Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Plamen Hristov

Проблем с монитора на лаптоп

Препоръчан отговор

Както работеше лаптопа се появиха едни черти и лаптопа заби , рестартирах го ....черен екран windows зарежда но няма картина (не се вижда нищо дори като се загледам). Реших да пробвам да го вържа с монитор.Тръгна но графиката е ужастна (640x480, lower  4 bit) тези черти който се появиха  са още там.До тук горе-долу добре,но я няма програмата за видеото (контролния панел) просто е изчезнала и няма как да променя настройките от "свойства" като променя на по-голяма резолюция почти нищо и не виждам и съм принуден да върна на 640х480.Лошото е ,че нямам дискове с драйвъри.Свалях някакви драйвъри но не стана . Като зареди windows ми изписва,че има грешка във видео настройките.

Ето и снимки на температурата и липсващата характеристика на драйвъра:  

http://prikachi.com/images.php?images/928/6431928Y.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/929/6431929E.jpg  

T61 Nvidia Quadro NVS 140M

Lenovo T61

Основни технически характеристики

Операционна система  Microsoft Windows xp Processor CPU  Intel Core 2 Duo Индекс  T7300P CPU Speed 1.80 GHz Капацитет на паметта Тип на RAM  DDR2-667 (PC2-5300) The RAM  1024 MB Капацитетът на  120 GB Изображение Размер на екрана  14.1 " Разделителна способност и съотношението на страните  1440 x 900 Размер на паметта (преработка-интензивни задачи)  128 MB Устройствата с преносима памет Оптично устройство  DVD ± RW DL Методи на свързване и съединения Тип на мрежата  безжичен Wi-Fi; свързаност 10/100/1000 Mbits наета линия, комутируема връзка (факс / модем), безжична Bluetooth V2.0 + EDR

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е от драйверите. Nvidia NVS 140M е пряк аналог на Nvidia 8400/8600 и е част от серията с масови дефекти на Nvidia. Като гледам, при теб е започнала да дефектира. Имам познат със същият проблем, който просто си пече картата - но това решение е общо взето временно закрепване. Ако не е почистван лаптопа и е бил задръстен с прах, най-вероятно това го е довършило. Тези карти са чувствителни към прегряване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето това виждам на монитора който вързах към лаптопа. http://prikachi.com/images.php?images/896/6432896F.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/897/6432897I.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеокартата е пътник.Или я изпечи ,или отиди в някой сервиз да ти презапоят нов чипсет .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

прегряла е видеокартата... вади диска и продай лаптопа за части...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеокартата е пътник.Или я изпечи ,или отиди в някой сервиз да ти презапоят нов чипсет .

Не съм сигурен дали ще се справя с печенето ... :/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Потърси в YouTube ,има доста клипове .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен дали ще се справя с печенето ... :/

Дай пари и ще ти го направят тогава. Но без особени гаранции - за подобни процедури гаранция почти никой няма да ти даде. И при лаптопите не е като видео картите за настолни компютри. Има и батерийка, която може да гърми, ако не се махне и да направи поразии.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай пари и ще ти го направят тогава. Но без особени гаранции - за подобни процедури гаранция почти никой няма да ти даде. И при лаптопите не е като видео картите за настолни компютри. Има и батерийка, която може да гърми, ако не се махне и да направи поразии.

Ще го нося той е служебен това ме притесняваше,исках да добия някаква представа за проблема!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Gust123
      Може ли да се смени процесора?
    • от Николай Алексиев
      Здравейте, не съм сигурен че темата е за тук, но ми се видя най-близо по смисъл.
      Та с няколко думи, търся човек ентусиаст, който да има свободно време и познания със софтуер
      за видео обработка за взаимно създаване и поддържане на YouTube канал.
      Идеята ми е аз да правя хип-хоп , денс, машъп и екстендед версии на популярни
      песни а втори човек да се занимава с видеото и ъплоуда. За отличен образец на идеята ми 
      може би е каналът на Trap Nation, искам да се получи нещо подобно.
      Пускам и линк към soundcloud акаунта ми, като там са качени малка част от готовите неща.
      Ако има ентусиасти нека ми пишат за да видим какво можем да създадем заедно.
      ::::::::::::::::::::Soundcloud Nikso:::::::::::::::::::: 
    • от ganimed
      Реших да сменя монитора Samsung Sync Master 710N с друг вече широкоекранен wide-screen монитор, отново Samsung Sync Master с нативна резолюция 1680x1050 
      но се появи ужасно досаден проблем, който на всичко отгоре не се проявява всеки път а на случаен принцип и доста често, а от скоро забелязах и след излизане от full screen в YouTube.
      ОС -Windows 10; видео - вграденото; чип-сет - B75; CPU - Intel® Pentium® Processor G860 (3M Cache, 3.00 GHz). 
      Драйверите на видеото бяха преинсталирани многократно и с най-различни версии, бяха ползвани допълнителни програмки за пълно деинсталиране на видео-драйвера. С вградения драйвер, с драйверите от помощника от сайта на Intel. с много рестарт и ... ядец - проблемът остава.
      Разтегнатия екран се изразява в това, че резолюцията е някаква по малка от нативната и зададена 1680x1050 следствие на което иконите са по големи а лявата и дясната час на екранното поле са извън видимата област.
      Търсих решения в гугъл варианти на много подобни или приблизителни случай но никое тяхно решение не ми помогна.
      Как излизам от ситуацията когато се появи? Отварям screen resolution избирам някаква друга все едно каква, после Applay и след като ме попита ОК или cancel се отказвам с cancel и воала - нативаната резолюция от 1680x1050 се възвръща. Понякога не става така с cancel та се налага да избера ОК вместо cancel и след това наново резолюцията която трябва.
      По някаква идиотска причина не си запомня зададената резолюция. Вече започнах да се съмнявам и в хардуера на монитора... нима е възможно???
      Пробвах да го направя да се хибернира вместо да влиза в стендбай но без резултат. Крайното решение е да се забрани приспиването, но смяната юзера и излизане от full screen в YouTube остава и това не ме устройва.
      Къде да копая?
    • от Емилиян Маринов
      Здравейте преди няколко дни се сдобих със стар монитор SyncMaster 753s, който работи, но просто не ми трябва втори монитор, а не искам и да го изхвърлям. Затова се чудех дали не мога да си направя нещо от него. Ако имате някакви идей ще се радвам да ги чуя. 
    • от Sensey
      Здравейте, вчера като си почиствах лаптопа  забелязах тези 2 подобни на гайки, които се търкаляха около дъното. Някой знае ли от къде може да са се развили?

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.