Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
trifon81

Предупреждение за проблем с хард диск

Препоръчан отговор

Направих тест с HD tune и ми даде проблем. Харда ми е samsung  st1000dm005 hd103sj.Смених кабела му и пак дава проблема.Какво може да е това?

Публикувано изображение

Редактирано от ataka81 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не виждам нещо притеснително. Щом си сменил кабелите значи проблема не е в това, ако можем да го наречем проблем. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не виждам нещо притеснително. Щом си сменил кабелите значи проблема не е в това, ако можем да го наречем проблем. :)

Аз се чудя дали не е повреден,защото от няколко дена имам проблем с тв тунера,като натисна да включа запис и ми излиза това:

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз се чудя дали не е повреден,защото от няколко дена имам проблем с тв тунера,като натисна да включа запис и ми излиза това:

Публикувано изображение

Проблема ти с тунера няма нищо общо в случая с въпросното съобщение за S.M.A.R.T. статуса на диска. То си пише, че проблема е във формата който искаш да записваш... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема ти с тунера няма нищо общо в случая с въпросното съобщение за S.M.A.R.T. статуса на диска. То си пише, че проблема е във формата който искаш да записваш... :)

Ами аз и до сега си записвам години на тоя формат,а и на който да сменя все е тая.И странното е че понякога го прави,като преинсталирам софтуера на тунера обикновенно се оправя.Какво може да е според вас това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз и до сега си записвам години на тоя формат,а и на който да сменя все е тая.И странното е че понякога го прави,като преинсталирам софтуера на тунера обикновенно се оправя.Какво може да е според вас това?

Някакъв бъг на програмата, но отново ви казвам че няма нищо общо с твърдия диск. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Програмата помни, това което е отчела със стария кабел и при смяната не отчита това...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Програмата помни, това което е отчела със стария кабел и при смяната не отчита това...

Че какво толкова има да помни тая програма за запис на ТВ програми. Какво общо с кабела...?!!? :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някакъв бъг в софтуера на тунера... Не е нито от диска, нито от ОС... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някакъв бъг в софтуера на тунера... Не е нито от диска, нито от ОС... :)

Как може да се оправи това след като софтуера е сложен на ново и пак го прави?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че какво толкова има да помни тая програма за запис на ТВ програми. Какво общо с кабела...?!!? :D

За HDTune става въпрос...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За HDTune става въпрос...

Хм, да.

Обаче наистина и проблема със самата програма може да е свързана с някакъв проблем на твърдия диск. Автора нека провери дали е закрепил кабелите добре.

Ето инфо от някакъв форум.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направих тест с HD tune и ми даде проблем. Харда ми е samsung  st1000dm005 hd103sj.Смених кабела му и пак дава проблема.Какво може да е това?

Публикувано изображение

Пробвай да вържеш кабела на друг сата слот! Ако пак ти показва грешка, пробвай диска с кабела на друго дъно - ако там не показва тази грешка значи проблема е в дъното ти!

Поздрави!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай да вържеш кабела на друг сата слот! Ако пак ти показва грешка, пробвай диска с кабела на друго дъно - ако там не показва тази грешка значи проблема е в дъното ти!

Поздрави!

Смених слота да видим,какво ще стане благодаря ви за помощта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Веднъж записана грешка в SMART статуса на харда вече няма как да изчезне. Имал си проблемен кабел, отчело е две грешки и си се запазват завинаги, ако ще със сто компютъра и сто кабела да пробваш. Това написа и колегата pataran по-горе. Просто не обръщай внимание на това, освен ако грешките не се увеличават.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Грешките се чистят, но това (SMART status-a) е ефекта на дефекта. Няма смисъл да се чист ако не се отстрани самия дефект понеже всичко пак ще се повтори.

Иначе ако стойността не се увеличава - ползвайте си го така!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

За да не правя нова тема бих искал да попитам за съвет какво мога да направя за това Reallocated Sector Count?

post-48481-0-10648200-1376053966_thumb.p

Asus K50AB, Seagate Momentus 5400.6 320325

Редактирано от submit (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

За да не правя нова тема бих искал да попитам за съвет какво мога да направя за това Reallocated Sector Count?

Публикувано изображениеhdd.PNG

Asus K50AB, Seagate Momentus 5400.6 320325

Правите си  backup на важните за вас неща и следите с времето смарт-а. Ако се забележи увеличаване на бройката можете да очаквате скоро да спре да функционира.

320ГБ на 5400.6 и 7200.4 са изключително кекави и много често главите им надират плочите.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.