Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

hahahaxaxaxa

Динамичен контраст на телевизор

Препоръчан отговор

Здравейте,

най- напред искам да благодаря на всички, които ми помогнаха при избора на телевизор. Най накрая се спрях на филипс - http://www.philips.bg/c/televisions/5000-series-81-cm-32-inch-easy-3d-dvb-t-c-s-s2-32pfl5008k_12/prd/;jsessionid=A140A8FB081AC701A58296478EFF6372.app120-drp2

Виждам че има всичко- skype, smart, Wi-Fi, Ambilight, 300 Hz, Full HD ... Но накрая забелязах, че има динамичен контраст

500 000 : 1. Дали това би било проблем? Ще се усети ли разликата с телевизор 1 000 000: 1 или до 3 000 000. Извинете, че задавам такива въпроси, но не съм много наясно с този контраст. И дали виждате някакъв друг недостатък на този телевизор, ако това с контраста се брои за такъв.

Благодаря предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тия цифрички просто не ги гледай понеже са като времето за реакция при мониторите. Всеки си пише нещо колкото да не е без хич и да привлича клиентите.

Телевизор се избира на място. Записват се нещо на флашка за тест и се пуска докато останеш доволен. И приготви файл с ниско и високо качество.

Колкото до екстрите пробата с флашката ще установи чете ли субтитри и dts аудио (високо качествения файл) а за останалото вече може да четеш спецификациите.

Говоря за скайпове и подобни простотии.

пс. Телевизора не е 300Hz а 50Hz. Има се предвид фирмените технологии за подобряване на картината които могат да се казват и "4D" или "Генчо на полето".

Разгледай тази тема и виж картинката във втория пост отнасяща се за тазгодишните модели. Вероятно има и мнения за модела из темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тия цифрички просто не ги гледай понеже са като времето за реакция при мониторите. Всеки си пише нещо колкото да не е без хич и да привлича клиентите.

Телевизор се избира на място. Записват се нещо на флашка за тест и се пуска докато останеш доволен. И приготви файл с ниско и високо качество.

Колкото до екстрите пробата с флашката ще установи чете ли субтитри и dts аудио (високо качествения файл) а за останалото вече може да четеш спецификациите.

Говоря за скайпове и подобни простотии.

пс. Телевизора не е 300Hz а 50Hz. Има се предвид фирмените технологии за подобряване на картината които могат да се казват и "4D" или "Генчо на полето".

Благодаря за бързия отговор :) . Наистина добра идея е това с флашката. Извинявай ме за въпроса, но пак ще питам, дали на тази цена, най- много до 1000лв. има по- добър модел, независимо марката? Просто като купувам нещо обичам хубаво да съм обмислил, преценил и най- вече посъветвал с някой компетентен :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много хора виждали на живо Sony `32 W650 са останали доволни от картината. Цената му е 949 лв. Но той също е 50Hz. То новите модели `32 са все такива. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много хора виждали на живо Sony `32 W650 са останали доволни от картината. Цената му е 949 лв.

Непременно ще го погледна сонито. А иначе твоето мнение за филипса какво е. Най- много ме вълнува качеството на картината. И ако трябва да ги сравниш двата, кой какви предимства има :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих взел Сонито но не се интересувам от 3D. Ако искаш такова то не ти върши работа. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Динамичният контраст в повечето случаи е залъгалка. На моя монитор например като се включи, започва да се променя яркостта - като пусна филмче, на предимно тъмните сцени мониторът се затъмнява, на светлите изсветлява, т.е. това не е реално отношение между бяло и черно в един кадър, както би следвало да бъде иначе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

най- напред искам да благодаря на всички, които ми помогнаха при избора на телевизор. Най накрая се спрях на филипс - http://www.philips.bg/c/televisions/5000-series-81-cm-32-inch-easy-3d-dvb-t-c-s-s2-32pfl5008k_12/prd/;jsessionid=A140A8FB081AC701A58296478EFF6372.app120-drp2

Виждам че има всичко- skype, smart, Wi-Fi, Ambilight, 300 Hz, Full HD ... Но накрая забелязах, че има динамичен контраст

500 000 : 1. Дали това би било проблем? Ще се усети ли разликата с телевизор 1 000 000: 1 или до 3 000 000. Извинете, че задавам такива въпроси, но не съм много наясно с този контраст. И дали виждате някакъв друг недостатък на този телевизор, ако това с контраста се брои за такъв.

Благодаря предварително

Защо не погледнеш и този 

http://www.panasonic.bg/html/bg_BG/%D0%9F%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1%82%D0%B8/%D0%A2%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D1%80%D0%B8+Viera/Smart+VIERA+LED+TV/TX-L32ET5/overview/10332162/index.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Динамичният контраст в повечето случаи е залъгалка. На моя монитор например като се включи, започва да се променя яркостта - като пусна филмче, на предимно тъмните сцени мониторът се затъмнява, на светлите изсветлява, т.е. това не е реално отношение между бяло и черно в един кадър, както би следвало да бъде иначе.

Мерси, в магазина ми казаха, че това не е проблем и че не се виждала лесно разликата, но на тях не мога да вярвам. Огледах другите телевизор които бяха около филипса сложени (самсунги)- филипса определено имаше най- реалната и детйлна картина, но понеже там си пускат техни записи и не знам точно какво нагласят, какво правят и затова реших да питам тук. Благодаря отново. 

Ще го погледна и това моделче, иначе какво смяташ че му е по- добро от филипса?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси, в магазина ми казаха, че това не е проблем и че не се виждала лесно разликата, но на тях не мога да вярвам. Огледах другите телевизор които бяха около филипса сложени (самсунги)- филипса определено имаше най- реалната и детйлна картина, но понеже там си пускат техни записи и не знам точно какво нагласят, какво правят и затова реших да питам тук. Благодаря отново. 

Ще го погледна и това моделче, иначе какво смяташ че му е по- добро от филипса?

http://www.economy.bg/business/view/6198/Philips-se-ottegli-ot-biznesa-s-TV-video-audio-i-kompjutyrna-tehnika

Ето това ме притеснява за продуктите им :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.economy.bg/business/view/6198/Philips-se-ottegli-ot-biznesa-s-TV-video-audio-i-kompjutyrna-tehnika

Ето това ме притеснява за продуктите им :)

Благодаря за информацията :) , може би имаш право да се съмняваш. Сега наистина започнах да се чудя

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за информацията :) , може би имаш право да се съмняваш. Сега наистина започнах да се чудя

Писах ти на ЛС :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.