Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

ssentissim4o

Проблем при стартиране

Препоръчан отговор

Закупих си конфигурация,която сглобих ,следвайки стъпките от упътването за инсталация на дънната платка и останалите компоненти,като и преди съм правил това.Конфигурацията е следната:

Case:Thermaltake VN900K1W2N Commander GS-II Black USB3

PSU: Thermaltake Litepower 600W

CPU: AMD FX-6300 /3.5G/X6/BOX AM3+

Ram:Kingston Hyper X PRedator DDR3 1866Mhz 2x4Gb

VC:Gigabyte GeForceGTX650 O.C. 2Gb gDDR5

HDD: WD 1Tb bluеseries 7200 64Mb cache

SB:Asrock Game Blaster

Проблемът е ,че при стартирането на системата ,няма видео сигнал,не се издава и звуков сигнал за каквато и да било недредност,лед индикаторите светят зелено, с изключение на ЦПУ лед,който свети непрекъснато червено,а и на Game Blaster-a също е в червено.Иначе вентилаторите на кутията,процесора и видеото си тръгват,но картина никаква.Идеи какъв може да е проблема?Погледнах проца,инсталиран си е на сокета,охладителя също,сложена е и термопаста,която си вървеше с процесора.Утре ще го водя на "доктор",ако не успея да отстраня проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Къде е тоя CPU лед бе човек ако говориш за червения на лицевия панел то той е за активността на диска.

Не си казал какво е дъното.

А допълнителното захранване на видеото включено ли е ? 

Прегледай темата от подписа ми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Къде е тоя CPU лед бе човек ако говориш за червения на лицевия панел то той е за активността на диска.

Не си казал какво е дъното.

А допълнителното захранване на видеото включено ли е ? 

Прегледай темата от подписа ми.

Оф,в бързината съм го изтървал.дъното е ASUS M5A99X EVO,а лед индикатора е на платката ,до сокета.Допълнителното захранване на видеото е включено,да.

Темата в случая не ми върши работа,тъй като е точно както упътването,което стриктно си следвах,просто някъде явно нещо съм объркал,но заради ЦПУ лед-а се чудя какво може да е пък от там....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оф,в бързината съм го изтървал.дъното е ASUS M5A99X EVO,а лед индикатора е на платката ,до сокета.Допълнителното захранване на видеото е включено,да.

Темата в случая не ми върши работа,тъй като е точно както упътването,което стриктно си следвах,просто някъде явно нещо съм объркал,но заради ЦПУ лед-а се чудя какво може да е пък от там....

В менуала не пише нищо за тоя лед а само че има такъв.

След като не дава бип код значи не минава чека на системата, а за да не минава нещо не е ок. 

Откачи всичко и остави само дъното и процесора е и захранването и спикъра и виж тогава какво ще даде като звуков сигнал. Трябва да пищи за липсваща памет. Ще пищи ако захранването на дъното и процесора са ок и самите те са ок и дъното разпознава процесора.

за да работи с този процесор дъното трябва да е с биос 1604 от октомври 2012 ако е с по стар и от това може да идва проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В менуала не пише нищо за тоя лед а само че има такъв.

След като не дава бип код значи не минава чека на системата, а за да не минава нещо не е ок. 

Откачи всичко и остави само дъното и процесора е и захранването и спикъра и виж тогава какво ще даде като звуков сигнал. Трябва да пищи за липсваща памет. Ще пищи ако захранването на дъното и процесора са ок и самите те са ок и дъното разпознава процесора.

И аз това гледах и рових за тоя индикатор и нищо,само че има такъв.Ще опитам ,както казваш,но ме съмнява да има ефект,ще го водя на ремонт,видяло се е то...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако без памет не пищи и си включил кабелите както трябва то тогава остава дъното и процесора да не се разбират.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.