Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Ivailo Adamov

проблем със качеството на звука

Препоръчан отговор

здравеите.имам транзисторен усилвател ямаха ах590.210вт четери канален 2х6 ома и 2х8 ома.колони сони модел ss-f6000 180вт 8ома . а няма приличен бас. пробвах колоните на стерио оредба rx99 има огромна разлика в баса. пробвах осилвателя на 15 инч. говорители тонколоните са си доста големи и осивателя захранва яко баса е супер. кадеми е проблема немога да разбера.  неискам др колни. въпроса ми е зашто няма савпадение какъв е проблема. благодаря педварително за отзивите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравеите.имам транзисторен усилвател ямаха ах590.210вт четери канален 2х6 ома и 2х8 ома.колони сони модел ss-f6000 180вт 8ома . а няма приличен бас. пробвах колоните на стерио оредба rx99 има огромна разлика в баса. пробвах осилвателя на 15 инч. говорители тонколоните са си доста големи и осивателя захранва яко баса е супер. кадеми е проблема немога да разбера.  неискам др колни. въпроса ми е зашто няма савпадение какъв е проблема. благодаря педварително за отзивите.

за ресиивар около 200 лв втора рака дали штее по добре. транзистор или sтк кое е по добро smisal za po dobar bas

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що се самоцитираш ?

Бе да не се намесвам към сериозни теми, ама така и така не виждам кой може да ти отговори. Ресивърът и на 4-те канала си се води едно и също номинално съпротивление, като на първата двойка е с повече мощност... Предполагам уредбата е по-слаба от самият усилвател, нищо, че се води 2x80, то и моята аива се водеше 2x50, ама интегралката вътре беше 2x30, така, че изобщо не връзвай на тез ватове на уредбата. Най-вероятно на уредбата свири по-басовито, защото си активирал T-Bass, Ultra Bass или някаква подобна простотия на дисплея дето ти напудря входният сигнал със повече-бас и затова ти звучи така, иначе това не е никакъв тонкоректор, просто софтуерно напудряне на басите, като на китайските касетофончета и качество няма никакво...Изключи ги и тогава пробвай как свири. Ама изключи всички еквалайзери, функции, басове и всичко, само да си преминава истинският сигнал от звуковата карта, без никакви "промени" на звука от предният панел на уредбата и тогава го тествай как свири... Предполагам усилвателя ти няма тонкоректор и честотите са си на нормалното ниво, не са повдигнати с никви децибели, а уредбата ти наблъсква до неузнаваемост входният сигнал с "бас" и още щуротии, за да може повече да се хареса от простите потребители... Като ги изключиш предполагам ще свири дори по-зле от усилвателя... Но ако искаш повече бас си вземи някакъв тонкоректор да си усилиш басите със 5 децибела поне или от еквалайзера на компютъра си дръпни плъзгача на басите... Но ако ти харесва тъпо промененият звук от уредбата и искаш да го докараш и до усилвателя, направи така : Свържи кабала от компютъра до уредбата, след, което от нея си надуй басите до колкото искаш и след това си прокарай сигнала от слушалковият изход на уредбата към входа на усилвателя...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що се самоцитираш ?

