Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

EquilibriУМ

Лаптоп до 2000 лв. НЯМА да се ползва за игри

Препоръчан отговор

Здравейте, трябва ми нещо като ултрабук, но без Windows и без touch дисплей. С издръжлива батерия и сравнително леко. 

Искам ако е възможно да има следното:

14-15,6" матов дисплей, макс Full HD (тоест може и HD) резолюция (макс. не мин., че гледам от Dell са пуснали няква изгъзица с 3??? x 2??? резолюция което е повече от безсмислено и само ще хаби батерията).

Haswell процесор

SSD 250GB+ RAM 8GB+

клавиатура с подсветка HDMI USB 3.0 батерия по възможност да издържа 6 часа или повече.

Ако има и алуминиево шаси мога да дам още 100-200 лв.

Държа да няма:

DVD записващо устройство ОС (тоест без Windows, не е проблем ако има Linux/Dos) HDD  

Не е задължително да го има в България. Великобритания, Германия и въобще целия ЕС е ОК.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много изисквания за малък бюджет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това  е за тебе Asus N56VB-S4041D . На пазара дали има и 5  модела лаптопи  които да  работят повече от 3 часа  с 8 клетъчни батерии ти искаш  да бичиш  по 7 часа :) Разцъкай из нета и виж  колко е средната издръжливост  на батерия в тоя ценови клас  и тогава пускай теми . Само SSD-то дето го искаш е 350 лева !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това  е за тебе Asus N56VB-S4041D . На пазара дали има и 5  модела лаптопи  които да  работят повече от 3 часа  с 8 клетъчни батерии ти искаш  да бичиш  по 7 часа :) Разцъкай из нета и виж  колко е средната издръжливост  на батерия в тоя ценови клас  и тогава пускай теми . Само SSD-то дето го искаш е 350 лева !

За това споменах - "нещо като ултрабук", които издържат 6,7,8 часа на батерия. Новия Macbook Air също му дават 8 часа. Не ми трябва външна видио карта, не ми трябва и най-мощния процесор. Със по-икономичен Haswell процесор и SSD не виждам, защо да е невъзможно. Което не означава, че има де! Друг е въпроса, че още няма много модели с Haswell процесор, като че ли.

Иначе лаптопа, който си ми предложил не е лош. Ако има вариант да си занеса SSDто да ми го монтират те и така да си запазя гаранцията, може и да се замисля.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

може да погледнеш и този  HP Envy SpectreXT Pro. Не е лош 13 инча с потсветка и държи до 8 часа според производителя. Фабрично е  с 128GB SSD.

Има и модел на Ейсър  който има 90% от нещата без потсветката

http://www.laptop.bg/laptops-acer-Aspire_V5_572G-acer_aspire_v5572g_NX_MAKEX_008_SSD256

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има и модел на Ейсър  който има 90% от нещата без потсветката

http://www.laptop.bg/laptops-acer-Aspire_V5_572G-acer_aspire_v5572g_NX_MAKEX_008_SSD256

Сега забелязах, че си писал... Благодаря за предложението май ще е Acer-a, в крайна сметка.

Чудя се заслужават ли си тези +200 лв. за този. Ако виждам добре май разликата е само в процесора. Какво мислиш?

btw Малко ме дразнят от Acer, че се стискат за няколко цента и не предлагат само USB 3.0(1x USB 3.0, 2x USB 2.0) за разлика от Dell примерно, но както и да е. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Имам подобен модел на спомената фирма. Тъчпадът е отвратителен. Няма ясна граница между бутоните и много трудно се управлява курсора на мишката. Решението е подключване на мишка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да дадеш толкова пари  за разлика само в процесора  май не си струва да ти кажа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам подобен модел на спомената фирма. Тъчпадът е отвратителен. Няма ясна граница между бутоните и много трудно се управлява курсора на мишката. Решението е подключване на мишка.

Да, и аз имам подобни наблюдения, а и по принцип не съм фен на тъчпада и си ползвам мишка.

Да дадеш толкова пари  за разлика само в процесора  май не си струва да ти кажа.

И аз съм на това мнение. Щом наистина разликата е само в процесора, а и процесора не ми е приоритет - няма смисъл.

Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.