Премини към съдържанието
Ivailo Adamov

проблем със качеството на звука

Препоръчан отговор

здравеите.имам транзисторен усилвател ямаха ах590.210вт четери канален 2х6 ома и 2х8 ома.колони сони модел ss-f6000 180вт 8ома . а няма приличен бас. пробвах колоните на стерио оредба rx99 има огромна разлика в баса. пробвах осилвателя на 15 инч. говорители тонколоните са си доста големи и осивателя захранва яко баса е супер. кадеми е проблема немога да разбера.  неискам др колни. въпроса ми е зашто няма савпадение какъв е проблема. благодаря педварително за отзивите.

Редактирано от Ivailo Adamov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравеите.имам транзисторен усилвател ямаха ах590.210вт четери канален 2х6 ома и 2х8 ома.колони сони модел ss-f6000 180вт 8ома . а няма приличен бас. пробвах колоните на стерио оредба rx99 има огромна разлика в баса. пробвах осилвателя на 15 инч. говорители тонколоните са си доста големи и осивателя захранва яко баса е супер. кадеми е проблема немога да разбера.  неискам др колни. въпроса ми е зашто няма савпадение какъв е проблема. благодаря педварително за отзивите.

за ресиивар около 200 лв втора рака дали штее по добре. транзистор или sтк кое е по добро smisal za po dobar bas

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що се самоцитираш ?

Бе да не се намесвам към сериозни теми, ама така и така не виждам кой може да ти отговори. Ресивърът и на 4-те канала си се води едно и също номинално съпротивление, като на първата двойка е с повече мощност... Предполагам уредбата е по-слаба от самият усилвател, нищо, че се води 2x80, то и моята аива се водеше 2x50, ама интегралката вътре беше 2x30, така, че изобщо не връзвай на тез ватове на уредбата. Най-вероятно на уредбата свири по-басовито, защото си активирал T-Bass, Ultra Bass или някаква подобна простотия на дисплея дето ти напудря входният сигнал със повече-бас и затова ти звучи така, иначе това не е никакъв тонкоректор, просто софтуерно напудряне на басите, като на китайските касетофончета и качество няма никакво...Изключи ги и тогава пробвай как свири. Ама изключи всички еквалайзери, функции, басове и всичко, само да си преминава истинският сигнал от звуковата карта, без никакви "промени" на звука от предният панел на уредбата и тогава го тествай как свири... Предполагам усилвателя ти няма тонкоректор и честотите са си на нормалното ниво, не са повдигнати с никви децибели, а уредбата ти наблъсква до неузнаваемост входният сигнал с "бас" и още щуротии, за да може повече да се хареса от простите потребители... Като ги изключиш предполагам ще свири дори по-зле от усилвателя... Но ако искаш повече бас си вземи някакъв тонкоректор да си усилиш басите със 5 децибела поне или от еквалайзера на компютъра си дръпни плъзгача на басите... Но ако ти харесва тъпо промененият звук от уредбата и искаш да го докараш и до усилвателя, направи така : Свържи кабала от компютъра до уредбата, след, което от нея си надуй басите до колкото искаш и след това си прокарай сигнала от слушалковият изход на уредбата към входа на усилвателя...

Редактирано от Атанас Пачов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що се самоцитираш ?