Бе да не се намесвам към сериозни теми, ама така и така не виждам кой може да ти отговори. Ресивърът и на 4-те канала си се води едно и също номинално съпротивление, като на първата двойка е с повече мощност... Предполагам уредбата е по-слаба от самият усилвател, нищо, че се води 2x80, то и моята аива се водеше 2x50, ама интегралката вътре беше 2x30, така, че изобщо не връзвай на тез ватове на уредбата. Най-вероятно на уредбата свири по-басовито, защото си активирал T-Bass, Ultra Bass или някаква подобна простотия на дисплея дето ти напудря входният сигнал със повече-бас и затова ти звучи така, иначе това не е никакъв тонкоректор, просто софтуерно напудряне на басите, като на китайските касетофончета и качество няма никакво...Изключи ги и тогава пробвай как свири. Ама изключи всички еквалайзери, функции, басове и всичко, само да си преминава истинският сигнал от звуковата карта, без никакви "промени" на звука от предният панел на уредбата и тогава го тествай как свири... Предполагам усилвателя ти няма тонкоректор и честотите са си на нормалното ниво, не са повдигнати с никви децибели, а уредбата ти наблъсква до неузнаваемост входният сигнал с "бас" и още щуротии, за да може повече да се хареса от простите потребители... Като ги изключиш предполагам ще свири дори по-зле от усилвателя... Но ако искаш повече бас си вземи някакъв тонкоректор да си усилиш басите със 5 децибела поне или от еквалайзера на компютъра си дръпни плъзгача на басите... Но ако ти харесва тъпо промененият звук от уредбата и искаш да го докараш и до усилвателя, направи така : Свържи кабала от компютъра до уредбата, след, което от нея си надуй басите до колкото искаш и след това си прокарай сигнала от слушалковият изход на уредбата към входа на усилвателя...

един човек да ме светне малко чесам много бос изглежда . за което ти благодаря за подробното описание.  за тонкоректор незнам  разликата дали ште е голяма

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм голям разбирач, но според това видео, следва ,че усилвателя има настройки на честотите, loudness (усилване на Bass) и т.н.

Трябва само да се отвори предния панел.

П.П. Автора да има на предвид, че този модел може  да е направен "изважда" натурален звук (точен),

не украсен, както е на повечето уредби.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

един човек да ме светне малко чесам много бос изглежда . за което ти благодаря за подробното описание.  за тонкоректор незнам  разликата дали ште е голяма

Според мен ако толкова те кефи некачественият украсен звук от уредбата - вързваш я към компа и през изхода за слушалките си свързваш усилвателя. Така може да си украсяваш звука от предният панел на уредбата и да му се радваш. Със истински тонкоректор, според мен ще е по-добре.

Не съм голям разбирач, но според това видео, следва ,че усилвателя има настройки на честотите, loudness (усилване на Bass) и т.н.

П.П. Автора да има на предвид, че този модел може  да е направен "изважда" натурален звук (точен),

Точно това се опитвах да кажа. Усилвателят му си изважда истинският неукрасен звук, целият диапазон от честоти не е усилен или намален или променен по какъвто и да е начин. Докато уредбата си украсява звука със повечко бас, за да може да се продава и да се харесва от средностатистическият тъп потребител.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Може и да не си голям "разбирач" но това, което си написал точно ти - е самата истина!Тъй че, не скромничи приятелю!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здр. взех оште един чиф колони ворк 10инчови говорители 8ома 100вт. и стана музика която исках  но нз дали е проблем штото сам ги варзал на 6ома исход а др колони на осемто и ги надувам но осилвателя почна да загрява. смех ги но пак саштото загряване това от 6то ома лие. и имали опаснос да изгоря нешто сложих домашен вентилатор малко промени. но нз за 6то ома ли е или сие нормално загряване . за капака знам. аудиото ми на компа е креактив сб 0090  голямо тарсене падна за драивер сас еквалаизер. опциите които ги имам ги знам. но се охарчих пак за колони. сас четерито колони е супер неми трябва и активен буфер вече. моля пишете за 6то ома далие проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това, че загрява е абсолютно нормално навън да не е студено? Усилвателя е доста як с по 4 крайни транзистора на канал и тези колони не го плашат. По-добре е да си слушаш само единия комплект колони в стерео вариант, така и качеството ще е значително по-добро. Щом си решил да вдигаш повече шум и да бягаш от качеството си пускай и двата комплекта колони щом ти харесва. Другото за да ти загрява е, че сбора от импедансите на короните предни и задни трябва да ти е не по-малък от 16 ома, а при теб е 14 ома. Ако не усилваш много няма да имаш проблем въпреки, че преди да се е включила защитата на усилвателя от прегрявапе или ниско съпротивление в изхода ще са ти се подпалили колоните.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.