Премини към съдържанието
Fifa

500 лв награда за всеки, издал корумпиран чиновник

Препоръчан отговор

500 лв. ще получи всеки българин, който издаде корумпиран чиновник. Това се предвижда в пилотния проект "Антикорупционни практики". Проектът е на британска неправителствена организация, който се реализира в момента на територията на община Лесичово, Пазарджишко, съобщи Дарик радио вчера. Сигналът за корупцията трябва, разбира се, да се окаже действителен, обяснили от Британския съвет. Те са инициатори на проекта, по който са отпуснати 25 000 евро.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ги дават въз основа на видеоматериал още утре взимам камерата и си пълня джоба със по 5-10 лева и тръгвам да докажа колко хора ще ми направят дребни услуги.Ако се развият нещата може и работата да напусна :angry:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ако ги дават въз основа на видеоматериал още утре взимам камерата и си пълня джоба със по 5-10 лева и тръгвам да докажа колко хора ще ми направят дребни услуги.Ако се развият нещата може и работата да напусна :angry:

<{POST_SNAPBACK}>

дали това ще помогне да се махне корупцията в България незнам

@dragozow и ако ти провърви

може ядосани чиновници да те следят ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А може и бомба да ти гръмне пред вратата sad.gif

<{POST_SNAPBACK}>

сега като гръмна бомба пред вратата на Журналиста

и сега всички за това говорат и се страхуват ....

не ми се верва чак до бомби да се стига ....

а и то нема смисъл да се спори за държавата и всичко в нея ...... -> плачебно ..не се знае дали ще се оправи некога .... ( но аз винаго съм оптимист ..каквото и да става .... Ще Се Оправи )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

<{POST_SNAPBACK}>

А нали знаеш, че по закон наказуеми са и страната, която дава и взима подкупа ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава трябва да се промени закона защото надали на мястото на подкупа ще присъства случаен човек да снима и нещата се обезмислят.Всъщност това е работа на полицията и прокуратурата ама те пак спят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много хубаво звучи, но ако се позамисли човек задълбочено - май не е нищо кой знае какво по ред причини. Пък и като го издадеш тоя чиновник, трябва да е с доказателства, а не просто така. Каква е разликата, че ако осъдиш някой този път ще получиш и възнаграждение, но това не прави доказателството по-лесно.

<{POST_SNAPBACK}>

ПЪРВО ОТИДИ ПРИ ЛИЧНИТЕ ЛЕКАРИ ДА ВЗЕМАШ УЧЕНИЧЕСКИ БЕЛЕЖКИ. КАТО ОБИКОЛИШ ПОЛОВИНАТА СТРАНА ВИЖ СИ СТАНАЛ ПО-БОГАТ И ОТ РОМАН АБРАМОВИЧ! biggrin.gifcool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Именно защото даваш доказателство (видео),пък те не го приемат.Получава се един порочен кръг от който няма излизане.Всичко това ме кара да мисля че умишлено е направено така,тоест държавата толерира корупцията пък тия гръмки обещания са за пред господата от Брюксел.Да ама те не пасат трева и правят забележки които са доста основателни.То затова сме на тоя хал де,хората ни се смеят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Именно защото даваш доказателство (видео),пък те не го приемат.Получава се един порочен кръг от който няма излизане.Всичко това ме кара да мисля че умишлено е направено така,тоест държавата толерира корупцията пък тия гръмки обещания са за пред господата от Брюксел.Да ама те не пасат трева и правят забележки които са доста основателни.То затова сме на тоя хал де,хората ни се смеят.

<{POST_SNAPBACK}>

Те хората оправиха себе си, че сага дойдоха да ни научат ние как да се оправяме!!!

:nono: Мисля, че не е редно да допуснем да си мислят пък, че ние пасем трева.

Редактирано от jakov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А каква е алтернативата?Погледни в световен аспект и ще видиш че това е най-доброто за нас.Хората са се уплашили че ще дойдат англичаните и германците да им изкупят мизериите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уффф ... според мене това е малко глуповато ,но както и да е!Нека да помислим каде ще отидат пак тези пари,може би в погъсяване на дългова данъци плащане на сметки ... и т.н. ... не мисля ,че корупцията трябва да се премахне по този начин! :nono:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А по какъв начин ще стане след като парите контролират всичко и всички. Как ще ти дойде смелост да издадеш някой, ако ти е искал пари освен ако не получиш нещо в замяна. Все пак си е риск, но представиш ли си пачката двайсетачки веднага ще хукнеш да вземеш от някой приятел камера или поне диктофон, за да си ги "заработиш".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като идея не е лошо,но няма да има дългосрочен ефект.Повсеместната корупция в настоящия момент няма да може да се пресече с такива моментни акции,а трябва да се наблегне на това да не се стига до мисъл за даване на подкуп.Тоест да се пресече в зародиш.как ще стане това ли?Просто като се отнемат предпоставките-а това са пречките да си свършиш бързо и по нормален начин работа.Щом има пречка (а тя е предварително заложена) нормалният човек ще се опита първо да си свърши работа по легален начин и понеже няма да може-самият той ще предложи подкуп за да се оправи по-бързо.

Как ще се справим с това?С 500 лв. ли?

Аз не мисля така sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости viv
500 лв. ще получи всеки българин, който издаде корумпиран чиновник. Това се предвижда в пилотния проект "Антикорупционни практики". Проектът е на британска неправителствена организация, който се реализира в момента на територията на община Лесичово, Пазарджишко, съобщи Дарик радио вчера. Сигналът за корупцията трябва, разбира се, да се окаже действителен, обяснили от Британския съвет. Те са инициатори на проекта, по който са отпуснати 25 000 евро.

Добре са я измислили британците - как чрез проект на неправителствена огранизация да "изловят" хората, които са против корупцията. Та нали точно те, британците работят вече повече от 15 години за съзваване на корупция в България. Нали точно тяхната мафия се съюзи с едно от нашите умни момчета (за него се говори, че притежава много стотици милиони евро) и така стъпи на корупционно-мафиотския пазар е нас. Много са нагли, няма що.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За министри и депутати дали ще има премии? Че примери колкото искаш, някои от тях могат и да се докажат. :)

Ако да, ще си искам премията под формата на въоръжена охрана.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

25000 евро = 50000 лв, по 500 лв за чиновник->100 чиновника! Парите май няма да стигнат и за 1 ведомство.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На това му викам "Да корумпираш корупмиращия" :) Защото тези подкупи не се взимат от нищото - някой ги дава и предлага - така ще се насърчи практиката, само за да се хване лошия да се предлагат подкупи на поразия angry.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Тогава трябва да се промени закона защото надали на мястото на подкупа ще присъства случаен човек да снима и нещата се обезмислят.Всъщност това е работа на полицията и прокуратурата ама те пак спят.

Това е работа на законодателството в частта за администрацията, в момента е пълно със закони които дават права на чиновника да шава, тоест от него примерно да зависи дали да ти издаде някакъв документ за 20 минути или за 10 дена/нямам предвид експресните услуги коит се заплащат допълнително и са единични случаи/. Също си мисля че трябва да се назначат хора за тази работа - командироват ги някъде, имат право да подкупват, естествено снабдени са с камери, микрофони и каквато техника е необходима, материалите които направят имат съдебна стойност и могат да си снимат всеки който е служител на държавна/общинска или незнам каква си администрация и хванат ли някой бонус - примерно от 200 до 1000 лева или нещо подобно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
500 лв. ще получи всеки българин, който издаде корумпиран чиновник...

при положение ,че си направя самопризнания ше получа ли 500лв. cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.