Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте колеги. Наскоро (17.07) взех 3850 видео. И имам относно него няколко въпроса:
В Ide температурата на видеото е 46-49 градуса, като волтажа в това състояние е 1.014V. Вентилатора съм го набичил на 90% през цялото време да си върти. Под товар видето вдига 76-78 градуса (при Assassin's Creed Revelations). Та гледам по края на охлаждането има термопадове/термолепенки и смятам да сменя пастата. Та и тези лепенки ли трябва да ги сменя или може тях да не ги пипам? И ако трябва да ги сменявам какъв размер трябва да са (ако някой има тази карта и знае да подскаже)? Ето видеото:
Публикувано изображение

Също така, за да не правя отделна тема:
За поток в кутията съм сложил отпред един 120мм вент (вкарва), отзад на кутията един 80мм да изкарава въздух, и този от захранването (от подписа) също май изкарва въздуха. Та така добре ли са вентилаторите или да сложа и този 80-ката да вкарва въздух, а само от захранването да изкарва?

Това е кутията:

Публикувано изображение

Извинявам се че е само тази снимка на кутията, но е пълно дърво струваща не повече от 13 лева НОВА... :D

Редактирано от Just Human.. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Термолепенките може да не ги сменяш! По въпроса за кутията аз не виждам как си сложил отпред 120ка, при положение че дупките са за 80ка! Моята препоръка е да си сложиш отзад 2x80 да дърпат топлия въздух, за да не товариш захранването!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Термолепенките може да не ги сменяш! По въпроса за кутията аз не виждам как си сложил отпред 120ка, при положение че дупките са за 80ка! Моята препоръка е да си сложиш отзад 2x80 да дърпат топлия въздух, за да не товариш захранването!

Хм то и аз първоначално се опитах да сложа 80тка, но беше малка и за това взех един 120 и стана макар от горната страна да съм сложил един химикал за подпирачка и така вентилатора е стабилен и не мърда :) Благодаря за бързия отговор. След малко ще сменя пастата и ще кажа резултатите. Както и ще сложа още една 80ка

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слагай паста само на чипа а лепенките както каза колегата , нека да си останат . Моята е с такова охлаждане 

но не съм постигал такива температури  :no-no: като вента си е по подразбиране , ако не се лъже 30% ли беше  :(  не съм при компютъра за да ти кажа .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново. На картата направо и направих основно почистване (свалих дори и пластмасата червената). И се оказа, че там се бяха запушили пистите за въздушния поток с 2-3мм дебел слой прах. Махнах прахта смених пастата и вече в покой е на 40-42 градуса. Добавих и втори вентилатор от зад и вече са 2 :)
Публикувано изображение

Като процесора съм го клокнал до 2.4гхз :)

Под товар на 100% видеото работи на 62, което мисля, че е добре като се има в предвид, че в стаята е над 26 градуса :D

Редактирано от Just Human.. (преглед на промените)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.