Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

saint_jazz

Проблем с лаптоп

Препоръчан отговор

Здравейте

Имам един казус с лаптоп:

Лаптопа е изтърван и паднал странично където е имало USB донгъл за мишка, които направо е набит в лаптопа. След това е изваден и са го включели в друга USB букса и лаптопа е тръгнал. Моята задача беше да сменя тази разширителната платка - USB-то на лаптопа с идентична. Разглобих лаптопа подмених разширителната платка (междувременно го почистих и подмених термопастата и термолепенката), сглобих го, но след това лаптопа тръгна с много странна цветност - основно зелено и много лошо качество все едно са 256 цвята.  След това отново го отворих, проверих всички кабели и букси (всичко си беше наред), отново го сглобих и картината беше още по-лоша. След няколко рестарта започнаха да излизат само цветни премигващи линии. 

Подвързах външен монитор и там всичко си е наред, но на своя екран - не.

Някой има ли предположение какво може да е?

Също така имам един лаптоп с разбит екран. Та някой знае ли дали буксата за матрицата на лаптопите е една и съща и дали мога да подвържа единия екран на мястото на другия независимо че са различни модели, като при VGA изхода при който няма значение какъв ти е монитора?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само ще кажа, че си се захванал с тежка задача. Въобще не е трябвало да се занимаваш. Не се знае при падането и набиването, какво още се е повредило. Понеже нямаш възможност да тестваш хардуера поотделно, носите лаптопа на сервиз, да се локализира проблема и да се види дали си струва ремонта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само ще кажа, че си се захванал с тежка задача. Въобще не е трябвало да се занимаваш. Не се знае при падането и набиването, какво още се е повредило. Понеже нямаш възможност да тестваш хардуера поотделно, носите лаптопа на сервиз, да се локализира проблема и да се види дали си струва ремонта.

А по-въпроса за буксата за матрицата знаеш ли дали са съвместими за различните модели?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоя лаптоп може да има сериозна повреда на дънната платка от падането, която си е проличала, като си го разбутал малко. И не, матриците никак не е задължително да са съвместими, не случайно при купуването на матрица се търси от идентичен модел или съвместима.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А по-въпроса за буксата за матрицата знаеш ли дали са съвместими за различните модели?

Зависи какъв е модела. Понякога става, но в повечето случаи не. Щом на външен монитор работи добре, по вероятно е да е повредена самата матрица. Така или иначе в сервиз, най-добре ще локализират проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега разглобих лаптопа с разбитата матрица и както казаха всички не е задължително да са съвместими и така и стана. Тази букса е коренно различна. Имам още една възможност да пробвам с лаптопа на един познат които е същия модел, но не знам дали изобщо ще се съгласи на този вариант. Най-вероятно ще се ходи на сервиз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз обаче продължавам с въпросите - Ако буксите за матрицата са еднакви задължително ли е да поддържа различни матрици или просто се използва този интерфейс а по-крачетата се подават различни данни или напрежения в зависимост от модела?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз обаче продължавам с въпросите - Ако буксите за матрицата са еднакви задължително ли е да поддържа различни матрици или просто се използва този интерфейс а по-крачетата се подават различни данни или напрежения в зависимост от модела?

Конекторите между марките могат да бъдат различни, а отгоре на всичкото трябва и Firmware на екрана и параметрите записани в него да са съвместими. Някои лаптопи като IBM T60 направо си отказват да работят нормално с друг екран, дори и със същият конектор, ако не бъде предоставен съвместим Firmware на LCD-то. Да, не се заблуждавай - LCD-то не е само екран, ами има и контролна електроника.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.