Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здрвайте. Искам да споделя за един странен проблем, който имам с машината си от край време. Откакто си смених кутията, уж с по-нова и по-добра, започнаха странни забивания, които дори и след две преинсталации с различни OS не се отрстраниха. Това естествено ме наведе на мисълта, че освен хардъерен проблем, няма какво да е друго. Обаче просто не мога да си обясня кое би могло да е причинината за ставащото. А ето го и самия проблем - Както си цъкам из нета, слушам музика, тегля или играя, без никаква причина в един момент, без значение колко време е била пусната машината или какво точно съм правил, компа просто си забива - мишката спира на екрана и пълен блок, докато не рестартна от копчето. И това го прави без абсолютно никакви видими причини, може да стои с часове пуснат без проблеми, а може и след 10 мин. от пускането да го направи това... Ето и повече подробности относно хардуерните промени преди това - Смених си кутията с по-скъпа и визуално издокарана (пълен боклук в последствие се оказа поради ред причини), взех си още 1 ТВ хард и добавих 4 GB рам (2х2+1х4 в момента). Не за пръв път разглабям и сглабям РС и всичко е свързано и направено както си му е реда. Понеже нямам много своб. време, заради работата ми, не ползвам по много часове машината, но проблема си е съвсем нов и очебиен и откровено се притеснявам за конфигурацията, заради многото рестарти. Тъй като глупавата кутия е голяма, но тясна и едва съм натикал трите харда вътре, защото няма място за SATA кабелите (не мога да я затворя нормално (има място само за харда ма не и за кабелите да го вържа -.-), та, намерих едни кабели с по къси "глави" и силно смачкани съм я затворил. Помислих си, че това може би е проблема, че губя данни заради лошо нагънатите кабели, но от няколко дена следя с HD Tune Pro смарт диагностиката за загуна на данни при трансфера или каквото да било, но няма нищо подобно поне черно на бяло. Друго, което си помислих е, че захранването може да се тормози с тези 3 харда и като цяло тежката конфигурация, но май и от това не е, защото смъкнах стария ATA хард и оставих само двата SATA - забиванията си останаха (а сега имам пак да вържа една камара кабели и да местя данни на него >.>). Машината работеше страхотно за възрастта си до преди тези ъпгрейти и съм озадачен от ставащото. Рамта са се еднакви като едната е двуслойна, а другите са двойка, и не вярвам там да има проблем. Следя температурите на видеото и процесора, старая се да не трупа нинакъв прах, при свалянето на АТА харда на ново му наредих кабелите за да съм сигурен, че са си добре сложени, но в крайна сметка проблема си остана...  Ако някой има идеи, ще се радвам да ги прочета, ако ли не, благодаря за отделеното внинание, а аз ще стискам зъби да не го изхвърля през прозореца и да събирам за PS4 - да спя на улицата заради него ;х... :

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На прима виста ми се струва, че може да е развалящ се твърд диск. Малко повече данни за машината - платформа (дъно, процесор), OS? Какво пише в Event Viewer (Start > Run > 'eventvwr')? Там има данни за повечето грешки, които се показват (или се случват без да се показват) и са показани с дата и време - ако компютърът пак замръзне така, може да се проследи за грешка по часа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На прима виста ми се струва, че може да е развалящ се твърд диск. Малко повече данни за машината - платформа (дъно, процесор), OS? Какво пише в Event Viewer (Start > Run > 'eventvwr')? Там има данни за повечето грешки, които се показват (или се случват без да се показват) и са показани с дата и време - ако компютърът пак замръзне така, може да се проследи за грешка по часа.

Дъно - http://www.asus.com/Motherboards/M4A87TDUSB3/ Процесор - AMD Phenom II X4 965

Видео - nVidia GeForce GTX460

Рам- Kingston 2x2 GB + 1x4 GB

Захранването е 500W na CoolerMaster, но какво точно беше не помня...

Диска, на който зашисвам OS е най-новия, който си взех наскоро - WD Blue 1 TB... дано не е в него проблема... Не ме плаши така =D От както излезе Win7 съм си твърдо само с нея OS (неоригинални) и с други не се занимавам. Сефте имам проблеми с конфигурацията от както я сглабях. Единствено с дисковете не ми върви, дори все още карам с един съсипан външен (1 TB, пълен), на който да си държа некви колекции, с които мога да се прежаля.

А за Event Viewer ще го видя при следващия freeze и ще кача скрийн.

P.S.: Между другото има нещо, което забравих да кажа - в началото замръзванията бяха различни, първи спичаше машината, след което иконата на мишката се бъгваше (жълта и замазана) и започваше да спича при различните натоварвания след този момент, след рестарт всичко е наред до следващото засичане. А сега направо си замръзва тотално (след новия преинстал) : Не звучи добре. Дано не е от харда, защото ми писна само с тях да се занимавам и харча трудно спестявани пари...

