Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

ToonStar

Въпроси относно рам памет(Geil/Corsair)

Препоръчан отговор

Здравейте, днес поръчах компютър и рамта която бях избрал се оказа неналична(CORSAIR 2X8GB Vengeance DDR3 1600MHz, CMZ16GX3M2A1600C10) затова реших да се обърна към вас за мнение, дали да си взема Geil със същите параметри и каква точно(Dragon/Evo Veloce/Evo Leggera) или да взема с 50 лв по-скъпата 2133 херцова на corsair, или пък си струва да чакам да доставят от тази ? Благодаря предварително! Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е... Егати и въпроса... Кажи какви са другите компоненти, кажи за какво ще се ползва компютъра. И след като кажеш и какъв е остатъчният бюджет "само за RAM-та", то тогава може да помислим... Поздрави и лека вече!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, днес поръчах компютър и рамта която бях избрал се оказа неналична(CORSAIR 2X8GB Vengeance DDR3 1600MHz, CMZ16GX3M2A1600C10) затова реших да се обърна към вас за мнение, дали да си взема Geil със същите параметри и каква точно(Dragon/Evo Veloce/Evo Leggera) или да взема с 50 лв по-скъпата 2133 херцова на corsair, или пък си струва да чакам да доставят от тази ? Благодаря предварително! Поздрави!

По-рано с теб днес мисля говорехме за охладител, та гледай за нископрофилна рам!

П.П. Междудругото не виждам смисъл от 16GB освен ако не работиш с програми за 3D! Препоръчвам ти тази, няма да сбъркаш:

CORSAIR 2x4GB Vengeance DDR3 1600Mhz 1.35V 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е... Егати и въпроса... Кажи какви са другите компоненти, кажи за какво ще се ползва компютъра. И след като кажеш и какъв е остатъчният бюджет "само за RAM-та", то тогава може да помислим... Поздрави и лека вече!

:D Извинявайте съвсем забравих да вмъкна компютъра :О (http://nikem-bg.net/cart/1000586p1r49339p1r49046p1r1004443p1r45247p1r49281p1r49151p1r49055p1r1003407p1r%20%3C%3C%3C%3C%3C%3C%20KONFIGURACIAp0r46459p1rf.html ) Само охладителя за процесора ще е друг а горница на тея пари които се получават там най много 50-60 лв може.

По-рано с теб днес мисля говорехме за охладител, та гледай за нископрофилна рам!

П.П. Междудругото не виждам смисъл от 16GB освен ако не работиш с програми за 3D! Препоръчвам ти тази, няма да сбъркаш:

CORSAIR 2x4GB Vengeance DDR3 1600Mhz 1.35V

Мерси! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Kingston 8GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM (по 2 в комплект) XMP

На страхотна цена и безплатна доставка!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че повече от 1600MHz няма нужда. Някой от компонентите ми се виждат завишени с по 100лв. Щом сте преценили така явно има причина. Не съм следял темата за конфигурацията. Като видя 2500 за компютър и пропускам. Ако може след като го купиш да кажеш отзивите си за кутията на FD която си избрал, защото мисля да си купувам същата. Много съм изчел за нея но все пак едно допълнително мнение не е излишно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Kingston 8GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM (по 2 в комплект) XMP   На страхотна цена и безплатна доставка!

Само отзивите от магазина да бяха ОК... Ама наречете ме и "динозавър", ама чух толкова лоши мнения за този магазин, че се отказах от дори безобидният си абонамент към тях...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само отзивите от магазина да бяха ОК... Ама наречете ме и "динозавър", ама чух толкова лоши мнения за този магазин, че се отказах от дори безобидният си абонамент към тях...

И аз четох доста лоши неща но бих рискувал за една рам от 75лв. Виж, ако беше монитора който си взех в emag беше 70лв по евтин като броя и безплатната доставка но предпочетох да го купя от друг online магазин. Видях колегата и другаде да я предлага от това което са написали разбирам, че става въпросс за 2x8Gb за 75лв. ? П.П. За първи път виждам да пише пожизнена гаранция. Вярно, че е синоним на доживотна но никога не съм виждал да употребяват тази дума.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз четох доста лоши неща но бих рискувал за една рам от 75лв. Виж, ако беше монитора който си взех в emag беше 70лв по евтин като броя и безплатната доставка но предпочетох да го купя от друг online магазин. Видях колегата и другаде да я предлага от това което са написали разбирам, че става въпросс за 2x8Gb за 75лв. ? П.П. За първи път виждам да пише пожизнена гаранция. Вярно, че е синоним на доживотна но никога не съм виждал да употребяват тази дума.

2 плочки по 4ГБ е тази рам!

И аз имам малко резерви към магазина , решил съм ако купувам от там ,стоките да не бъдат много скъпи!

За рамта мисля ,че си заслужава ,понеже аналогични модели от друг онлайн магазин с доставката излизат почети на двойна цена!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.