Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

Бойлера ми "Елдом" не е първа младост т.е около 10 годишен е, но за сметка на това до сега не съм имал никакви проблеми с него. От известно време се появи странен проблем изразяващ се в бързото развитие на корозивни малки петна, паралелно разположени в долната част на декоративния външен кожух. Корозията  видимо се развива от вътре т.е от страната на изолационната пяната. Не се набюдават течове или навлажнявания - никъде.

Въпроса ми е:

-Това микротеч ли е задържан от джоб на изолационната пяна или е дошло време ръждата да подхване бойлера. Да очаквам ли  пробив / теч или проблема е козметичен свързан с ЕГН-то на уреда? Ще съм благодарен да получа съвет!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако бойлера е в близост до душа си е чиста корозия. Ако има какъвто и да е теч от водосъдържателя, ще капе или тече отдолу. Ръждата е по корпуса (ламаринения кожух) и предвид възрастта на бойлера си е нормално да я има.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако бойлера е в близост до душа си е чиста корозия. Ако има какъвто и да е теч от водосъдържателя, ще капе или тече отдолу. Ръждата е по корпуса (ламаринения кожух) и предвид възрастта на бойлера си е нормално да я има.

Звучи успокояващо! Явно ще изкара още и някоя година. 

Инак бях хукнал да търся нов, но с тези лоши отзиви за новите "Елдом", "Дипломат" и "TESY" - няма да бързам!?!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На път е! Събирай пари за нов пък колкото изкара. Няма да ти е хич приятно, когато изведнъж шурне вряла вода и цялото помещение стане като сауна.

Ако има малък теч може да направи късо в електрическата част.

Редактирано от ice_lion__01 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам проблем с един 80 литров на Елдом и по-точно много бързо му се скапва терморегулатора.

това е модела РАСТ КТТО

Последния е купуван лятото и вчера се наложи да изрязвам пластмасите на втората защита за да може да се ползва събота и неделя бойлера.

И на предишните терморегулатори им беше същия проблем - контактите на втората защита почват да загряват (може би от лош контакт знам ли) докато тя сработи - а на тоя модел е еднократна - сработи ли трябва да го сменяш. Вчера като отворих едната пластина толкова е загрявала че червената пластмаса се беше стопила и залепнала за нея.  Така изглежда от вътре като нов - не се сетих да снимам моя, но двете пластини от двете страни на врътката бяха потъмнели от нагряването.

98.png

То се е видяло че понеделник ще се купува нов и ще се сменя, но имали друг модел терморегулатор който да е съвместим с болйлерите на елдом и който да изкарва повече време?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В сайта от линка, който си дал по- горе, е написано, че въпросния терморегулатор КТТО, има версия (ТИП2) за включване с контактор  - взимаш такъв + един контактор с бобина за 220V и викаш майстор да го свърже.
Ето тоя контактор  мисля ще свърши работа.

Редактирано от ivankrivodol (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм склонен на подобни модификации, а и в бойлера няма никакво място. Терморегулатора се държи само на клемите на нагревателя ако взема такъв с контакти отгоре ще имам проблем със закрепването му, а и на тоя контактор трябва да му търся място.

В магазина нямаше кой знае какъв избор - освен КТТО имаше един италиански на Thermowatt - който беше с 80 стотинки по-скъп от българския. Обаче с него имам друг проблем - контактите му са по-навътре в корпуса му и не съм сигурен че клемите влизат достатъчно за да правят добър контакт с нагревателя.

Редактирано от ined (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм склонен  ххххххххххххх

Ще стане! Ако пък се налага, то вложи малко "творчество"!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я виж дали по винтчетата личи загрявване? Защото си мисля че кабелите не са стегнати или подобно. Зачисти ги добре, калайдисай и стягай добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно време бачках в цех за бойлери,но не знам дали ги правят още.Неръждаема стомана с вата вместо пяна и прилична гаранция. Лично от тия емайлирани простотии новите ми е страшно,пък и като ги набухат с една пяна ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както казаха.. карай до последната капка или докато не ти махне покрива от къщата ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно време бачках в цех за бойлери,но не знам дали ги правят още.Неръждаема стомана с вата вместо пяна и прилична гаранция. Лично от тия емайлирани простотии новите ми е страшно,пък и като ги набухат с една пяна ...

Сигурно, правят тези простотии за да може, да не изтива водата в бойлера ти бързо и ги емайлират за да си купуваш по евтин бойлер.Мръсно правят мръниците, те си мислят, че ние не разбираме от нищо. Абе, карай да е весело.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.