P.S.2: Ето от последния "гаф" (този път само фрийзна за 5-6 секунди) http://farm4.staticflickr.com/3767/9455914445_8a87bca75c_o.png http://farm6.staticflickr.com/5340/9458695200_ede858c6b4_o.png

P.S.3: Когато забие напълно, проблема не се отразява в eventvwr ... Историята се губи, както всичко си е работило нормално, допреди рестарта, а след него всичко по старо му. Така или иначе забиванията продължават, макар и по-нарядко. Благодаря на отделилите внимание да погледнат темата.

Редактирано от jdpalacha (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След диагностика от професионалисти резултатите бяха - Машината си работи идеално - Да пробвам да си сменя разклонитела. Е, смених го, но не точно това беше проблема, но все пак близко. Проблема беше, че съседите се скъсваха да правят ремонти и в този момент буквално са ми "спирали тока" с машините си... Както и да е, проблема се реши със спирането на ремонтите. И това било възможно, от къде да знае човек... При всички случаи май ще трябва да си взема UPS, и без това е полезна джаджа:Р Затварям темата. Cya.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едва ли е само от ремонта на комшиите.Първата грешка буквално ти казва,че нещо с видеото не е наред пробвай да преинсталираш драйвъра на видеото.Следващите обаче са по-интересни и грешките и предупрежденията ме навеждат на мисълта,че или ти си бърникал по-сървизите или джама който ползваш е "ПОДОБРЯВАН".Затова посети http://www.blackviper.com/ попрочети кой сървиз за какво е и кой може спокойно да спреш ,а кои сървизи не трябва да се пипат.

Успех

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм имал проблеми, откакто "съседите се спряха". Иначе - да, видях, че видеото правеше проблеми, защото се случи в този период и да се "рестартират драйверите". Тогава търсех нови драйвери, но съм с последните, а по-стари не съм търсил. А и сега подобни проблеми не ми прави, дори когато играя на игри от типа Saints Row 4. От сервиза казаха, че уж са го тествали на макс и 3 дена е работил напълно безпроблемно, като изключим, че процесора грее малко в повече (нищо ново за phenom-а, май), но все пак е в границите. А Windows-a си е пиратка (MSDN/TechNet ...), но поне аз не съм го базикал много (само неща, които си ги познавам). Ако Advanced SystemCare (нея ползвам от време на време) базика нещо при сканиранията - може, иначе си върви прилично, не съм имал проблеми с тяхните релийзи на Win-a. Ако ми направи проблем пак, ще пробвам да взема оригинален Win от един приятел, колкото да го тествам, без да го регистрирам и базикам въобще, а за видеото... дано му няма нищо, защото е извънгаранционно вече, а за драйверите зависи от nVidia какво ще пуснат. Предпоследните им драйвери нещо не бяха наред, а за новите нищо не пише, но няма да ме учуди пак да са проблемни. Много редове написах без нищо съществено;d Сори, за което. Сървизите са много да ги разучавам всичките, нямам време напоследък за това. Тези, които са активни при стартиране уж ги "познавам", защото ги базикам, но спрените не съм се занимавал с тях, защото не ми се набиват на очи, дано няма нещо необходимо измежду тях...

Благодаря, ако има нещо ще споделя в темата, но за сега всичко е точно. Поздрави:]

P.S.: Тази сутрин - fail, на два пъти заби без причина, че го направи и докато си дефрагментирах външния хард, което не ми харесва и дано не е повредило информацията на него... Като че ли ще изчакам да видя какво ще става с DDR4 паметите и ще последва ъпгрейт на машината (пълен), а текъщата конфигурация ще разпродам на парчета... Damn... Минавам на оригинален Windows с 30 дни тестов период, след което ако има проблеми, ще се "видим" пак обсъждайки евентуалната нова конфигурация... Damn again... ;x Cya:]

Редактирано от jdpalacha (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Машината работи перфектно от последния пост до сега. Не съм слагал оригинален Win, а само върнах старите драйвери на видеото - 314.22-desktop-win8-win7-winvista-64bit и всичко "спи". Странно или не май нещата бяха 2 в 1 - ток и видео драйвери. Не вярвам заради видео драйверите като се разбръмчаваха съседите да ми забиваше компщтъра... Така или иначе преди да върна старите драйвери пробвах и новата бета - рестартира ми се видеото веднъж и като сложих 314 и забравих за проблемите. Явно вече в трети поредни драйвери на nVidia се получават гафове и далеч не са поправени, както уж били отстранени в новите такива.

Съжалявам, че с този пост пак качвам темата "горе", но не искам да стои така незатворена, а и може да е от полза на някого:Р *Happy end*

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз искам малко информация>>

Ползвате ли външна USB памет? 

Всеки ли път се получава този ефект след преинсталация на ОС, и на колко дни от преинсталация се получава?