Бе да не се намесвам към сериозни теми, ама така и така не виждам кой може да ти отговори. Ресивърът и на 4-те канала си се води едно и също номинално съпротивление, като на първата двойка е с повече мощност... Предполагам уредбата е по-слаба от самият усилвател, нищо, че се води 2x80, то и моята аива се водеше 2x50, ама интегралката вътре беше 2x30, така, че изобщо не връзвай на тез ватове на уредбата. Най-вероятно на уредбата свири по-басовито, защото си активирал T-Bass, Ultra Bass или някаква подобна простотия на дисплея дето ти напудря входният сигнал със повече-бас и затова ти звучи така, иначе това не е никакъв тонкоректор, просто софтуерно напудряне на басите, като на китайските касетофончета и качество няма никакво...Изключи ги и тогава пробвай как свири. Ама изключи всички еквалайзери, функции, басове и всичко, само да си преминава истинският сигнал от звуковата карта, без никакви "промени" на звука от предният панел на уредбата и тогава го тествай как свири... Предполагам усилвателя ти няма тонкоректор и честотите са си на нормалното ниво, не са повдигнати с никви децибели, а уредбата ти наблъсква до неузнаваемост входният сигнал с "бас" и още щуротии, за да може повече да се хареса от простите потребители... Като ги изключиш предполагам ще свири дори по-зле от усилвателя... Но ако искаш повече бас си вземи някакъв тонкоректор да си усилиш басите със 5 децибела поне или от еквалайзера на компютъра си дръпни плъзгача на басите... Но ако ти харесва тъпо промененият звук от уредбата и искаш да го докараш и до усилвателя, направи така : Свържи кабала от компютъра до уредбата, след, което от нея си надуй басите до колкото искаш и след това си прокарай сигнала от слушалковият изход на уредбата към входа на усилвателя...

един човек да ме светне малко чесам много бос изглежда . за което ти благодаря за подробното описание.  за тонкоректор незнам  разликата дали ште е голяма

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм голям разбирач, но според това видео, следва ,че усилвателя има настройки на честотите, loudness (усилване на Bass) и т.н.

Трябва само да се отвори предния панел.

П.П. Автора да има на предвид, че този модел може  да е направен "изважда" натурален звук (точен),

не украсен, както е на повечето уредби.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

един човек да ме светне малко чесам много бос изглежда . за което ти благодаря за подробното описание.  за тонкоректор незнам  разликата дали ште е голяма

Според мен ако толкова те кефи некачественият украсен звук от уредбата - вързваш я към компа и през изхода за слушалките си свързваш усилвателя. Така може да си украсяваш звука от предният панел на уредбата и да му се радваш. Със истински тонкоректор, според мен ще е по-добре.

Не съм голям разбирач, но според това видео, следва ,че усилвателя има настройки на честотите, loudness (усилване на Bass) и т.н.

П.П. Автора да има на предвид, че този модел може  да е направен "изважда" натурален звук (точен),

Точно това се опитвах да кажа. Усилвателят му си изважда истинският неукрасен звук, целият диапазон от честоти не е усилен или намален или променен по какъвто и да е начин. Докато уредбата си украсява звука със повечко бас, за да може да се продава и да се харесва от средностатистическият тъп потребител.

Редактирано от Атанас Пачов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Може и да не си голям "разбирач" но това, което си написал точно ти - е самата истина!Тъй че, не скромничи приятелю!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здр. взех оште един чиф колони ворк 10инчови говорители 8ома 100вт. и стана музика която исках  но нз дали е проблем штото сам ги варзал на 6ома исход а др колони на осемто и ги надувам но осилвателя почна да загрява. смех ги но пак саштото загряване това от 6то ома лие. и имали опаснос да изгоря нешто сложих домашен вентилатор малко промени. но нз за 6то ома ли е или сие нормално загряване . за капака знам. аудиото ми на компа е креактив сб 0090  голямо тарсене падна за драивер сас еквалаизер. опциите които ги имам ги знам. но се охарчих пак за колони. сас четерито колони е супер неми трябва и активен буфер вече. моля пишете за 6то ома далие проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това, че загрява е абсолютно нормално навън да не е студено? Усилвателя е доста як с по 4 крайни транзистора на канал и тези колони не го плашат. По-добре е да си слушаш само единия комплект колони в стерео вариант, така и качеството ще е значително по-добро. Щом си решил да вдигаш повече шум и да бягаш от качеството си пускай и двата комплекта колони щом ти харесва. Другото за да ти загрява е, че сбора от импедансите на короните предни и задни трябва да ти е не по-малък от 16 ома, а при теб е 14 ома. Ако не усилваш много няма да имаш проблем въпреки, че преди да се е включила защитата на усилвателя от прегрявапе или ниско съпротивление в изхода ще са ти се подпалили колоните.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.