Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, трябва ми нещо като ултрабук, но без Windows и без touch дисплей. С издръжлива батерия и сравнително леко. 

Искам ако е възможно да има следното:

14-15,6" матов дисплей, макс Full HD (тоест може и HD) резолюция (макс. не мин., че гледам от Dell са пуснали няква изгъзица с 3??? x 2??? резолюция което е повече от безсмислено и само ще хаби батерията).

Haswell процесор

SSD 250GB+ RAM 8GB+

клавиатура с подсветка HDMI USB 3.0 батерия по възможност да издържа 6 часа или повече.

Ако има и алуминиево шаси мога да дам още 100-200 лв.

Държа да няма:

DVD записващо устройство ОС (тоест без Windows, не е проблем ако има Linux/Dos) HDD  

Не е задължително да го има в България. Великобритания, Германия и въобще целия ЕС е ОК.

Редактирано от EquilibriУМ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това  е за тебе Asus N56VB-S4041D . На пазара дали има и 5  модела лаптопи  които да  работят повече от 3 часа  с 8 клетъчни батерии ти искаш  да бичиш  по 7 часа :) Разцъкай из нета и виж  колко е средната издръжливост  на батерия в тоя ценови клас  и тогава пускай теми . Само SSD-то дето го искаш е 350 лева !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това  е за тебе Asus N56VB-S4041D . На пазара дали има и 5  модела лаптопи  които да  работят повече от 3 часа  с 8 клетъчни батерии ти искаш  да бичиш  по 7 часа :) Разцъкай из нета и виж  колко е средната издръжливост  на батерия в тоя ценови клас  и тогава пускай теми . Само SSD-то дето го искаш е 350 лева !

За това споменах - "нещо като ултрабук", които издържат 6,7,8 часа на батерия. Новия Macbook Air също му дават 8 часа. Не ми трябва външна видио карта, не ми трябва и най-мощния процесор. Със по-икономичен Haswell процесор и SSD не виждам, защо да е невъзможно. Което не означава, че има де! Друг е въпроса, че още няма много модели с Haswell процесор, като че ли.

Иначе лаптопа, който си ми предложил не е лош. Ако има вариант да си занеса SSDто да ми го монтират те и така да си запазя гаранцията, може и да се замисля.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

може да погледнеш и този  HP Envy SpectreXT Pro. Не е лош 13 инча с потсветка и държи до 8 часа според производителя. Фабрично е  с 128GB SSD.

Има и модел на Ейсър  който има 90% от нещата без потсветката

http://www.laptop.bg/laptops-acer-Aspire_V5_572G-acer_aspire_v5572g_NX_MAKEX_008_SSD256

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има и модел на Ейсър  който има 90% от нещата без потсветката

http://www.laptop.bg/laptops-acer-Aspire_V5_572G-acer_aspire_v5572g_NX_MAKEX_008_SSD256

Сега забелязах, че си писал... Благодаря за предложението май ще е Acer-a, в крайна сметка.

Чудя се заслужават ли си тези +200 лв. за този. Ако виждам добре май разликата е само в процесора. Какво мислиш?

btw Малко ме дразнят от Acer, че се стискат за няколко цента и не предлагат само USB 3.0(1x USB 3.0, 2x USB 2.0) за разлика от Dell примерно, но както и да е. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Имам подобен модел на спомената фирма. Тъчпадът е отвратителен. Няма ясна граница между бутоните и много трудно се управлява курсора на мишката. Решението е подключване на мишка.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да дадеш толкова пари  за разлика само в процесора  май не си струва да ти кажа.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам подобен модел на спомената фирма. Тъчпадът е отвратителен. Няма ясна граница между бутоните и много трудно се управлява курсора на мишката. Решението е подключване на мишка.

Да, и аз имам подобни наблюдения, а и по принцип не съм фен на тъчпада и си ползвам мишка.

Да дадеш толкова пари  за разлика само в процесора  май не си струва да ти кажа.

И аз съм на това мнение. Щом наистина разликата е само в процесора, а и процесора не ми е приоритет - няма смисъл.

Благодаря!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.