Редактирано от ST305 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами в самия пост съм описал ситуацията с подробности, уж, но да, имам външен харддиск, той си е в покой през почети цялото време, тъй като го ползвам само са складиране на информация. Ел. инсталацията не знам дали е много стабилна щом ми ги прави тези проблеми, но и вече не съм и убеден, че е имало проблем от нея въобще, тъй като съседите пак къртят и пробиват (този път на друг етаж) и проблеми нямам. Като си направя сметка как се получиха нещата, като нищо всичко може да е било и от драйверите. Не знам дали е възможно заради драйвери от смущения в напрежението да забива видеото и с него цялата машина, но сега със старите доказани драйвери всичко е наред. Това беше съвсем ново "изживяване" и не ми се беше случвало преди нещо подобно, проблемите с тока изглеждаха логични, защото за 3 дена при IT-тата компютъра е бил стабилен дори с "лошите" драйвери и подложен "на изтезания". Но пък и то забиването си беше съвсем на random принцип... За всеки случай, когато реша да правя ъпгрейт на машината ще вися как да заделя от бюджета за UPS :]

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам но УСБ памет ако ползваш при закл. състояние и я отвориш през съветника autorun.inf autorun exe ти качва на локалните дискове видове вируси който не се откриват на антивирусна програма и товари яко системата и трябва да се изтрият от всички дискове (партиции) според мен това да е причината но не споменаваш за флашки, че ползваш. Иначе за захранване и драйвери няма да имаш проблем не мисля, че е от това което изброи горе ^^ файловете се копират след изпълнение на ауторън.инф и ехе на флашката в C: D: E: F: до Z: до колко локални диска имаш (без флопи и оптично устройства), под формата на разширения *.ехе с объркани имена на самите файлове. Може да се открият в C:Windowssystem32 Или %WinDir%Prefetch само в *.pf на изпълнените програми. Файлове като например сложна комбинация от символи yzhbyvizbuyf.exe defwvfytfdewu.exe cefbvwqyugvfd.exe net.exe com.exe vbiegifwhfc.exe и много други варианти на сложно наимeнование. И дори преинсталация не помага а трябва изтриване на целия хард. Забиването може и да е  от самия хард ако е стар много.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Пешеходецът
      Здравейте !
      Искам да попитам за мнение относно качеството на дънните платки произведени от MSI. С какво биха привлекли  купувач в сравнение например с ASUS. Гледал съм класации на лаптопи от марката MSI  и общото мнение, че са на топ ниво, но не знам как стоят нещата с дънните платки.
    • от RoSS7
      Колеги, здравейте,
      ще съм ви много благодарен ако някой ми обясни по-подробно какво трябва да направя. Попаднах на две подобни теми, но не успях да постигна никакъв резултат. Синът ми използва компютъра за игри, но по 1-2 часа на ден и през останалото време аз съм на него. Проблемът ми е следния. Винтелатора на процесора е много шумен, понякога се изключва за няколко секунди и компютъра почти не се чува как работи, но след това перката се завърта отново и направо откачам. Използвам компютъра за писане на документи, които изобщо не натоварват процесора, понякога чета някакви статии в интернет и искам да разбера възможно ли е да изключвам перката на процесора за определено време, защото съм сигурен, че не го натоварвам. Четох в нета, че може да се направи при определени градуси да се пуска и когато не се натоварва да се изключва. Моят се изключва за няколко секунди и ако мога да увелича тези секунди или да го направя да се включва само когато е необходимо ще бъде страхотно. На снимката съм описал всички части на компютъра и ще съм ви безкрайно благодарен ако ми помогнете. Мисля, че имам достатъчно винтелатори и докато аз го ползвам може да мина и без охладителя на процесора, но ако греша, моля поправете ме, защото не съм на Ти с компютрите, но ако ми обясните какво да направя ще се справя с малко помощ от приятел

• от NGbg
      Здравейте на всички! 
      Както забелязвате цените на видеокартите се повишиха сериозно в сравнение с цените на миналата година по това време. Компютърът ми е доста слаб, но за сметка на това съм хъврлила доста пари по ремонти и т.н. Именно заради това съм решила да си купя части и да си сглобя чисто нов. Избрала съм си вече дъно, процесор, рам, захранване, хард диск, кутия и охлаждане, но... ВИДЕОКАРТА - НЕ! ( Само съм се ориентирала към GTX 1060 3gb ) Според вас предстои ли спад в цените на видеокартите и като цяло заслужава ли си да дам парите сега или след около година?
    • от vankata4
      Здравейте! 
       Чудя се дали е възможно да си ъпгрейдна телефона(gt-i9301i), примерно да му сложа по-яка камера или по-як говорител? 

• от asdfj
      Здравейте.На път съм да си закупя Samsung galaxy j5 ,интересува ме добър ли е като модел,батерията издържа ли ? Тъй като от известно време наблюдението ми е,че това е единствената марка която се е задържала на пазара.Имам Lenovo A536 и не съм доволен кой знае колко.Досега не съм имал Samsung и се интересувам дали си заслужава точно този модел.Благодаря!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.