Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Just Human..

Смяна на термопаста на HD3850

Препоръчан отговор

Здравейте колеги. Наскоро (17.07) взех 3850 видео. И имам относно него няколко въпроса:
В Ide температурата на видеото е 46-49 градуса, като волтажа в това състояние е 1.014V. Вентилатора съм го набичил на 90% през цялото време да си върти. Под товар видето вдига 76-78 градуса (при Assassin's Creed Revelations). Та гледам по края на охлаждането има термопадове/термолепенки и смятам да сменя пастата. Та и тези лепенки ли трябва да ги сменя или може тях да не ги пипам? И ако трябва да ги сменявам какъв размер трябва да са (ако някой има тази карта и знае да подскаже)? Ето видеото:
Публикувано изображение

Също така, за да не правя отделна тема:
За поток в кутията съм сложил отпред един 120мм вент (вкарва), отзад на кутията един 80мм да изкарава въздух, и този от захранването (от подписа) също май изкарва въздуха. Та така добре ли са вентилаторите или да сложа и този 80-ката да вкарва въздух, а само от захранването да изкарва?

Това е кутията:

Публикувано изображение

Извинявам се че е само тази снимка на кутията, но е пълно дърво струваща не повече от 13 лева НОВА... :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Термолепенките може да не ги сменяш! По въпроса за кутията аз не виждам как си сложил отпред 120ка, при положение че дупките са за 80ка! Моята препоръка е да си сложиш отзад 2x80 да дърпат топлия въздух, за да не товариш захранването!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Термолепенките може да не ги сменяш! По въпроса за кутията аз не виждам как си сложил отпред 120ка, при положение че дупките са за 80ка! Моята препоръка е да си сложиш отзад 2x80 да дърпат топлия въздух, за да не товариш захранването!

Хм то и аз първоначално се опитах да сложа 80тка, но беше малка и за това взех един 120 и стана макар от горната страна да съм сложил един химикал за подпирачка и така вентилатора е стабилен и не мърда :) Благодаря за бързия отговор. След малко ще сменя пастата и ще кажа резултатите. Както и ще сложа още една 80ка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слагай паста само на чипа а лепенките както каза колегата , нека да си останат . Моята е с такова охлаждане 

но не съм постигал такива температури  :no-no: като вента си е по подразбиране , ако не се лъже 30% ли беше  :(  не съм при компютъра за да ти кажа .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново. На картата направо и направих основно почистване (свалих дори и пластмасата червената). И се оказа, че там се бяха запушили пистите за въздушния поток с 2-3мм дебел слой прах. Махнах прахта смених пастата и вече в покой е на 40-42 градуса. Добавих и втори вентилатор от зад и вече са 2 :)
Публикувано изображение

Като процесора съм го клокнал до 2.4гхз :)

Под товар на 100% видеото работи на 62, което мисля, че е добре като се има в предвид, че в стаята е над 26 градуса :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.