Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Препоръчан отговор

Здравейте на скоро си закупих тази видео карта - SAPPHIRE VAPOR-X HD7950 3GB GDDR5 OC with Boost и имам проблем нека да започнем...  :) 
В момента съм с  :rolleyes: 
CPU - Intel Core i7-3770K 3.50GHz
RAM - 16GB (2x8) 2133MHz
GPU - Nvidia GeForce GT 430 1GB128bit DDR3
Motherboard - ASROCK Z77 Extreme3
PSU - Corsair 600W Builder Series CX V2

Нямах никакви проблеми докато бях с тази конфигурация но днес си закупих SAPPHIRE VAPOR-X HD7950 3GB GDDR5 OC with Boost
Махам старата видео карта слагам новата от захранването свързвам PCI-E кабелите свързвам DVI кабела с монитора пускам компютъра видео картата почва да свети вентилаторите почват да се въртят но на монитора пише No Signal...
От сайта където купих видео картата казват че захранването е било достатъчно...Един дето уж разбира от компютри каза да сложа старата видео карта да и махна драйверите и да сложа тези на Sapphire направих го и отново нищо... Сега сложих нов хардиск и нищо отново..

давайте предложения и съвети че не знам какво да правя вече... :( 
(От сайта казаха да им пиша подробно за проблема аз им писах но още чакам отговор и понеже от този сайт съм си оправял доста проблеми реших да пусна една тема  :) )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дайте точен модел на монитора. Мисля, че може да е от кабела или неправилно инсталиран драйвер. Посочете версията на драйвера, да прегледам как е положението с нея, съответно ще се тества. Захранващият блок е достатъчен, няма място за притеснение. Поздрави! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дайте точен модел на монитора.

Мисля, че може да е от кабела или неправилно инсталиран драйвер. Посочете версията на драйвера, да прегледам как е положението с нея, съответно ще се тества. Захранващият блок е достатъчен, няма място за притеснение.

Поздрави! 

Така монитора ми е Acer G225HQV драйвери използвах от диска който си дойде с видео картата в кутията изтрих старите и нищо. След това изтрих и тези на Sapphire изтеглих от нета и отново нищо. Както казах идва един дето уж разбира от компютри и каза че си е свързано правилно.Така вече компютъра ми е чист сложих му новият хардиск който е празен сложих Windows 7 Home Premium x64 сложих видео картата и отново нищо а докато инсталирах Windows-а виждах през видеокартата на процесора или както се нарича която беше Intel HD нещо си която не мисля че е от голямо значение...Както казах видео картата си работи но когато свържа DVI кабела на монитора пише No Signal...Ако имаш нужда от повече информация или не съм обяснил точно това което искаше просто пиши  :( 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Порта на видеокартата е изгърмял/дефектен. Нали откачи монитора от изхода на дъното и го върза към видеокартата след инсталацията на Джама? Самият монитор както и кабелите явно са наред след като вади картина със вградената графика а липсата на драйвери не е проблем да извади такава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече е 6 сутринта а аз съм започнал да се занимавам с видеокартата  от 17:00 лол...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако имате възможност,опитайте с другите изходи на картата.Свържете ХДМИ кабел или каквото там намерите.Но мисля,че уважаемият naruto ви е отговорил вече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай другия вариант - Монтираш картата, но стартираш с вградената. Влизаш в Сейф мод с интернет. Чистиш старите драйвъри и инсталираш новите драйвъри за Ати. Рестартираш и влизаш в биос-а. Задаваш първо да тръгва от PCI-ex и рестартираш. Преместваш кабела от вътрешната на външната карта... Ако и така не тръгне, ресетни Биос-а и пак пробвай, възможност е и да пробваш на втория PCI-ex слот...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все си мисля, че се ползва преходника, от там идват и проблемите. В кутията имате HDMI кабел, свържете с него.  Другият вариант е, както казва pataran, reset на bios. Приятен ден и успех!  ПП: Почистете си слотовете. Щом до сега е системата е била само с вградена графика, може да има прах по тях и какво ли още не.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хора според мен е от захранването направих всичко и нищо не стана.. Нямам познат който да е с по силно... Вие какво ще кажете (btw и други хора ме съветват за захранването) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

