Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
The Reaper

Програми за четене на книги

Препоръчан отговор

Търся програма/и за четене на книги, самите книги си ги дърпам и си ги чета, обаче нещо с notepad, работата не става, просто е много нестандартно, затова се порових из интернет и открих програмата Cool Reader 3, та тя програмата си работи много добре ама въпросът ми е дали няма други такива подобни програми с български интерфейс, които да пробвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В какъв формат са книгите?Обикновено пакета Microsoft Office върши работа.За тези, които са в pdf формат ви е необходим Adobe Reader

Редактирано от luckyboy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Български превод на менютата:

Sumatra PDF is a PDF, ePub, MOBI, CHM, XPS, DjVu, CBZ, CBR reader for Windows

Руски превод на менютата:

STDUViewer supports TIFF, PDF, DjVu, XPS, JBIG2, WWF document formats. Additionally STDU Viewer supports FB2, TXT, Comic Book Archive (CBR or CBZ), TCR, PalmDoc(PDB), MOBI, AZW, EPub, DCX and image (BMP, PCX, JPEG, GIF, PNG, WMF, EMF, PSD) files.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен най-ми допада CoolReader та си нацелил десетката. Ползвам версия 3.0.56-42.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добрата програма за четене от компютър е руската ICE Book Reader. Руската професионална версия е безплатна. Единствената програма за компютър, която донякъде ми дава усещането за книга. Отдавна не ползвам компютъра/лаптопа за четене, дори мобилния телефон е много по-подходящ за целта. ICE Book Reader е една изключително добра програма, с множество настройки и много добро каталогизиране на книгите. Поддържа кожи и много добра персонализация - кеф ви на един лист, на два, на цял екран и т.н. Отгръщане по страници, скрул, четене на глас и т.н. За Android/ четец с Android, любима ми е по-горе споменатата Cool Reader, а съм изпробвал почти всички, включително и платените.

В какъв формат са книгите?Обикновено пакета Microsoft Office върши работа.За тези, които са в pdf формат ви е необходим Adobe Reader

И понеже се зачетох и назад в темата, ще ти отговоря - .doc не е формат за електронни книги... Също така и PDF... Поне не и за нещо различно от списания. Освен това MSOffice е платен пакет програми. Форматите за електронни книги са обикновено epub, fb2, sfb и други, например специфичните за различните четци (mobi и т.н.)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един Prestigio или PocketBook които нямат проблеми с форматите за разлика от други четци е най-доброто решение. 

На компютъра какъвто и софтуер да слагаш все болят очите. 

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ще повторя мнението на джаги за "бившия" СССР и салетите му (в т.ч. и нашата родина) програмата е безплатна Ice Book reader е страхотна програма - друго си е да четеш (тежък и труден) "Властелина" в 4:00 с айс-а и текста сам да ти се плъзга още имам да изпробвам програми за мобилен телефон (windows phone 8) но за компютър айс-а е най-добър

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.