Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

ToonStar

Помощ относно избор на захранване

Препоръчан отговор

Здравейте, утре си купувам компютър и специалистите от този форум ми помогнаха много през последните дни да избера какво точно ми трябва, бях се спрял на едно захранване(COOLER MASTER V700 Vanguard, 700W) но понеже то е доста скъпичко а, днес говорих с един пирятел който си пада разбирач по хардуер а и гледа доста ревюта на конфигурации и такива неща, та този ми каза по-добре да си взема най-евтиното захранване което ще ми държи компонентите защото това е частта която най лесно изгаря и ще ме е яд после че съм дал пари на вятъра, но аз понеже нищо не разбирам от захранвания реших да се обърна към вас. Та въпросът ми е дали е по-добре да си взема евтино захранване което да поддържа компонентите и да не ме е яд като изгори или по-скъпо и това по-скъпото има ли някаква защита срещу изгаряне или нещо такова за което си заслужава или поне по-малки ли са шансовете да изгори(т.е. има ли някакъв смисъл от по-скъпо) Благодаря предварително! Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А като изгори захранването и ти повлече дъното, процесора, харда.....Какво ще те посъветва твоят знаещ приятел?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А като изгори захранването и ти повлече дъното, процесора, харда.....Какво ще те посъветва твоят знаещ приятел?

Затова питам :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Затова питам :)

Не видя ли в горния ми пост отговора? ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не видя ли в горния ми пост отговора? ;)

Това ще го разбирам като взимай по-скъпото и не му мисли ?

:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването е сърцето на компютъра... То е това, което захранва с живителна енергия всеки един компонент... Всеки друг компонент в компютъра... Нали не искаш сърцето на компютъра ти да получи "инфаркт", защото си спестил 10-20 лв????? И това е един от малкото, по-скоро единственият компонент, който няма как да му се въздейства. Процесора ако е слаб, има начин да го клокнеш. Същото важи и за пропусквателната способност на RAM-та. Но Захранването няма запаметяващ чип. То е това, което имаш и няма начин с външни програми да му въздействаш или да го "препрограмираш". Да кажем "оувър клокнеш"... Това е от нещата за които плащаш и повече няма какво да направиш. Виж, процесора евентуално може да го подобриш след покупката, но захранването не... Та, има ли смисъл да се дават повече пари за захранване? Ами да! Това е един от най-важните и основни компоненти, които са сериозно пренебрегвани от общото мнение, но това е основен компонент и с него шега не бива. Особено с нашето енергоподаване, където има доста пикове и спадове на напрежението и горкото захранване е компонента в компютъра, който поема всичко това и трябва да се справя със всички тези проблеми... (Ако нямаш UPS де...) Аз ЛИЧНО никога не бих пестил от захранване... Поздрави и лека вечер!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако имаш дилема примерно да дадеш малко по-малко пари за захранване, а да вложиш в някой друг компонент може да минеш с по-евтино такова примерно: PSU SEASONIC SS-750AM BRONZE 

Обща стойност - 180.17 лв. с ДДС, но не да взимаш нещо посредствено!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

PSU CM SILENT PRO M2 620W едно добро решение!

Ако имаш дилема примерно да дадеш малко по-малко пари за захранване, а да вложиш в някой друг компонент може да минеш с по-евтино такова примерно: PSU SEASONIC SS-750AM BRONZE

Обща стойност - 180.17 лв. с ДДС, но не да взимаш нещо посредствено!

Хубаво захранване но ужасно шумно, особено под товар!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кое е по доброто от PSU CM SILENT PRO M2 620W и PSU SEASONIC SS-650AM BRONZE.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Silent Pro разбира се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наистина ли? Значи съм се прекарал утре ще се обадя на никем да ми променят конфигурацията щом е по доброто PSU CM SILENT PRO M2 620W и е с 5 години гаранция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наистина ли? Значи съм се прекарал утре ще се обадя на никем да ми променят конфигурацията щом е по доброто PSU CM SILENT PRO M2 620W и е с 5 години гаранция.

Червеничкото е доста силен аргумент....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То и обсъждания Сеасоник е с 5 год. гаранция та едва ли е аргумент. И двете са сертифицирани за Хасуел, полумодулни с бронзов сертификат. Разликата е че Сеасоника е малко по-шумен но за сметка на това е по-качествен. Аз ако давам толкова пари ще разгледам тестовете на това дето ми препоръчват. пс. veskostoev ако си търсил просто захранване наистина си се метнал. Виж аз съм от хората които не си изключват компютъра а ми е в стаята където спя. Демек имам причина да избера малко по-тихото захранване дори да не е толкова качествено колкото ми се иска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди 5 мин пратих мейла на Никем да ми го сменят с PSU CM SILENT PRO M2 620W  и паметта от Corsair DDR3 1600MHz 8GB 2x240 CL9 Vengeance Pro Silver на CORSAIR 2x4GB Vengeance Blue LP DDR3 1600Mhz 1.5V http://nikem-bg.net/cart/1136p1r48703p1rf.html и пак ме вкарахте в размисли.

I7 4770+ASUS GTX 580 direct cu2+ASUS B85-PLUS /B85/LGA1150  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Синята рам не е същата като бялата... и нямам предвид цвета. А сега кой ще познае каква е разликата и по-трудното защо е предимство? veskostoev като гледам дъното и процесора няма да има клок та няма особено значение коя рам ще вземеш ако ще оставаш с заводското охлаждане. Та дори и да решиш да го сменяш пак не е проблем просто избора е по-ограничен ако купиш памет с "гребенчета". пс. GTX 580 е от по-предишните модели и актуалната е 770. Може би вече я имаш понеже ми звучи странно сега да я купуваш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:no-no: Айде сега и за рам съм в неведение незнам утре като ми се обадят каква рам и захранване да им кажа или което те изберат.Помагайте.

Това е картата http://www.asus.com/Graphics_Cards/ENGTX580_DCII2DIS1536MD5/#overview взех я втора ръка за 350 лева с 1,5 г гаранция а охлаждането ми е http://www.noctua.at/main.php?show=productview&products_id=2&lng=en .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сеасоника от линка е отличен избор особено ако си със стара видеокарта от висок клас и актуален процесор като Хасуел. Хем е яко хем е сертифицирано. Към КМ и подобни лепенколепачи имам много сериозна алергия. Все пак конкретно Silent Pro M2 е добро захранване но бих го взел само на промоция с намалена цена. За паметта вече ти обясних. Взимаш бялата Корсарка ако ще сменяш охлаждането на процесора и ти се харчат пари. Едит: Сега като се замисля тая с гребенчетата е по-евтина с 2.58 лв. та едва ли си заслужава да я взимаш.

Определено нископрофилната.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно така. Ето това ми е препоръката - Цък. Видеото като гледам го дават 244W та и 650W модел ще свърши работа ако ти идват много.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ,Naruto ще взема това от последния ти пост.Утре ще  се разправям пак с Никем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно за тия пари имаш и други варианти като - Fractal Design Tesla R2. Интересно но в Никем са писали 500W - 171 лв. а 650W - 169 лв. та ходи ги разбери верни ли са цените или не.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти му разказа играта на момчето. Аз бих си взел по-тихия вариант захранване паметта на 1.35V.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте ами те вече са се обаждали и жена ми им е казала за Белия корсар а захранването е останало  на Сиисоник 650w.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.