всичко е на авто. Когато включа канала "btv/btv action" , ми изписва 16:9 другите канали когато има дам, 16:9 резолюция , стават много големи и грозно всичко се размазва и т.н.? Някаква идея.? Как да направя, че всички канали да са на цял екран.?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Формата на телевизионното излъчване просто не е 16:9, а 4:3. Или ще се размазва или трябва да реже от картината, за да я напасне към 16:9 екран. Аз лично предпочитам 4:3 екраните и 4:3 форматите, 16:9 е много раздължено.

Редактирано от simtech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Формата на телевизионното излъчване просто не е 16:9, а 4:3. Или ще се размазва или трябва да реже от картината, за да я напасне към 16:9 екран. Аз лично предпочитам 4:3 екраните и 4:3 форматите, 16:9 е много раздължено.

Не може, ли всички канали да са еднакво разпънати.? Искам всичките канали да са на цял екран, в хола имаме един "Samsung UE50ES5500W" , при него всички канали са на цял екран. При мен някой са на цял други на 4;3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

RTFM!!!

Прочел съм го!!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Очевидно може щом имаш функция 16:9 и очевидно не трябва да е на Авто щом искаш всичко да е еднакво разпънато.

А защо не си го направил сам си си отговорил. Аз поне не разбрах защо си я пуснал тая тема като знаеш отговора?

"Screen" , всичко е на авто. Когато включа канала "btv/btv action" , ми изписва 16:9 другите канали когато има дам, 16:9 резолюция , стават много големи и грозно всичко се размазва и т.н.?

Някаква идея.? Как да направя, че всички канали да са на цял екран.?

И все пак виж за опцията "пълен екран" но предполагам е същата под името "16:9" която гледаш. 

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Очевидно може щом имаш функция 16:9 и очевидно не трябва да е на Авто щом искаш всичко да е еднакво разпънато.

А защо не си го направил сам си си отговорил. Аз поне не разбрах защо си я пуснал тая тема като знаеш отговора?

И все пак виж за опцията "пълен екран". На дистанционното трябва да имаш подобен бутон.

Когато дам на 16:9 , някой канали надписите им излизат извън екрана и не се показват. Не можах да го обясня, но..... Например когато пусна "Diema" , надписа "Diema" , изчезва на горе ... Когато дам на бутона "Screen" , има следните опции.: Авто. , 16:9  , субтитри  , 14:9  ,  14:9 приближение  ,   4:3   , Кино. Това са опциите които ми излизат. ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Пълен екран" на който ти стой Самсуняка в хола деформира картината понеже я разпъва настрани но не се губят такива големи части като това което описваш.

Очевидно тоя Crown е недомислен като хората. Картинката на бутона на дистанционното правоъгълник със стрелкички в четирите посоки ли е? 

пс. Защо не взе Финлукс а се набута с тоя Crown? 

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.