Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Както работеше лаптопа се появиха едни черти и лаптопа заби , рестартирах го ....черен екран windows зарежда но няма картина (не се вижда нищо дори като се загледам). Реших да пробвам да го вържа с монитор.Тръгна но графиката е ужастна (640x480, lower  4 bit) тези черти който се появиха  са още там.До тук горе-долу добре,но я няма програмата за видеото (контролния панел) просто е изчезнала и няма как да променя настройките от "свойства" като променя на по-голяма резолюция почти нищо и не виждам и съм принуден да върна на 640х480.Лошото е ,че нямам дискове с драйвъри.Свалях някакви драйвъри но не стана . Като зареди windows ми изписва,че има грешка във видео настройките.

Ето и снимки на температурата и липсващата характеристика на драйвъра:  

http://prikachi.com/images.php?images/928/6431928Y.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/929/6431929E.jpg  

T61 Nvidia Quadro NVS 140M

Lenovo T61

Основни технически характеристики

Операционна система  Microsoft Windows xp Processor CPU  Intel Core 2 Duo Индекс  T7300P CPU Speed 1.80 GHz Капацитет на паметта Тип на RAM  DDR2-667 (PC2-5300) The RAM  1024 MB Капацитетът на  120 GB Изображение Размер на екрана  14.1 " Разделителна способност и съотношението на страните  1440 x 900 Размер на паметта (преработка-интензивни задачи)  128 MB Устройствата с преносима памет Оптично устройство  DVD ± RW DL Методи на свързване и съединения Тип на мрежата  безжичен Wi-Fi; свързаност 10/100/1000 Mbits наета линия, комутируема връзка (факс / модем), безжична Bluetooth V2.0 + EDR

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е от драйверите. Nvidia NVS 140M е пряк аналог на Nvidia 8400/8600 и е част от серията с масови дефекти на Nvidia. Като гледам, при теб е започнала да дефектира. Имам познат със същият проблем, който просто си пече картата - но това решение е общо взето временно закрепване. Ако не е почистван лаптопа и е бил задръстен с прах, най-вероятно това го е довършило. Тези карти са чувствителни към прегряване.

Редактирано от simtech (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето това виждам на монитора който вързах към лаптопа. http://prikachi.com/images.php?images/896/6432896F.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/897/6432897I.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеокартата е пътник.Или я изпечи ,или отиди в някой сервиз да ти презапоят нов чипсет .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

прегряла е видеокартата... вади диска и продай лаптопа за части...

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеокартата е пътник.Или я изпечи ,или отиди в някой сервиз да ти презапоят нов чипсет .

Не съм сигурен дали ще се справя с печенето ... :/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен дали ще се справя с печенето ... :/

Дай пари и ще ти го направят тогава. Но без особени гаранции - за подобни процедури гаранция почти никой няма да ти даде. И при лаптопите не е като видео картите за настолни компютри. Има и батерийка, която може да гърми, ако не се махне и да направи поразии. Редактирано от simtech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай пари и ще ти го направят тогава. Но без особени гаранции - за подобни процедури гаранция почти никой няма да ти даде. И при лаптопите не е като видео картите за настолни компютри. Има и батерийка, която може да гърми, ако не се махне и да направи поразии.

Ще го нося той е служебен това ме притесняваше,исках да добия някаква представа за проблема!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от И. Иванов
      Добър вечер имам въпрос мога ли да си свържа телевизора към компютъра,така че и монитора да работи и има ли значение видео картата мойта е ATI Radeon 5770
    • от Любослав Георгиев
      Здравейте ! Преди всичко искам да се извиня ако има подобна тема.
      Имам сравнително "добър" лаптоп, Aser Aspire f15 с видео карта Nvidia Geforce 940MX с 4 гб VRAM , Процесор Intel Core i5-7200U и РАМ 12 гб , но имам проблем с някои игри.Давам пример с играта Fortnite , която не изисква много големи системни характеристики , но при максимални настройки на графиката, енвайърмънт-а се показва размазан.Става на въпрос за по далечните обекти, също така и за по близките обекти се показват недостатъчно добре.Това се получи и с друга игра - Paragon.Детайлите се показват пикселизирани, въпреки че съм на максимални настройки. Проверих дали случайно не съм забравил да направя ъпдейт на видео картата, такъв нямаше, тоест имам актуални драйвъри.Не съм сигурен дали това може да си породи от факта, че ловя интернет през рутер, а той е на моменти е бавен.Или пък имам хардуерен проблем с лаптопа.
      С игри от рода на CS:GO или League of Legends всичко е наред, също така подкарах GTA V и с нея проблем нямаше.
      Ще съм благодарен ако някой ме доближи до решението на проблема, защото лаптопа е гаранционен , а тези от Тъпополис бавят поръчката минимум 2 месеца и накрая излиза, че нищо не пипат по него.Носил съм го за дребни проблеми. Та да конкретния проблем , нужна ми е насока дали проблема е хардуерен или нещо от настройките на играта или Win 10. Благодаря !
    • от SilentSword
      Здравейте! Специално се регистрирах за да получа вашето мнение относно моят проблем свързан с лаптопа ми. Купих лаптоп Асус преди четири месеца, наложи се да ми го преинсталират още на първия месец, защото взе да забива. След преинсталацията всичко беше наред, вече не забиваше, но ми изникна друг проблем. Когато пусна някое клипче  след няколко минути звука сякаш се проваля, не знам как по друг начин да го опиша. Пускам клипа някъде към средата се чува "тррр" за няколко секунди и после се оправя. Помислих си, че е от самия уиндоус и го дадох на друг човек да ми го преинсталира, но това нещо си продължава, вече не толкова често, но си продължава. Днес го носих на сервиз уж ми го били тествали нямало проблем за тях, но проблема все си стои.
    • от WhiteTooth
      Здравейте, тъй като искам да си вържа втори монитор към компютъра, но не съм сигурен дали ще стане, реших да пусна една тема и да видя Вашите мнеиня.
      Та, видео картата ми е MSI GeForce GTX 1050Ti GAMING X 4GB (DDR5), като разполага с 1 слот HDMI и 1 слот DVI, като монитора който използвам е свързан към видео картата с допълнителен преходник към HDMI слота. А, вторият монитор всъщност е телевизорче купено от Kaufland, и не съм сигурен дали то е с HDMI или DVI преходник, (телевизора е в другият апартамент който се намира в друго населено място), и преди да го взема искам да попитам, ако телевизора може да се свърже само с HDMI, то ще бъде ли проблем ако го свържа към самото дъно, ще мога ли да си го настроя и използнам както Аз преценя, или задължително трябва да е с DVI преходник който да вържа към видео картата?
      Вторият монитор ще го използвам предимно за интернет, клипове/филми от YouTube, Twitch чатове а-у, а сегашният който използвам ще остане за игри.
    • от g-p xayc
      Здравейте.Имам лаптоп Lenovo Flex 15 и отскоро имам следния проблем.
      Залях с вода платката, която служи за пускането на лаптопа, две усб-та и копчето за Биос.Попринцип тази платка се свързва с лентов кабел към дънната платка.
      Когато я бях залял лаптопа не тръгваше.След това махнах платката и когато допитах лентовия кабел до крачетата на платката лаптопа тръгваше.Проблема, е че когато лаптопа работи около 40-50 мин просто изгасва, без предупреждение, без да прегрява, просто гасне, пускам го пак по този начин включва се и пак изгасва след 40-50 мин работа.Въпроса ми е проблема породен ли е от проблемната платка или някъде другаде да го търся.Пробвах с Убунти на флашка и пак същата работа.Благодаря ви, хубав ден.
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.