категорично не е от захранването (освен ако то не е с много надути кондензатори)

http://www.techpowerup.com/reviews/Sapphire/HD_7950_Vapor-X/26.html

случвало ми се е карта да не тръгва (не тръгва компа) докато не смених картата с такава, която пали, така че да мога да ъпдейтна биос... след това тръгна и с новата карта. случвало ми се е и несъвместимост между дъно и карта, дори и с нов биос не става (картата си пали на други дъна, дъното си пали с други карти)... а го има и третия вариант - чисто нова дефектна видеокарта - (точно за карта не ми се е случвало, но с дъна много пъти...). на дъна с чипсет nvidia му се е случвало като почне да се прецаква чипсета - спира да бачка с картата, която си е бачкало 2 години и с други карти на същия производител (nvidia) също, но със ати-та работи (и там има модели с които обаче не пали) това се получава щото чипсета има доста lane-ве към pci-e слота и не всяка карта ползва всичките, а различните модели карти може да използват различни...

пробвай с последния биос

http://www.asrock.com/mb/Intel/Z77%20Extreme3/index.bg.asp?cat=Download&os=BIOS

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

категорично не е от захранването (освен ако то не е с много надути кондензатори)

http://www.techpowerup.com/reviews/Sapphire/HD_7950_Vapor-X/26.html

случвало ми се е карта да не тръгва (не тръгва компа) докато не смених картата с такава, която пали, така че да мога да ъпдейтна биос... след това тръгна и с новата карта. случвало ми се е и несъвместимост между дъно и карта, дори и с нов биос не става (картата си пали на други дъна, дъното си пали с други карти)... а го има и третия вариант - чисто нова дефектна видеокарта - (точно за карта не ми се е случвало, но с дъна много пъти...). на дъна с чипсет nvidia му се е случвало като почне да се прецаква чипсета - спира да бачка с картата, която си е бачкало 2 години и с други карти на същия производител (nvidia) също, но със ати-та работи (и там има модели с които обаче не пали) това се получава щото чипсета има доста lane-ве към pci-e слота и не всяка карта ползва всичките, а различните модели карти може да използват различни...

пробвай с последния биос

http://www.asrock.com/mb/Intel/Z77%20Extreme3/index.bg.asp?cat=Download&os=BIOS

Здравейте направих това което ми казахте и нищо отново седи на черен екран а иначе чувам че зарежда Windows Login Sound-а също и скайп...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

*BTW от както направих този update нямам звук на компютъра windows sound mixer-a или там както е не отчита никакъв звук дори когато пусна музика пак не показва че нещо работи преди когато нямаше драйвери поне показваше че се чува и когато ги инсталирах си се чуваше!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хора според мен е от захранването направих всичко и нищо не стана.. Нямам познат който да е с по силно... Вие какво ще кажете (btw и други хора ме съветват за захранването) 

Виж да не е изключена от биоса, защото и на двата ми компютъра трябва да се ръчка в биоса за да тръгне през pci-e а не през вградената. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж да не е изключена от биоса, защото и на двата ми компютъра трябва да се ръчка в биоса за да тръгне през pci-e а не през вградената. :)

Според мен всичко си е както трябва тези дни ще идва опитен човек който ще прецени какъв е проблемът! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Професора е най-близо до истината според мен. Несъвместимост на новата карта с дъното. Имал съм подобна ситуация и чак на 3-тия ъпдейт на BIOS-а в рамките на 2 месеца картата тръгна. Трябва да се пробва картата на друга машина, и ако работи там, остава да се чака точния ъпдейт на биоса. Това е големия проблем с новите компоненти, че известно време след излизането им имат подобни аномалии.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече всичко е наред откарах компютъра на човек който си знае работата и го направи. :) Благодаря на всички които се опитаха да ми помогнат!  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам за другите,но на мен ми е интересно какъв е бил проблема,ако може да споделиш ? :grimace: 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам за другите,но на мен ми е интересно какъв е бил проблема,ако може да споделиш ? :grimace: 

Неправилно монтирана карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Неправилно монтирана карта.

