Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Както работеше лаптопа се появиха едни черти и лаптопа заби , рестартирах го ....черен екран windows зарежда но няма картина (не се вижда нищо дори като се загледам). Реших да пробвам да го вържа с монитор.Тръгна но графиката е ужастна (640x480, lower  4 bit) тези черти който се появиха  са още там.До тук горе-долу добре,но я няма програмата за видеото (контролния панел) просто е изчезнала и няма как да променя настройките от "свойства" като променя на по-голяма резолюция почти нищо и не виждам и съм принуден да върна на 640х480.Лошото е ,че нямам дискове с драйвъри.Свалях някакви драйвъри но не стана . Като зареди windows ми изписва,че има грешка във видео настройките.

Ето и снимки на температурата и липсващата характеристика на драйвъра:  

http://prikachi.com/images.php?images/928/6431928Y.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/929/6431929E.jpg  

T61 Nvidia Quadro NVS 140M

Lenovo T61

Основни технически характеристики

Операционна система  Microsoft Windows xp Processor CPU  Intel Core 2 Duo Индекс  T7300P CPU Speed 1.80 GHz Капацитет на паметта Тип на RAM  DDR2-667 (PC2-5300) The RAM  1024 MB Капацитетът на  120 GB Изображение Размер на екрана  14.1 " Разделителна способност и съотношението на страните  1440 x 900 Размер на паметта (преработка-интензивни задачи)  128 MB Устройствата с преносима памет Оптично устройство  DVD ± RW DL Методи на свързване и съединения Тип на мрежата  безжичен Wi-Fi; свързаност 10/100/1000 Mbits наета линия, комутируема връзка (факс / модем), безжична Bluetooth V2.0 + EDR

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е от драйверите. Nvidia NVS 140M е пряк аналог на Nvidia 8400/8600 и е част от серията с масови дефекти на Nvidia. Като гледам, при теб е започнала да дефектира. Имам познат със същият проблем, който просто си пече картата - но това решение е общо взето временно закрепване. Ако не е почистван лаптопа и е бил задръстен с прах, най-вероятно това го е довършило. Тези карти са чувствителни към прегряване.

Редактирано от simtech (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето това виждам на монитора който вързах към лаптопа. http://prikachi.com/images.php?images/896/6432896F.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/897/6432897I.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеокартата е пътник.Или я изпечи ,или отиди в някой сервиз да ти презапоят нов чипсет .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

прегряла е видеокартата... вади диска и продай лаптопа за части...

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеокартата е пътник.Или я изпечи ,или отиди в някой сервиз да ти презапоят нов чипсет .

Не съм сигурен дали ще се справя с печенето ... :/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен дали ще се справя с печенето ... :/

Дай пари и ще ти го направят тогава. Но без особени гаранции - за подобни процедури гаранция почти никой няма да ти даде. И при лаптопите не е като видео картите за настолни компютри. Има и батерийка, която може да гърми, ако не се махне и да направи поразии. Редактирано от simtech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай пари и ще ти го направят тогава. Но без особени гаранции - за подобни процедури гаранция почти никой няма да ти даде. И при лаптопите не е като видео картите за настолни компютри. Има и батерийка, която може да гърми, ако не се махне и да направи поразии.

Ще го нося той е служебен това ме притесняваше,исках да добия някаква представа за проблема!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Petar02
      Здравейте,           Не успях да намиря друга тема, по моя въпрос и за това отварям нова. Имам лаптоп Lenovo x61 windows 7 home premium. Когато го включа щом ми каже добре дошли става черен екрана и само мишката може да се движи. Така стои и не ми зареждат иконите. Щом дам Ctrl+Alt+Del и отворя Task Manager и изчакам ми се отварят иконите и си зарежда. След изчакване 30 минути при опит за отваряне на controll panel някой път се отваря, но почти винаги забива и се рестартира.
      Лаптопът е закупен втора употреба и е на норвежки, след като не мога да стигна до control panel, ни мога да му сменя и езика.
      Моля за помощ.
    • от G.H75
      Здравейте имам проблем със компютъра!!!Когато включа компютъра не се включва монотора.Пробвах всичко смених батерията на биоса сложих нова термо паста махнах видеокартата и рама сложихги на друга машина всичко си работи.ПОМОЩ!!!!
      Видеокартата е Sapphire R9 280X Dual-X
      Дъното е MSI 970A-G43
      Рам Kingston HyperX Fury 8GB DDR3 1600MHz

• от Hadjimehmed Shener
      Здравейте! Купих си лаптоп (Acer Nitro 5 NH.Q2QEX.016) преди 3 дни , вчера ми се появи една зелена точка на екрана върху лентата на задачите. Забелязах че след определено време точката лека полека намаля яркостта си и изчезва. Съжалявам ако има и друга тема по този въпрос , но за първи път ми се случва такова нещо и се притеснявам. На други места видях че пише , ако точката е всякакъв цвят освен черен щяла да изчезне след време, вярно ли е това? Благодаря Ви предварително за вниманието!
    • от Stoqn-666
      https://support.hp.com/bg-en/drivers/selfservice/compaq-presario-cq56-200-notebook-pc-series/4346274/model/5080938?sku=LE406EA
      това е лаптопа при включване мига caps lock не прекъснато на седмица веднъж се включва .
      Почистих го смених термо паста пробвах рамта харда смених бота 
      и нищо все така . моля за помощ
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.