Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Симеон Жеков

Проблем с OPEN-WRT на TP-LINK WR841N

Препоръчан отговор

Здравейте!Лаптопа ми е с WiFi карта,Intel Centrino n-130 и с оригиналния firmware и с OPEN-WRT под уиндоус след като настроя 802.11n channel width for band 2.4GHZ да е на AUTO а не на 20mhz only,стигам 150mpbs скорост,но под Ubuntu нещата не са съвсем така.Под убунту без никакви настройки на mhz с оригиналния firmware вдига 150mbps,но с OPEN-WRT работи на 20MHZ и това е главната причина да не мога да достигна 150mpbs.В настройките на OPEN-WRT изрично съм задал да ползва само 40mhz,но то си работи на 20..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този рутер не е ли на 300mbps ? На колко мегабита работи картата на лаптопа ? Има ли криптиране на мрежата ? На канала, на който работи рутера има ли натоварване ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този рутер не е ли на 300mbps ? На колко мегабита работи картата на лаптопа ? Има ли криптиране на мрежата ? На канала, на който работи рутера има ли натоварване ?

Няма натоварване рутера е 300Mpbs,но картата е 150mpbs.Има криптиране WPA2-PSK AES,но незнайно защо под OPEN-WRT работи на 72mbps и не иска да вдигне повече...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма натоварване рутера е 300Mpbs,но картата е 150mpbs.Има криптиране WPA2-PSK AES,но незнайно защо под OPEN-WRT работи на 72mbps и не иска да вдигне повече...

Това ми звучи като бъг във фърмуера. Кажи ми коя е версията на фърмуера ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ми звучи като бъг във фърмуера. Кажи ми коя е версията на фърмуера ?

ами последната от сайта и аз точно не знам коя е,защото в момента съм с оригиналния...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пробвай http://www.gargoyle-router.com/download.php от ot ddwrt/openwrt производителност недей да търсиш - там целта е друга...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

добрем ще го видя,а има ли някаква вероятност да си брикна рутера и има ли вариант после да върна стоковия firm?

P.S.то пък това няма за версия 8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

добрем ще го видя,а има ли някаква вероятност да си брикна рутера и има ли вариант после да върна стоковия firm?

P.S.то пък това няма за версия 8

Винаги щом флашваш трябва да си готов да го брикнеш - тоест предварително да си прежалил рутера !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Винаги щом флашваш трябва да си готов да го брикнеш - тоест предварително да си прежалил рутера !

:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.