Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Сегашния ми компютър е от 2006 г. и все още си работи, но ми се иска нещо по ново и по бързо. Искам да помоля за помощ за някоя конфигурация в която да се включат и някой от старите елементи тъй като си работят. Препоръчителната сума за новите части е 300- 500лв. Сегашния ми комп. е :

ПРОЦЕСОР   Pentium D 805, 2666 MHz (20 x 133) ДЪНО       945GZ Micro 775 SE Ver. 6.x ВИДЕО КАРТА   NVIDIA GeForce 7100 GS  (512 MB) HDD           (250 GB, 7200 RPM, SATA-II)

Благодаря ви предварително.

П.С. Ако питате дали ще се играят игри - естествено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами освен кутията ако е добра - другото е неизползваемо . Продай старите части и ще добавиш некой лев .

И предварително да се застраховам - едва дали тоя хард вече е кадърен . Не си заслужава да слагаш стар разтропан хард на нова машина :D

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като ползвате стария хард диск и кутия. По-късно добавяте още 1 плочка рам 4gb за Dual Channel :)
BB код:
ASUS F2A55-M LK2 PLUS /FM2
PSU CM GX 450W APFC
AMD A10-5700 X4/3.4G/FM2/BOX
4GB DDR3 1600 KINGSTON HYPERX

Обща стойност - 469.57 лв. с ДДС

Линк:
http://nikem-bg.net/cart/48189p1r44260p1r48262p1r43857p1rf.html

ПП: Разликата със старата конфигурация ще е просто огромна :)

@jonov приятелю. Не залъгвай човека! :nono::D
Харда и кутията стават за ползване! С вграденото видео няма да има какво да грее толкова та кутията да е проблем. А харда е 250GB Sata2 така че и той ще се ползва. И да добавя още нещо:
При смяна на платформата задължително се преинсталира уиндоуса :)

Редактирано от Just Human.. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 505.11 лв. с ДДС
Използваш стария хард диск и кутия, докато се опаричиш за нови.
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 505.11 лв. с ДДС
Използваш стария хард диск и кутия, докато се опаричиш за нови.

Това изобщо не си заслужава... Че и по-скъпо

http://www.cpu-world.com/Compare/245/AMD_A10-Series_A10-5700_vs_Intel_Pentium_Dual-Core_G2020.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това изобщо не си заслужава... Че и по-скъпо

http://www.cpu-world.com/Compare/245/AMD_A10-Series_A10-5700_vs_Intel_Pentium_Dual-Core_G2020.html

Вместо да ми даваш акъл, вземи предложи нещо. Дал съм предложение, което смятам за добро. 7750 e по-добра от вградената в процесора hd 7660D. А и с това дъно ще има добри опции за ъпгрейд. Все пак автора си решава, който досега го няма никакъв. 

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При смяна на платформата задължително се преинсталира уиндоуса :)

Малко в страни от темата, но преинсталацията НЕ е задължителна ! Добре е да се преинсталира, но не и задължително.

Аз също съм привърженик на чистата инсталация, която е за предпочитане, и също я препоръчвам. На домашната ми машина ме домързя да преинсталирам след смяна на дъно, процесор, памет, видео (от 775 на 1150 сокет) и вече повече от месец си работи само с добавяне на драйверите. ;)

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно предложение за 545лв. , парите са над бюджета, но процесора и видео картата ще ти предложат комфортна игра в по-ниските резолюции!

ASUS P8H61-M LX3 PLUS /1155

I3-3210 3.2GHZ/3MB/LGA1155/BOX

4GB DDR3 1333 SILICON POWER

GIGABYTE GV-R777OC-1GD

NJOY 450RGE 450W Active PFC

Когато поръчваш частите от никем , искай да ти сложат най-новия биос!

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.