Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

vasko89

Син екран - различни грешки

Препоръчан отговор

Здравейте, с windows 7 съм и от около 10 дена се показват различни сини екрани,  понякога по 2-3 пъти на ден. Направих тест на рамта с memtest86+(2 passes), както и на хард дисковете и всичко е наред.

Не товаря много компютъра, обикновено сините екрани се появяват, когато използвам chrome. От crash dump-овете виждам, че една от причините е видео драйвера . Затова си ъпдейтнах драйверите, но няма ефект.

Може ли да ми кажете от какво е проблема и какви тестове да направя допълнително?

Прикачвам някои от crash dump файловете.

Благодаря предварително :)

dump.txt

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напиши в адресното поле на Chrome 'about:flags', намери следните три настройки  

GPU accelerated compositing GPU Accelerated Canvas 2D Web page Prerendering
и забрани всички от тях. Рестартирай Chrome и виж как се държи машината.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ЕДИТ:

Изглежда проблемът не е само в Chrome. Пуснах HD видео в youtube - син екран, след това пуснах същото видео под firefox - първо Desktop Window Manager спря да работи и след 5-6 секунди - отново син екран, същата грешка. Ето "новата " грешка:

==================================================Dump File         : 081113-24585-01.dmpCrash Time        : 11.8.2013 г. 16:08:45 ч.Bug Check String  : DRIVER_CORRUPTED_EXPOOLBug Check Code    : 0x000000c5Parameter 1       : 0x00000003Parameter 2       : 0x00000002Parameter 3       : 0x00000000Parameter 4       : 0x83f657ffCaused By Driver  : NETIO.SYSCaused By Address : NETIO.SYS+29b29File Description  : Network I/O SubsystemProduct Name      : Microsoft® Windows® Operating SystemCompany           : Microsoft CorporationFile Version      : 6.1.7600.16569 (win7_gdr.100408-1504)Processor         : 32-bitCrash Address     : ntkrnlpa.exe+45cabStack Address 1   : ntkrnlpa.exe+1227ffStack Address 2   : ntkrnlpa.exe+1218aaStack Address 3   : NETIO.SYS+5424Computer Name     : Full Path         : C:WindowsMinidump081113-24585-01.dmpProcessors Count  : 2Major Version     : 15Minor Version     : 7600Dump File Size    : 131 072Dump File Time    : 11.8.2013 г. 16:09:45 ч.==================================================

Току-що, докато гледах видео, се появи отново. Ето детайли:

Dump File         : 081013-20670-01.dmpCrash Time        : 10.8.2013 г. 23:17:00 ч.Bug Check String  : SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLEDBug Check Code    : 0x1000007eParameter 1       : 0xc0000005Parameter 2       : 0x98b8cbb1Parameter 3       : 0x8f1db9e8Parameter 4       : 0x8f1db5c0Caused By Driver  : dxgmms1.sysCaused By Address : dxgmms1.sys+16bb1File Description  : DirectX Graphics MMSProduct Name      : Microsoft® Windows® Operating SystemCompany           : Microsoft CorporationFile Version      : 6.1.7600.16755 (win7_gdr.110202-1503)Processor         : 32-bitCrash Address     : dxgmms1.sys+16bb1Stack Address 1   : dxgmms1.sys+1a20cStack Address 2   : dxgmms1.sys+31850Stack Address 3   : dxgmms1.sys+32141Computer Name     : Full Path         : C:WindowsMinidump081013-20670-01.dmpProcessors Count  : 2Major Version     : 15Minor Version     : 7600Dump File Size    : 135 248

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Edit: Колега пускам нова тема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега, май щеше да е по-добре да пуснеш нова тема

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега, май щеше да е по-добре да пуснеш нова тема

Ок. Извинявам се!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от ken.s
      Докато сърфирам, независимо с кой от трите браузъра, ми излиза през неопределен интервал от време прозорец, на който пише за грешка, която не знам как да поправя или премахна. Качвам снимка  с надписа...  Моля за помощ. Благодаря предварително на всеки, който ще се отзове на молбата ми за помощ. Все още съм на XP.

• от Ndishev
      Здравейте съфорумници. Имам огромен проблем със отвратителния рутер на Виваком.
      Рутера трябва да е някакъв модел Huawei amartcom. Ще приложа снимка.
      Та едвам намерих как да влеза в настройките на рутера
      192.168.1.1 
      User - root
      Pass - vivaNETway
      И идва огромния проблем, че при въвеждане на потребителско име и парола за достъп към comnet просто не се получава. Трия DNS на виваком трия всички автоматични настройки и просто нета не тръгва.
      Не ми се вярва да не мога да подкарам друг интернет на рутер който е взет от виваком. Купих рутера втора употреба щот ми допадна но не знаех, че е толкова проблемен.
      Някой ако може да помогне.

• от kaily6
      Здравейте, лаптопът ми е НР 650, имам го от пет години, почти никакви проблеми, както ми инсталираха Уиндоуса, така и стои, веднъж драйвери преинсталирах и веднъж крак. Слаба ми е компютърната грамотност принципно.
      В последните дни даде на 3 пъти син екран. Намерих и инсталирах програма, тя ме насочи да преинсталирам драйвер, намерих го в сайта на НР и реших, че всичко е приключило. Обаче днес пак даде син екран.
      DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
      athw8.sys+1051ae  
      Qualcomm Atheros Extensible Wireless LAN device driver    
      Driver for Qualcomm Atheros CB42/CB43/MB42/MB43 Network Adapter
      Питам принципно, възможно ли е да не е от лаптопа, а от рутера? Който нещо е сдал багажа и свети там, дето не трябва да свети, а като извадя кабела от него, продължава да свети? Или какво може да е в лаптопа? Пускам снимка на dmp файловете.
      Смених дставчика, минах на Булсат преди месец и половина. В чужбина бях няколко месеца и ми направи впечатление, че на две места там компютърът ми не хващаше WiFi, а трябваше с кабел да работя. А тук си работи без проблем. 
      Рутерът е TP-Link, WR740N .

New Picture (9).bmp
    • от Xshg
      Когато го включа ми изписва
      Intel undi,pxe-2.1(build 003)
      Copyright (c) 1997-2000 intel corporation
      This product is covered by one or more of the following patents:us6,570,884,us6,115,776 and us6,327,625
      Realtek pcie gbe family controller series v2.61 (01/07/15)
      Pxe-e61 : media test failure , check cable
      Pxe-mof: exiting pxe rom. No boot device --insert boot disk and press any key

И не ме пуска да вляза в биос

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.