Пояснете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пояснете.

Неправилно поставяне в слота,неправилно свързване към захранването-предполагам.

onogondur,кои ние?!Още не съм се почнал,не че ми е рано,ама преди малко станах и карам още на кафета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

onogondur,кои ние?!Още не съм се почнал,не че ми е рано,ама преди малко станах и карам още на кафета.

Ползвам уважителна форма на обръщение.Придава известна доза аристократизъм на общуването,нали така?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Тошко2001
      Здравейте! Извинявам се, че публикувам тук, но не мога да намеря темата по математика. Имам следния проблем- равнобедрен трапец с основи 6см и 8см  и БЕДРО 5см му търсят лицето. А кажете ми аджаба колко му е височината и лицето, че ми взе здравето таз задача. Аз получавам 4 см височина и 28 см квадратни лице. Отговорите са дадени с корени
      а- 14V6 cm
      b- 28V6 cm
      в- 56V6 cm
      г - 7V26 cm
      д- 2V42 cm
    • от Xristis Games
      Конфигурация:
      Процесор - Intel Core i3 2120
      Дъно - Foxconn 2abf (Биос версия 7.16)
      Рам Памет - 4GB (2x2)
      Захранване - (500W)
      Windows 7 64 битов
      Модел на компютъра HP Pro 3300

Купих този компютър без видео карта. Онзи ден реших да сложа една видео карта и поръчах GT 740 от емаг. Сложих я на компютъра и го стартирах, обаче вместо да стартира стои на най-напред картината, която показва модела на дъно с версия на биос. Стои така 5-6 минути и после става на черен екран и почва да мига една малка чертичка в горен ляв ъгъл. Изключих компютъра и реших да сложа видео карта от познат модела е Palit GT 730 2GB сложих я и след 2 дена мъчене, настройки из биос реших да ъпдейтна биоса. Ъпдейтнах го и Видео картата GT 730 тръгна изтеглих драйвера и всичко беше ок. Върнах отново новата която купих GT 740 и отново стигаше само до екрана дето пише марка на биос и т.н. (Не ми дава да отвора ѝ биоса) Махнах видео картата пуснах биоса и видях нещо си на отдел Slots, изключих PCI Express Security нещо си и сложих видео картата след което компютъра стартира. Дойде време да изтегля драйвера и като изписа, че драйвера се е изтеглил както при всеки рестартираме компютрите и като се включи, стартира windowsа и гледам, че драйвера пак не се е изтеглил.
      Извинете за грешките (Ако има) написах го набързо и от телефона.

Написах цялата история с видео картата за да няма малоумни отговори. На какво може да се дължи това? 

• от Велико Русанов
      Здравейте банда.Имам проблем с усилвател Onkyo A-8015.Ползвам го от дълго време и съм доста доволен от работата понеже не ми е даваш дефекти но уви днес като го включих не пработи.....когато го включа в контакта и натисна Power бутона си светнат копчетата но преди се чуваше едно реле дето щтрака а сега не се чува и незнам какъв ми е проблема.Само да вмъкна че до посшвдното изключване на усилвателя всичко си беше ок просто сега като го включих се яви проблема(не се е чувал никакъв шум или изпукало нещо)просто релето не превключва.Та ако може да ми помогнете!!!БЛАГОДАРЯ :)
    • от loranst looa
      Здравейте, Честита Коледа на всички . Искам да отправя запитване този модел видео карта за лаптоп  Intel HD Graphics 4000 достатъчно мощна ли е , за де се играят актуални игри на нея на прилична резолюция  и също така можели ли да поддържа тежки програми  ?  Благодаря 

• от SStevenSS
      Здравейте на всички.Имам волан за компютъра.Преди време съм го купувал и не съм имал досега проблеми с него.Бачка без грешка.Докато днес ми направи сериозен проблем.Включвам го и всичко си е на 6 бачка си.Обаче по време на игра изведнъж се бъгяса и неможе да завива.Реснах си компа не става.Инсталирах наново драйверите му и пак не иска.Интересното е , че всички копчето по него си бачкат само където не иска да завива.Някой знае ли какво става.Благодаря ви.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.