Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

invinoveritas

Мобилен интернет

Препоръчан отговор

Здравейте,ползвам мобилен интернет ( мога ли да го ползвам едновременно на два лаптопа???) и искам да превърна единият от двата лаптопа в рутер.Единият лаптоп е с ОС Windows XP а другият е с ОС Windows 8. Трябва ли някаква програма да се инсталира??? Благодаря Ви предварително...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш да споделиш нета така, като искаш. Не са ти необходими допълнителни програми. Остава да кажеш на коя ОС система ще правиш нещата, за да дадем по точни насоки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,ползвам мобилен интернет ( мога ли да го ползвам едновременно на два лаптопа???) и искам да превърна единият от двата лаптопа в рутер.Единият лаптоп е с ОС Windows XP а другият е с ОС Windows 8. Трябва ли някаква програма да се инсталира??? Благодаря Ви предварително...

На село съм в отпуск и с една флашка.(мобилният интернет).-Видях тази програма-

Connectify 3.6.0.24540

На село съм в отпуск и с една флашка.(мобилният интернет).-Видях тази програма-

Connectify 3.6.0.24540

Предпочитам да го използвам на ОС-Windows XP.

Можеш да споделиш нета така, като искаш. Не са ти необходими допълнителни програми. Остава да кажеш на коя ОС система ще правиш нещата, за да дадем по точни насоки.

Мобилният интернет е на Windows XP .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво мислите да си купите маршрутизатор за 3G?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Маршрутизатор???-на съм на ти с компютрите,затова искам със един мобилен интернет да ползвам и двата лаптопа.Мобилният интернет е на  лаптопа с ОС-Windows XP

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Маршрутизатор???-на съм на ти с компютрите,затова искам със един мобилен интернет да ползвам и двата лаптопа.Мобилният интернет е на  лаптопа с ОС-Windows XP

маршрутизатор=рутер

Това ще ви помогне да ползвате интернет достъпа на повече от едно устройство

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

маршрутизатор=рутер

Това ще ви помогне да ползвате интернет достъпа на повече от едно устройство

http://www.kaldata.com/articles.php?action=show&showarticle=102

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
...Предпочитам да го използвам на ОС-Windows XP.

ЦЪК

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, с малко вметване че за да имате интернет на втората машина първата трябва да е пусната и свързана към интернет

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Маршутизатора има ли USB-входове-изходи за да поставя мобилният интернет в него???  Предложете модел....

Маршутизатора има ли USB-входове-изходи за да поставя мобилният интернет в него???  Предложете модел....

http://www.jmt.bg/%D0%B1%D0%B5%D0%B7%D0%B6%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B8-%D1%83%D1%81%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%B9%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B0-cID=690/tp-link-tl-mr3420-3g375g-wireless-n-router-wusb-port-pID=11705/

http://www.jmt.bg/%D0%B1%D0%B5%D0%B7%D0%B6%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B8-%D1%83%D1%81%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%B9%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B0-cID=690/tp-link-tl-mr3420-3g375g-wireless-n-router-wusb-port-pID=11705/

С този рутер може и на язовир да се ходи!!!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш да споделиш връзката от модема към LAN/WLAN на лаптопа и после да свържеш другия с мрежови кабел или Ad-Hoc мрежа, но това има толкова много неизвестни, a Windows ICS(Internet Connection Sharing) може да бъде толкова проблемен, че в яда си премахнах клиентската версия на Windows и бях плеснал на сървъра Windows2003. Както си работи връзката, така изскачат неопределени проблеми. Конфигурацията е възможна, но с Windows и то клиентски версии си е жив трън в седалищните части. По-добре избери друго решение, за да не си скубеш косата на главата и да не ти побелее от ядове, докато се чудиш как всичко уж е настроено, но не работи хич. п.п Специално на WindowsXP му е проблемен Internet Connection Sharing-а вграден, търси решение на трети страни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

само ако споделиш нета само, друг начин не виждам. иначе мобилният интернет е много яка идея

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

само ако споделиш нета само, друг начин не виждам. иначе мобилният интернет е много яка идея

Ще се ползва само за чат-facebook,и от време на време Skype. Иначе в Самоков съм с рутер и 3-ма абонати делим нета с мой рутер 24/7-и таксата ми е 5.00лв./мес.

Затова съм решил така.

Не можах да се справя и с маршутизатора-купих го но неможах да споделя нета с другият комп.,затова се абонирах с мобилен оператор за друга флашка с  мобилен интернет!!!!!!!!!!!!!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще се ползва само за чат-facebook,и от време на време Skype. Иначе в Самоков съм с рутер и 3-ма абонати делим нета с мой рутер 24/7-и таксата ми е 5.00лв./мес.

Затова съм решил така.

Не можах да се справя и с маршутизатора-купих го но неможах да споделя нета с другият комп.,затова се абонирах с мобилен оператор за друга флашка с  мобилен интернет!!!!!!!!!!!!!!!

Аз така и не разбрах какво искаш и целиш. До колкото четох от първите ти постове си временно някъде на почивка (село) и имаш един модем-мобилен интернет и искаш докато си там да си ползваш този нет на два лаптопа едновременно. Ако правилно съм те разбрал не знам за какво са ти маршрутизатори за временно ползване или куп други сложности, както и нов абонамент към някой оператор, който явно вече си сключил?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз така и не разбрах какво искаш и целиш. До колкото четох от първите ти постове си временно някъде на почивка (село) и имаш един модем-мобилен интернет и искаш докато си там да си ползваш този нет на два лаптопа едновременно. Ако правилно съм те разбрал не знам за какво са ти маршрутизатори за временно ползване или куп други сложности, както и нов абонамент към някой оператор, който явно вече си сключил?

До колкото четох от първите ти постове си временно някъде на почивка (село) и имаш един модем-мобилен интернет и искаш докато си там да си ползваш този нет на два лаптопа едновременно.

Да,исках да ползвам единият лаптоп като рутер,но не успях да го настроя(не можах да си споделя нета с другият лаптоп).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да,исках да ползвам единият лаптоп като рутер,но не успях да го настроя(не можах да си споделя нета с другият лаптоп).

А линка, който да дадох в този пост разгледа ли го? С кое не се справи точно? То всъщност вече няма значение, ти така или иначе си взел допълнителен модем, който в случая обаче не ти е бил необходим :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

май гледах някъде приложение за подобно нещо, но беше от телефон към лаптоп, не обратното. мобилният интернет е много хубаво нещо

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

май гледах някъде приложение за подобно нещо, но беше от телефон към лаптоп, не обратното. мобилният интернет е много хубаво нещо

Tethering ли имаш предвид? А бе за какво ще се занимаваш с това - вземи си флашка към мтел и приключваш драмата. нета е много добър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човече, мани споделения нет. вземи си флашка за мобилен интернет от мтел и ще си решиш проблема окончателно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.